پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - 23 May 2019
 
۰

نارضایتی شدید صادرکنندگان از یک بخشنامه

سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
در حالی که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است بخشنامه جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات باید اصلاح شود، وزیر اقتصاد می‌گوید این بخشنامه حاصل تعامل دولت و بخش خصوصی بوده است.
نارضایتی شدید صادرکنندگان از یک بخشنامه
به گزارش جهان نیو،ز محمدرضا پورابراهیمی در هفتاد و نهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخشی خصوصی با اشاره به بخشنامه اخیر بانک مرکزی در ارتباط با چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: به شدت صادرکنندگان از بخشنامه آخر ابراز نارضایتی کرده اند و نکاتی بر این بخشنامه وارد است آن چیزی که در بخشنامه آمده است همه مشکلات مربوط به صادر کنندگان را حل نکرده است و بند انتهای بخشنامه عطف به ماسبق کرده است .
این نماینده مجلس اظهار داشت: به نظر می رسد این بخشنامه هم باید اصلاح شود.

دژپسند در این ارتباط گفت: بخشنامه صادر شده برگرفته از جلسات با بخش خصوصی است و اگر انتقادی به این جلسه است نظرات جدید باید جمع آوری شود و با توجه به تغییرات مکرر این بخشنامه بهتر است نظرات جمع بندی و اعلام شود تا بطور مفصل نظرات بررسی شود. 

وی افزود: آقای همتی و رحمانی نظرشان این است که اخرین بخشنامه  یعنی بخشنامه چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات براساس جمع بندی نظرات  بخش خصوصی و دولتی ابلاغ شده است و این بخشنامه یک بخشنامه نهایی است. 
دژپسند تصریح کرد: البته این نکته قابل ذکر است که اصلاح مکرر و تعدد این بخشنامه ها منجر می شود که ارزشی دیگر برای بخشنامه ها قائل نخواهند بود. 

فعالین اقتصادی بخش خصوصی در این جلسه اظهار داشتند که این بخشنامه مشکلاتی برای صادرکنندگان به خصوص در بخش پتروشیمی بوجود آورده است.
 
منبع: فارس
کد مطلب: 656592
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *