دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - 3 Aug 2020
 
۰
۲

فریادهای صهیونیسم برای ترور «سید مقاومت»

يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴
کد مطلب: 656107
قدرت نظامی فوق‌العاده حزب‌الله لبنان و همچنین هراس روزافزون تل آویو از مشارکت این گروه در عملیات آزادسازی جولان اشغالی، موجب شده تا فرماندهان صهیونیسم فریاد ترور سید مقاومت را سر دهند.
فریادهای صهیونیسم برای ترور «سید مقاومت»
به گزارش جهان نيوز، فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی که به شدت از شکست های اخیر این رژیم در عرصه های نظامی در مقابله با گروه های مقاومت اسلامی چه در اراضی اشغالی فلسطین و چه در سوریه عصبانی هستند، ندای ترور «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان را سَر می دهند.

در همین ارتباط، اخیرا ژنرال روعی لیوی از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی مقاله ای را در نشریه صهیونیستی «معراخوت» نوشته و در آن بر لزوم بازگشت به سیاست ترور برای مقابله با رهبرنا مقاومت و در رأس آنها سید حسن نصرالله تأکید کرده است.
این فرمانده صهیونیست در مقاله خود تأکید کرده است: «شخصیت و تجربه سید حسن نصرالله او را به مرکز ثقلی در حزب‌الله تبدیل کرده و هدف قرار دادن وی می‌تواند آسیب قابل توجهی به تمامی ساختار حزب‌الله وارد کند».

سیاست ترور همواره در دستور کار صهیونیسم
البته این اولین بار نیست که صهیونیست ها از لزوم ترور رهبران مقاومت و در رأس آنها یعنی سید حسن نصرالله سخن می گویند، چراکه پیشتر نیز پایگاه صهیونیستی «والا» با انتشار گزارشی از طرح تل آویو برای ترور «سید مقاومت» و دیگر رهبران حزب الله در خاک لبنان پرده برداشته بود.

این پایگاه صهیونیست در گزارش خود آورده بود: «عَمیر پرتز» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی (در سال ۲۰۰۶) ازدستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اسرائیلی خواست تا پرونده ویژه نصرالله و اماکن تحرک و مخفیگاه‌های وی را در اختیارش قرار دهند تا درباره امکان ترور او بررسی شود، اما موضوع غافلگیرانه این بود که پرتز به هیچ پرونده خاصی، ویژه نصرالله دست پیدا نکرد».

بنابراین، پر واضح است که اتکاء به سیاست ترور در مقابله با رهبران جنبش های مقاومت اسلامی و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، به امروز و دیروز محدود و محصور نمی شود و سیاست همیشگی و ثابت صهیونیست ها بوده است. با این حال، آنها همواره در محقق ساختن این سیاست ناکام ماندند و هیچگاه نتوانستند طرح های مختلف خود برای ترور سید مقاومت را عملیاتی سازند؛ کما اینکه پایگاه صهیونیستی والا نیز پیشتر به این مسأله اذعان کرده است.
 

توهم درهم شکستن روحیه مبارزاتی حزب الله
در واقع، یکی از علل و عوامل مهم فریادهای نحس صهیونیسم برای ترور رهبران مقاومت در لبنان و در رأس آنها سید حسن نصرالله، به توهم آنها در خصوص درهم شکستن روحیه مبارزاتی نیروهای مقاومت حزب الله باز می گردد. فرماندهان نظامی صهیونیست معتقدند که ترور رهبران ارشد و حتی نظامیان کوچک حزب الله لبنان، روحیه مبارزاتی آنها در میادین نبرد را با مشکلات گسترده مواجه می سازد».

این توهم صهیونیسم درحالی است که تاکنون ترور رهبران مختلف حزب الله لبنان در میادین نبرد ـ چه در خاک لبنان و چه در خاک سوریه ـ نه تنها هیچ خللی در روند عملکرد این جنبش مقاومتی ایجاد نکرده، بلکه بر عزم آن برای تحقق پیروزی ها و دستاوردهای بیشتر در مقابله با دشمن صهیونیستی و تروریسمِ تکفیریِ تحت الحمایه آن افزوده است.

نمونه مواقعی چنین دستاوردهایی را می توان در سوریه مشاهده کرد که با وجود گذشت قریب به هشت سال از بحران، این کشور به لطف حمایت های گروه های مقاومت و نقش مهم و غیرقابل انکار حزب الله لبنان، توانسته حدود ۹۰ درصد از اراضی اشغال شده خود را از لوث تکفیری ها آزاد کند. مقامات صهیونیست نیز خود به خوبی می دانند که درصد مهمی از این موفقیت بزرگ و استراتژیک مرهون نقش آفرینی حزب الله لبنان و رهبری سید حسن نصرالله است و درست به همین دلیل است که از بام تا شام علیه آن شعار می دهند و بر لزوم خروج حزب الله از سوریه تأکید می کنند.

بنابراین، برای مقامات ارشد تل آویو از نظامیان آن گرفته تا سیاستمدارانش، کاملا واضح است که ترور رهبران ارشد مقاومت تنها عزم آن را برای تحقق پیروزی های بیشتر جزم می کند و «سیاست ترور» نمی تواند روحیه مبارزاتی نیروهای مقاومت را خدشه دار کند.
 

هراس از تصمیم استراتژیک سید مقاومت
از سوی دیگر، یکی دیگر از جمله علل و عواملی که موجی از ترس و وحشت را در صفوف صهیونیست‌ها ها حاکم ساخته، تصمیم استراتژیکی است که گفته می شود «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان اتخاذ کرده است؛ تصمیمی برای بازگشایی جبهه آزادسازی جولان.

این همان تصمیم استراتژیکی است که موجبات نگرانی های شدید صهیونیست ها را فراهم آورده است؛ به ویژه که مناطق استراتژیک واقع در محور جنوبی سوریه در مرزهای با جولان اشغالی اکنون از لوث تروریست های تکفیری ِ تحت الحمایه صهیونیسم پاکسازی شده و همه چیز برای تشکیل جبهه آزادسازی جولان اشغالی، مهیا است.

در همین ارتبا، «عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر مشهور جهان عرب با انتشار مطلبی در این خصوص، اعلام کرد: «تصمیم استراتژیک سید حسن نصرالله برای بازگشایی جبهه جولان اشغالی، خواب را از چشمان مسئولان صهیونیست و رسانه های عبری زبان ربوده است و کار را تا جایی پیش برده که صهیونیستها فریاد ترور سید حسن نصرالله را سر دهند» .به گفته این تحلیلگر عرب‌زبان، صهیونیستها به شدت نسبت به این مسأله احساس نگرانی می کنند. 

کلافگی از قدرت نظامی فوق العاده
مسأله دیگری که موجب کلافگی فرماندهان نظامی صهیونیست در جنوب لبنان شده، قدرت نظامی فوق العاده حزب الله لبنان است. طبق اخبار و گزارش های منتشر شده، حزب الله لبنان حداقل دارای ۱۵۰ هزار موشک پیشرفته است که می تواند به وسیله آن عمق استراتژیک اهداف رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده و آنها را منهدم سازد. به گفته کارشناسان، موشک های حزب الله از قدرت تخریب گری بسیار بالایی برخوردار هستند و دقتشان در هدف قرار دادن اهداف، مثال زدنی است.

علاوه بر این، نیروهای مقاومت اسلامی حزب الله لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ موفق به کسب تجربه ای ارزشمند در زمینه نبرد زمینی شدند؛ تجربه ای که امروز با گذشت بیش از ۱۰ سال، در صورت لزوم به خوبی می توانند از آن علیه دشمن صهیونیستی بهره برداری کنند.

در همین ارتباط، روزنامه رأی الیوم می نویسد: «هنوز هیچکس حمله گروه های مقاومت فلسطین به اتوبوس حامل نظامیان صهیونیست به وسیله موشک کورنت را فراموش نکرده است؛ همان موشکی که چند ماه پیش دبیرکل حزب الله لبنان صراحتا اعلام کرد که این حزب، آن را در اختیار حماس قرار داده است.

این روزنامه در ادامه آورده است: «بنابراین، سید حسن نصرالله برای هزارمین بار ثابت کرد که هیچ چیزی نمی گوید مگر اینکه بدان عمل کند. این مَرد ثابت کرد که دروغ را نمی شناسد و جز راست، نمی گوید. این مَرد از شهادت نمی هراسد بلکه طبق آنچه که از نزدیکانش شنیده ایم، معتقد است که بیش از آنچه که باید، زندگی کرده و شهادتش به تأخیر افتاده است».

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شهادت افتخار بزرگی است. نهایت سعادت انسانی.
دعا میکنم خدا برای مردم فلسطین حفظش کند.
تروریسم دولت جعلی اسرائیل هم باید بداند اگر روزی سیدحسن نصرالله ترور شود جای او را یکی دیگر میگیرد. این دایره گرد است.
خوب نوشتی اما :
Iran, Islamic Republic of
اسرائیل تاوان سختی خواهد داد