دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۰

سود وحشتناک دلالان در بازار خودرو

سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دلالان بازار خودرو سود وحشتناکی از فروش خودرو به جیب می‌زنند تفاوت قیمت ۲۰ میلیونی پراید تا ۳۸ الی ۴۰ میلیونی آن را دلالان بازار خودرو به جیب می‌زنند که این درست نیست و باید برای آن فکری کرد.
سود وحشتناک دلالان در بازار خودرو
به گزارش جهان نيوز، داریوش اسماعیلی با اشاره به کنترل قیمت خودرو، گفت: واقعیت این است که قیمت پراید ۲۰ میلیون تومانی با این وضعیت اقتصادی برای خودروساز مقرون به صرفه نیست بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که در این شرایط خودروساز خودرویی به مانند این خودرو را با این قیمت تولید کند و به میزان انبوهی به فروش برساند، اما در کنار این موضوع هم توقع نداریم که یک پراید به قیمت ۳۸ یا ۴۰ میلیون تومان هم به فروش برسد که به اعتقاد بنده به هیچ وجه درست نیست.

اسماعیلی تاکید کرد: اتفاقی که رخ داده این است که در این بین یک شبکه رانت وحشتناکی درست شده است. سوال این است که شما فکر می‌کنید وقتی کارخانه سایپا پراید را تولید می‌کند به دست چه کسی می‌رسد؟ به دست مردم می‌رسد؟ خیر. من به شما می‌گویم که این خودرو دست دلال می‌رسد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: دلالان بازار خودرو سود وحشتناکی از فروش خودرو به جیب می‌زنند تفاوت قیمت ۲۰ میلیونی پراید تا ۳۸ الی ۴۰ میلیونی آن را دلالان بازار خودرو به جیب می‌زنند که این درست نیست و باید برای آن فکری کرد.

وی با بیان اینکه باید برای مقابله با دلالان بازار خودروسازان شفاف سازی امور را در دستور کار داشته باشند اظهار داشت: شفاف سازی در امور فروش خودرو دو راه بیشتر ندارد یک این که رسانه‌ها آزادتر باشند تا در همه امور ورود پیدا کنند که این امر مقداری سخت است و دوم اینکه همه امور فروش خودرو آنلاین باشد یعنی همه چیز الکترونیکی شود.

اسماعیلی اضافه کرد: اگر تعداد خودرویی که ساخته می‌شود به صورت آنلاین مشخص شود و همه مردم خرید و فروش آن را بداننند و یا اگر مشخص باشد خودرو به چه کسی و به چه تعدادی فروخته می‌شود دیگر دلالی معنی نخواهد داشت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: امیدواریم تا شش ماه آینده قیمت خودرو کاهش پیدا کند چرا که این قیمت، قیمت واقعی خودرو نیست.

این نماینده مجلس با اشاره به روند کاهش قیمت ارز در کشور بیان داشت: حتما تحت تاثیر این شرایط قیمت خودرو باید به گذشته برگردد و ما انشاالله تلاش می‌کنیم که قیمت خودرو در این جهت حرکت کند.

منبع:میزان
کد مطلب: 656610
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *