دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - 26 Aug 2019
 
۱
۲۴

صالحی امیری تشریح کرد: نقش احمد توکلی در اسقاط نظام!

سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۸
آقای توکلی که من ایشان را فرد دینداری می‌دانم، در دادگاه حاضر شد، حرف هایش را زد و مباحث من را شنید. در دادگاه قبل از صدور رأی برایش حجت شد که دچار یک نوع فریب اطلاعاتی شده است!
صالحی امیری تشریح کرد: نقش احمد توکلی در اسقاط نظام!
به گزارش جهان نيوز، «رضا صالحی‌امیری»، معاون سابق رئیس‌جمهور، رئیس کمیته ملی المپیک و از امنیتی‌های محفل اعتدال به تازگی در اظهاراتی که سایت اعتمادآنلاین آنها را منتشر کرد، درباره ادعای پولشویی توسط ظریف گفته است: هیچ کشوری در شرایطی که با دشمنان جدی مواجه و در تخاصم است، فرمانده جنگ خود را تخریب و تضعیف نمی کند. کج سلیقگی برخی از آقایان است که در این شرایط سخت سیاسی به کسی که فرمانده دیپلماسی کشور است حمله و تهاجم می کنند و این را در تضاد با منافع ملی می دانم.

او همچنین می‌افزاید: هیچ گونه اطلاعات مستندی درباره پولشویی ندارم. اما فضای پولشویی در فوتبال ایران وجود دارد. هر نوع ادعایی باید مستند به یک دلیل عقلانی باشد و من اطلاعی درباره پولشویی در ورزش ایران ندارم که منطقی باشد، اما فضای آن در ورزش کشور وجود دارد.

صالحی‌امیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز به جریان یک شکایت خود علیه «احمد توکلی» از چهره‌های اصولگرا و نماینده وقت مجلس اشاره می‌کند و اینطور می‌گوید که: آقای توکلی که من ایشان را فرد دینداری می‌دانم، در دادگاه حاضر شد، حرف هایش را زد و مباحث من را شنید. وقتی در دادگاه قبل از صدور رأی برایش حجت شد که دچار یک نوع فریب اطلاعاتی شده است و حرف هایش نقل قول صحیح نبود، همانجا یک کاغذ گرفت، نوشت و ضمن عذرخواهی، از من حلالیت طلب کرد و من هم همان جا رضایت نوشتم و خداحافظی کردم. بعد از آقای توکلی خواهش کردم و گفتم «نمی خواهد منبع خبرتان را معرفی کنید، با او تماس بگیرید بگذارید روی آیفون تا سئوال کنم کجا این خبر را تولید کرده است؟». آقای توکلی گفت «شب گذشته به من کسی تلفنی این حرف را گفته بود». از ایشان خواستم به همان فرد زنگ بزند تا تلفنی با او صحبت کنم اما آقای توکلی گفت «من تلفن او را ندارم چون شماره ناشناس بود». از ایشان پرسیدم «آیا یک فرد ناشناس تلفنی مطالبی را به شما گفت و شما یادداشت و از تریبون مجلس قرائت کردید؟» گفت «بله».

می‌خواهم این پیام من را به جامعه منعکس کنید والله نظام اسلامی با این رویکرد امکان ادامه حیات نخواهد داشت.

صالحی‌امیری می‌افزاید: جامعه‌ای که در آن کادرهای سیاسی با یک تلفن ناشناس در تریبون رسمی مجلس با آبروی رقبای سیاسی خود بازی می‌کنند. با صراحتا می گویم قطعا نظام اسلامی با این رویکرد پایدار نخواهد بود.

*ما در مقام دفاع از دکتر توکلی در یک فرایند ناشناخته و ادعا شده از سوی صالحی‌امیری نیستیم.

بیان یک صحبت بر اساس یک اشتباه و عذرخواهی از ذیحق نیز امری معمولی و روزمره در سیاست است و شیون کردن از بابت وقوع آن چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. ضمن اینکه رجال هم به آن اشتهار ندارند.

از طرفی اتفاقا داشتن تقوای عذرخواهی عامل مقوّم نظام محسوب می‌شود نه عامل اسقاط آن!

اما سؤال اینجاست که اگر حرف زدن بدون سند سبب اسقاط نظام است؛ پس چرا صحبت‌های بدون سند و دلیل صالحی‌امیری مبنی بر وجود فضای پولشویی سبب اسقاط نباشد؟

جدای از این کنایه باید اشاره کرد که تکلیف «جهاد سیاسی» ایجاب می‌کند، بگوییم اگر هم فرضی بعنوان تهدید برای نظام اسلامی متصوّر باشد؛ آن فرض یقینا تهدید وجود افرادی در نزدیکی رئیس جمهور روحانی است که صحبت‌هایی مثل اظهارات بدون سند ابتدای متن درباره پولشویی و یا مفاهیم و صحبت‌های زیر را بر زبان رانده‌اند:

_ در ذهن ایالات متحده دشمن دائمی وجود ندارد.
_ ادعای وجود شکاف در ساختارهای نظام و تأکید بر اینکه وجود شکاف و پارادوکس بود که سبب سقوط شاه شد.
_ جنبش قومی در ایران جنبشی خفته است.
_ اگر برجام نبود ما به سمت وضعیت نفت دربرابرغذا و دارو می‌رفتیم.
_ تحریم‌ها ظالمانه و «کشنده» هستند.
_ «بیداری اسلامی» به خشونت‌های داعش منجر شد!
_ روحانی نمادی مشابه شهید بهشتی است.
_ نام نلسون ماندلا در ایران بسیار مقدس است.

قضاوت در این باره کار سختی نیست که یک اشتباه احمد توکلی و در ادامه عذرخواهی او (که صالحی امیری ادعا کرده است) سبب اسقاط نظام می‌شود یا وجود کسانی در دور و اطراف آقای روحانی که فقط یکی از آنها بیان‌کننده جمیع عبارات فوق است؟!

در بحث پولشویی مورد اشاره صالحی‌امیری نیز بایستی این سؤال را پرسید که دولتمردان بلندپایه اعتدالی چه اصراری بر حرف بدون سند و پروپاگاندا بر سر هیچ و پوچ دارند؟

چه اینکه قبل از صالحی‌امیری، محمدجواد ظریف نیز تصریح کرده بود که درباره ادعایش پیرامون وجود پولشویی گسترده در برخی نهادهای کشور، هیچ مستندی در اختیار ندارد و مسئول ارائه مستندات اظهاراتش هم نیست!

منبع: مشرق
کد مطلب: 656437
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


kami
Iran, Islamic Republic of
" هیچ کشوری در شرایطی که با دشمنان جدی مواجه و در تخاصم است، فرمانده جنگ خود را تخریب و تضعیف نمی کند. کج سلیقگی برخی از آقایان است که در این شرایط سخت سیاسی به کسی که فرمانده دیپلماسی کشور است حمله و تهاجم می کنند و این را در تضاد با منافع ملی می دانم."

هیچ فرمانده جنگی هم طرف دشمن را نمی گیرد و به دشمن گرا نمی دهد.
...
Iran, Islamic Republic of
عزيز دل كدوم فرمانده دلت خوشه رفيق كري و جرمي كه نيم بنده
Iran, Islamic Republic of
در شرایط جنگی فرمانده که هیچ سربازی که گرا به دشمن بده و نفوذی دشمن بشه رو در لحظه محاکمه صحرایی میکنن و همانجا اعدام انقلابی میشه نه اینکه مدال لیاقت بدن بهش
Iran, Islamic Republic of
عزیزاگر ثابت شود این فرمانده دارد به جبهه خودی ضربه می زند بازهم باید از آن دفاع کرد؟!!!
همه انرژی هسته ای ما را که برگ برنده مذاکرات بود را بدون گرفتن هیچ ضمانتی(البته اگر نقل جناب ظریف که حرف کری تضمین است را نادیده بگیریم!)نابود کردند و درمقابل شرایط تحریم بسیارسختتر ازگذشته و باکم کاری وعدم مقابله مسئولین فشار اقتصادی برمردم شهید داده وارد نمودند وخود درقصرهایشان پول روی پول میگذارند وحق ماموریت دلاری می گیرند. آیا نباید این مسئول توبیخ شود؟! یابه صرف اینکه شما ازایشان خوشتان می آید، بدون منطق و درنظرگرفتن منافع ملی باهمین توجیهات سرباز نظام بودن ،اجازه ضربات بیشتر به پیکره نظام بدهیم؟!
سرباز بد بهتر است درزندان باشد تا درخط مقدم. خط مقدم دیپلماسی ما سرباز ندارد، سربار دارد. کجایند امثال سردارسلیمانیهای ما در عرصه دیپلماسی؟!
Romania
اگر آب سربالا نمی رفت شماها نباید در نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیر و مسوول باشید.
kami
Iran, Islamic Republic of
...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
توکلی به فرض یک حرف بی سند زده و عذرخواهی کرده
ولی شما حرف بی سند پولشوئی را مدام تکرار می کنید و هم زمان اعلام می کنید که سندی ندارید .
کدام یک از این دو به اسقاط نظام کمک می کند
انصاف ! انصاف ! انصاف!
Iran, Islamic Republic of
ابي از توكلي گرم نميشه نمايشي كار ميكنه
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا
سر بزنگاه های مهم می تونه کارهای عجیب و غریبی انجام بده؛ کاری کنه رای خاتمی تو دور دومش بیشتر از دور اول بشه! ...
Iran, Islamic Republic of
... خاتمي رفت به تاريخ و موزه عبرت پيوست
Iran, Islamic Republic of
از هيچ كدام گرم نميشه
Iran, Islamic Republic of
آقای صالحی امیری!فرمانده ای که به سوی جبهه خودی شلیک کنه چی؟
Iran, Islamic Republic of
این جلز ولز کردن افرادی که به قانون مصوب مجلس در امر مبارزه با پولشویی بی اعتنا بودند و اینک برای تایید کنوانسیون مبهم و مشکوک خارجی گریبان چاک می کنند و به هر دستاویز و داستان و مهملی دست میازند بسیار شگفت آور است. کنوانسیون خارجی که برای این داعیه به ظاهر خیر خود تمامی اطلاعات و اسرار مالی کشور را طلب می کند! به قول معروف هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد و در این میان باید به اغراض مصران داخلی نیز شک کرد
سرور
Iran, Islamic Republic of
توکلی که تکلیف اش مشخص است اما برای یک امنیتی مثلا کارکشته باید متاسف بود با این سطح تحلیل نازل.
Iran, Islamic Republic of
حالا آمريكا قراره پولشويي ما رو حل كنه؟
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ!
Iran, Islamic Republic of
درفوتبال فسادمالی هم نباشدبی عدالتی وجودداردچرا در شرایط فعلی مربی یابازیکنی بالای یک میلیون دلاردرآمد داشته باشداماواحدتولیدی باانبوه کارگران درسرمایه درگردش خوددچارمشکل شودفوتبال فعلی نه علمی است نه آورده آنچنانی درمقابل داده هایش داردیابرخی رشته های میلیاردی‌این بی عدالتیهاکه دیگرقابل انکارنیست چرا
حداقل حقوق کارگرزیر۲میلیون است یااستاددانشگاهی که نصف عمرخودرادردانشگاه گذرانده ۸میلیون درماه حقوق دریافت کندوعده ای باچندساعت دویدن صاحب میلیاردها
تومان سرمایه شوند!؟
Iran, Islamic Republic of
صالحي هم بازنشسته است چرا هست؟
قربون خدا
Iran, Islamic Republic of
یه دوست همکلاسی در دبیرستان داشتم، خیلی لاغر و قد بلند بود و بر عکس فیزیکش، فامیلش " قدرتی" بود و دبیر زبانمون به شوخی میگفت: قربون خدا برم! به کجل می گن زلفعلی و به مردنی میگن قدرتی!
حالا برای عنوان "فرمانده دیپلماسی کشور"!، حکایت همون است!
قربون خدا!
Iran, Islamic Republic of
حالا که فرض کرده اید ، فرماندهی که تاکنون هیچ دست آوردی نداشته است بجز بتون ریختن در قلب راکتور های هسته ای .
اگر فرماندهی به جای طرح و برنامه ریزی برای شکست دشمن به او گرا بدهد و مقر نیروها و مهمات را به دشمن نشان دهد حکم نظامی این فرمانده در تمام جهان مشخص است .
هیچ فرماندهی برای روحیه بخشیدن به سربازانش اعلام نمی کند دشمن با یک موشک تمام کشور را اربین می برد .
هیچ فرماندهی راه نفوذ به دشمن نشان نمی دهد این فرمانده نمی بایست سرگشاده می گفت در ایران پولشویی هست که به کشور فشار وارد آورند .
اگر هم موردی بود در جلسات به مسئولین مربوطه می گفت .
مگر تمام کشور های دنیا اطلاعات محرمانه و سری ندارند . فقط این فرمانده محترم باید هیچ چیز محرمانه ای نداشته باشد .
بجز اطلاعات برجام که هنوز که دارد به کلی از بین می رود مردم از جزئیات آن بی خبرند
Iran, Islamic Republic of
شما مطلبی را که سایت سیاسی کار مشرق کار کرده بود بدون دقت و توجه گذاشتید
اولا اون سایت مطالب گفته شده صالحی امیری رو به صورت ناقص درج کرده
دوما مطالب قبل و بعد از موضوع احمد توکلی را عمدا حذف کرده
سوما این جمله که این رفتار باعث اسقاط نظام میشه در خصوص رفتار الیاس نادران گفته شده نه رفتار احمد توکلی و سایت مشرق این حرف صالحی امیری را به حرفهای مربوط به احمد توکلی مرتبط کرده!
چهارم اینکه با رفتار و گفتار معاویه وار نمیشه از انقلاب اسلامی دفاع کرد البته اگر واقعا نیت دفاع از انقلاب و نظام باشه
Iran, Islamic Republic of
شماها و همفکرانتان در فتنه 77 و 88 هرکدام به بهانه ای هیزم جمع کن استکبار شدید و کشور را به قول خانم مرعشی به آتش کشیدید و لی به یازی خدا و حمایت مردم آسیبی به انقلاب وارد نشد حالا که آقای توکلی حرفی به شما زده یا راست یا دروغ موجب اسقاط نظام می شود
Iran, Islamic Republic of
راستی دوست شفیقتان آقای الیاس نادران عزیز به اتهام دروغپراکنی وتهمت به اقای صالحی امیری به 10 ماه حبس قطعی محکوم شده وعنقریب اب سرد زندان گوارای وجودشان می شود.
احمد
Iran, Islamic Republic of
فرمانده ای که پاس کل به دشمن می دهد واستاد گل به خودی زدن است
Iran, Islamic Republic of
نظرات شما خلاف مواضع رهبری درباره دکتر ظریف است. تکلیف خودتان را روشن کنید.