يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
 
۰
۱

ضرب‌الاجل شریعتمداری برای مدیران پروازی

دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای چندشغله‌های وزارتخانه یک هفته و برای مدیران پروازی یک ماه ضرب‌الاجل تعیین کرد تا تکلیف خود را روشن کنند.
ضرب‌الاجل شریعتمداری برای مدیران پروازی
به گزارش جهان نيوز، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای چندشغله‌های وزارتخانه یک هفته و برای مدیران پروازی یک ماه ضرب‌الاجل تعیین کرد تا تکلیف خود را روشن کنند.
 
روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آیین تکریم و معارفه معاونان امور مجلس، حقوقی و استان‌ها، امور تعاون، روابط کار، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تأکید کرد: هیچ قلمی را که پنهان روی کاغذ بنویسد، تحمل نمی‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه شفافیت با کسی شوخی نداریم، گفت: هیچ موضوع غیرشفافی در وزارت تعاون، کار وفاه اجتماعی وجود ندارد و همه بودجه‌ها و عملکرد‌ها باید شفاف به عموم مردم اعلام شود. شفافیت به وزیرتسلط بر امور را می‌بخشد.

شریعتمداری تأکید کرد: شایسته‌سالاری، جوانگرایی و توجه به توانایی بانوان و شایسته و انتخاب از درون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصل همه انتخاب‌هاست.

وی با اولتیماتوم به مدیران دارای بیش از دو شغل و پروازی تأکید کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیرپروازی نخواهیم داشت و معنایی ندارد که مدیران با یک پرواز هفته‌ای یک‌بار به محل خدمت خود بروند و باید بومی‌گزینی جایگزین مدیران پروازی شود و این افراد یک ماه بیشتر فرصت ندارند.

وی تأکید کرد: اگر تا پایان هفته تمامی استعفا‌های افراد دارای بیش از یک شغل به دست ما نرسد، مدیران بالادستی مکلف به تعیین‌تکلیف هستند و اگر مدیران بالاتر با افراد دارای بیش از یک شغل برخورد نکنند با مدیربالادست برخورد می‌شود و در این زمینه شوخی وجود ندارد و برخورد می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرح این پرسش که تا کی باید این موارد گفته نشود، افزود: باید بگوییم و برخورد کنیم. در موضوعات مختلف نظیر معاملات به ویژه معاملات داخلی باید همه موارد شفاف به عموم مردم گفته شود.

شریعتمداری اظهار کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ مدیری برای فعالیت مدیریتی خود کیسه ندوخته‌است. بنابراین باید شفاف و روشن با مردم همه موارد را مطرح کنیم. در زمینه شایسته‌سالاری با شخصی شوخی نداریم. بنده باید انتخاب شایسته انجام دهم. استفاده از نخبگان بنیاد ملی نخبگان را در دستور کار قرار می‌دهیم. به کارگیری بانوان شایسته با جدیت پیگیری می‌شود. باید حتماً در هیئت مدیره‌ها از یک فرد جوان با انگیزه و دانش استفاده شود.

جوانگرایی در همه عرصه‌ها باید تقویت شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اولویت به کارگیری مدیران جوان و افراد شاغل در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. در وزارتخانه نیرو‌های لایقی حضوردارند و تکیه ما بر این نیروهاست و نباید افراد فکر کنند که هر روز وزیری با اتوبوس می‌آید و نیرو‌های جدید را رأس امور می‌آورد؛ چراکه به این ترتیب دیگر انگیزه‌ای برای کار نخواهند داشت.

شریعتمداری اضافه کرد: تا یک ماه آینده فرصت می‌گذارم که مدیریت پروازی برای کار‌هایی که باید در آن منطقه مدیریت شود، تعطیل شود، اجازه نمی‌دهم یک واحد تولیدی با عظمتی در گوشه‌ای از کشور داشته باشیم و فردی هفته‌ای یک بار به آن منطقه برود و آن را مدیریت کند. چنین مدیریتی در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معنایی ندارد.

مدیران صندوق‌ها و معاونان باید دقت داشته باشند که ما مدیران پروازی نداریم. افراد باید در واحد‌های بزرگ، تولیدی و مهم، سرکار بایستند و مدیریت کنند. باید فرد در منطقه مدیریتی خود زندگی کند و بومی‌گزینی اصل ماست. نمی‌شود با پرواز مدیریت کرد و این کار را با قوت ادامه می‌دهم.

منبع: جوان
کد مطلب: 656171
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بهانه اي براي يكدست كردن گير اورده كه دوستان خود را سر كار بياورد