دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۰
رئیس گروه مذاکره کننده فلسطینی:

گفتگو با آمریکا را در برنامه قرار می دهم

سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
رئیس گروه مذاکره کننده فلسطینی در گفتگویی خواستار ایفای نقش بیشتر اتحادیه اروپا در روند برقراری سازش شد و تاکید کرد که برنامه هایی برای گفتگو با آمریکا نیز دارد.
گفتگو با آمریکا را در برنامه قرار می دهم
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر ، «صاحب عریقات» رئیس گروه مذاکره کننده فلسطینی در گفتگو با رادیو آلمان خواستار حمایت های بیشتر اتحادیه اروپا از روند سازش شد. 

وی با ابراز امیدواری در خصوص اینکه اروپا دو دولت فلسطین و اسرائیل را به رسمیت بشناسد، افزود: اروپا می تواند در پیشبرد روند صلح در خاورمیانه نقش محوری ایفا کرده و از تاثیرگذاری خود به بهترین شکل ممکن بهره بگیرد. 

عریقات همچنین خاطرنشان کرد: اروپا با برگزاری نشست های ویژه و تخصصی می تواند زمینه تسریع در تحقق صلح خاورمیانه را فراهم آورد.

رئیس گروه مذاکره کننده فلسطینی در ادامه یادآور شد که تا به حال چندین بار مقامات آمریکایی درخواست هایی مبنی بر گفتگو مطرح کرده اند که وی بی دلیل آنها را رد کرده است. وی افزود: گمان می کنم در شرایط کنونی باید مذاکره با آمریکایی ها را در برنامه کاری قرار دهم.
کد مطلب: 656475
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *