برای پرهیز از درگیری بیشتر با اتحادیه اروپا؛

نخست وزیر ایتالیا: بودجه جدیدی تنظیم می‌کنیم

13 آذر 1397 ساعت 12:47

در پی فشارهای اتحادیه اروپا نخست وزیر ایتالیا در گفتگویی از تهیه و تنظیم بودجه جدیدی برای سال آینده میلادی این کشور خبر داد.


به گزارشجهان نیوز به نقل از مهر ، «جوزپه کنته» نخست وزیر ایتالیا در گفتگو با روزنامه ایتالیایی« آوه نیره» درباره بودجه سال آتی این کشور اظهار داشت: ما آماده ایم تا بودجه جدیدی را برای سال آینده تهیه و تنظیم کنیم. 

وی در ادامه افزود: ایتالیا برای پرهیز از درگیری بیشتر با اتحادیه اروپا در نظر دارد بودجه جدیدی را برای سال ۲۰۱۹ میلادی تنظیم کند. 

نخست وزیر ایتالیا با اشاره به مواضع اخیر اتحادیه اروپا در خصوص احتمال اتخاذ اقدامات تنبیهی علیه رم خاطر نشان کرد: ایتالیا برای آنکه نشان دهد درصدد مقابله با اتحادیه اروپا نیست با اقدام تعامل گرایانه خود برای تهیه بودجه جدید دست بکار می شود.

گفتنی است اختلاف میان اتحادیه اروپا و ایتالیا بر سر اهداف بودجه سال آینده این کشور است. اتحادیه اروپا معتقد است که اهداف در نظر گرفته شده رم در برنامه بودجه ارائه شده بسیار خوشبینانه ارزیابی شده است.

ایتالیا برای سال ۲۰۱۹ رشد اقتصادی ۱.۵ درصدی و کسری بودجه ۲.۴ درصدی را پیش بینی کرده است، ارزیابی‌ای که اتحادیه اروپا خواستار بازبینی آن است.


کد مطلب: 656577

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/656577/نخست-وزیر-ایتالیا-بودجه-جدیدی-تنظیم-می-کنیم

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com