سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - 18 Dec 2018
 
۱
۵

جنگ صندلی و بازنشسته‌ها ادامه دارد

دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۳
اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که اکثریت آنها باید به دلیل بازنشسته بودن مسئولیت‌شان را ترک کنند، در نشست فوق العاده خود تصمیم زیرکانه ای گرفتند و توپ را به زمین وزیر ورزش انداختند.
جنگ صندلی و بازنشسته‌ها ادامه دارد
به گزارش جهان نيوز، یکی از فدراسیون هایی که به خاطر قانون منع بکارگیری بازنشسته نیروهای بیشتری را از دست خواهد داد، فدراسیون فوتبال است که رئیس، دبیرکل و پنج عضو هیات رئیسه به خاطر بازنشسته بودن باید مسئولیت شان را ترک کنند. 

در این میان مهدی تاج پس از نشست های داخلی و خارجی که در همین زمینه برگزار کرد، توانست با استفاده از ماده ۶۰ قانون جام ایثارگران فعلا در مسئولیتش بماند اما تکلیف سایر اعضای بازنشسته فدراسیون فوتبال هنوز مشخص نیست. 

محمدرضا ساکت که دبیرکل فدراسیون است هنوز در مسئولیتش فعالیت می کند و مشخص نیست چه زمانی دبیرکلی را به سرپرست جدید تحویل خواهد داد. پنج عضو هیات رئیسه هم در فاصله سه روز مانده تا پایان مهلت قانونی که به آنها داده شده است، تصمیم شان برای ماندن را رفتن را اعلام نکرده اند. 

براساس جلساتی که بین مسئولان رده بالای ورزش و رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال طی روزها و هفته های گذشته برگزار شد، مقرر شده بود که در صورت ماندن تاج، سایر بازنشسته های فدراسیون استعفایشان را اعلام کنند و تاریخ مجمع هم مشخص شود تا در مجمع در مورد نفرات جدید تصمیم گیری شود.

درحالی که چنین توافقی صورت گرفته بود اما مسئولان فوتبال خارج از جلسات تصمیمات دیگری می گیرند و برخلاف جهت توافقات حرکت می کنند. آنها اعتقاد دارند که طبق اساسنامه، فدراسیون یک نهاد غیردولتی است و شامل قانون منع بکاری گیری بازنشسته ها نمی شود.

مهدی تاج و علی کفاشیان که اخیرا به عمان سفر کرده بودند در دیداری که با شیخ سلمان داشتند در این مورد هم با وی صحبت هایی را انجام داده بودند و به توافقاتی هم رسیده اند اما هنوز به طور رسمی در این مورد اظهار نظری نداشته اند.

با این حال اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال عصر امروز دوشنبه در نشست ویژه ای به بحث و تبادل نظر در مورد وضعیت خودشان پرداخته اند. در پایان این نشست اعلام شد  اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره با اشاره به ارسال دو نامه قبلی به وزیر ورزش و جوانان مبنی بر ادامه فعالیت هیات رئیسه فدراسیون بار دیگر ضمن تاکید بر رعایت قانون و اولویت بودن آن تصریح کردند در انتظار اعلام نظر وزیر ورزش و جوانان جهت ادامه فعالیت خود هستند تا طبق نظر وزیر ورزش عمل گردد.

با این تصمیم زیرکانه توپ به زمین مسعود سلطانی فر افتاد چرا وزیر ورزش باید به صورت رسمی پاسخ نامه ها و درخواست هیات رئیسه را بدهد. این پاسخ رسمی می تواند ابزار مناسبی در اختیار هیات رئیسه فدراسیون فوتبال باشد که از طریق فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا مسئولان ورزش را تحت فشار قرار دهند.

مهدی تاج، علی کفاشیان، حیدر بهاروند، محمود اسلامیان، محمود شیعی، عبدالکاظم طالقانی، فریدون اصفهانیان، لیلا صوفی زاده و هدایت الله ممبینی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند که در بین آنها صوفی زاده و ممبینی بازنشسته نیستند.

منبع: مهر
کد مطلب: 656410
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ایرانی
Iran, Islamic Republic of
برخی از بازنشسته ها رو هیچ قدرتی نمیتونه برشون داره....
Iran, Islamic Republic of
جناب تاج‌‌ درجامعه وفرهنگ ماایثارگری یک ارزش ودارای اجروقرب نزدخداوندمتعال است برای حفظ آن ارزش هم شده دوباره فداکاری بفرمائیدوقانون جدیدرااجراکنید هرچند قانون بدی باشدفوتبال مانیازبه آرامش داردانتظارمردم ازجنابعالی بیشترازمسئولان دیگرمیباشد
Iran, Islamic Republic of
استفاده از نيروهاي واكنش سريع در گردان هاي مختلف لازمه
Iran, Islamic Republic of
هر بازنشسته در هراداره اي يك خان است نيروي و تفنگدار لازم جهت براندازي انها
Iran, Islamic Republic of
هشتک لیست اسامی بازنشسته ها و هشتک ژن های خوب افازاده ها را تعریف کنید واز مردم وبخواهید اسامی انان را برای عموم اعلام کنند . اخیرا فرزندان جایگزین پدران می شوند.