دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۰

ضرورت شناور كردن قيمت خودرو در بازار

سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹
يك كارشناس صنعت خودرو گفت: قيمت خودرو در كشور بايد در حاشيه بازار و به صورت شناور باشد و جلوگيري از انجام اين مهم باعث ايجاد لطمه به صنعت خودروسازي كشور مي شود.
ضرورت شناور كردن قيمت خودرو در بازار
به گزارش جهان نيوز، فربد زاوه كارشناس صنعت خودرو با بيان مطلب فوق، خاطرنشان كرد: موافق شناور كردن قيمت خودروها در بازار هستم و جلوگيري از اين امر اقدام اشتباهي است.
 
وي تصريح كرد: در خصوص قيمت گذاري خودرو هر موضوعي غير از قيمت گذاري در حاشيه بازار به نفع توليدكنندگان و مصرف كنندگان نخواهد بود.

وي گفت: منطقي نيست كالايي كه با 40 ميليون تومان هزينه توليد مي شود، با 20 ميليون تومان به فروش برسد اين در حالي است كه اين وضعيت به نفع مصرف كننده و توليد كننده نخواهد بود چرا كه در اين صورت قطعه سازان و خودروسازان با زيان هنگفتي رو به رو خواهند شد.

مهندس زاوه گفت: دولت اصرار شديدي دارد كه قيمت خودروهاي توليد داخل واقعي نباشد و اين اشتباه بزرگي است و البته قيمت محصولات خودرويي بايد در حاشيه بازار تعيين شود و در موضوع قيمت گذاري خودروهاي داخلي از حركت هاي تبليغاتي كه فاقد مبناي درست اقتصادي و بدون پشتوانه كارشناسي است، اجتناب شود.

زاوه هرگونه حمايت مستقيم دولت به هر صنعتي را باعث ايجاد تورم در سطح جامعه مي داند كه به دور از عدالت است.
وي افزود: بايد قيمت واقعي خودروها تعيين شود و به جاي مبارزه با تورم نبايد با قيمت مبارزه كرد كه اين رويه با شكست رو به رو خواهد شد.

اين كارشناس صنعت خودرو تاكيد كرد: اگر دولت نگران انحصار بازار خودرو است، بايد اين بازار را رقابتي كند نه اينكه قيمت گذاري خودرو به صورت دستوري انجام شود. بايد در فضاي رقابتي قيمت خودروها مشخص و سازوكارهاي بازار خودرو اصلاح شود.

منبع: تابناک
کد مطلب: 656586
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *