پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 13 Dec 2018
 
۰
آیت‌الله مصباح یزدی:

جوانان در مسائل اعتقادی دچار مشکل هستند

سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: در بسیاری از مراکز آموزشی جامعه جوان‌ها در اصلی‌ترین مسائل دینی و اعتقادی دچار مشکل هستند لذا وظیفه حوزه‌هاست که در این زمینه گام جدی بردارند.
جوانان در مسائل اعتقادی دچار مشکل هستند
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار طلاب مجتمع آموزش عالی فقه که در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن بیان جایگاه رفیع روحانیت در جامعه اظهار داشت: خداوند متعال در این عصر به جامعه اسلامی بخصوص شیعیان نعمتی عطا فرموده که در طول تاریخ بی سابقه و کم نظیر می‌باشد و آن شکل گیری انقلاب اسلامی است که در تحقق آن دوستان و دشمنان تصور شکل گیری چنین حرکتی را نمی‌کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: قطعا بعد از پیروزی انقلاب همگان وظیفه‌ای در قبال این نعمت بزرگ دارند که در مراتب بالاتر حوزه و روحانیت نقش مهمی را در این عرصه دارد

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: این انقلاب تحولی عظیم در جامعه جهانی و همسایگان ایجاد کرده و باید توجه داشته باشیم که این انقلاب اکنون دارای رهبری فرزانه مدبر و بی نظیر می‌باشد و در این امر چه دوست و چه دشمن هم عقیده هستند.

این استاد حوزه در ادامه با بیان تاثیرگذاری حوزه علمیه در بعد بین الملل گفت: به برکت امام و رهبری قدم‌های بلندی در عرصه معارف دینی برداشته شده است که می‌توان نهاد بین المللی همچون جامعه المصطفی العالمیه را نام برد که امروزه بیش از ۱۰۰ ملیت در سطوح مختلف علمی در حال تحصیل هستند و این خود افتخار ایران و انقلاب اسلامی می‌باشد که این چنین نهاد علمی قوی در مقابل شبهات مکتب‌های الحادی قرار گرفته و پاسخگو می‌باشد.

آیت الله مصباح یزدی در ادامه تاکید کرد: در بسیاری از مراکز آموزشی جامعه، جوان‌ها در اصلی‌ترین مسائل دینی و اعتقادی دچار مشکل هستند، لذا وظیفه حوزه هاست که در این زمینه گام جدی بردارند، لذا باید در دانشگاه تحول ایجاد شود؛ چرا که آینده کشور در دستان دانشگاهیان می‌باشد و خود این امر نیازمند نگاه حوزه به سمت دانشگاه‌ها می‌باشد.

منبع:حوزه
کد مطلب: 656585
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *