سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - 18 Dec 2018
 
۰
۱

ستاره اسکندری: سینما جای بیزینس نیست

يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
ستاره اسکندری گفت: سینمای امروز ایران تنها جایگاهی برای حضور فیلم‌های طنز نازل شده است و من امیدوارم مدیریت جدید سینما تدبیری جدی و اساسی برای مقابله با این مقوله مهم داشته باشد.
ستاره اسکندری: سینما جای بیزینس نیست
به گزارش جهان نيوز، بازیگر فیلم‌های سینمایی «ملی و راه‌های نرفته اش» و «نیمه شب اتفاق افتاد» در گفتگو با  افزود: مشکلات سینمای ایران بسیار گسترده است و مدتی فکر می‌خواهد تا بتوان یکایک آن‌ها را بیان کرد، اما من ترجیح می‌دهم بر بزرگترین مشکل امروز سینمای کشور که حضور انبوه فیلم‌های طنز نازل است پافشاری کنم و خواستار آن باشم تا این قبیل فیلم‌ها دیگر حمایت و تولید نشوند.

وی ادامه داد: بنده معتقدم سیاستی که از بالا تعیین و اعمال می‌شود هدفش این بوده که بخش اندیشمند سینما را محجور کند و فقط صرفاً به بخش تجاری و گیشه نگاه داشته باشد و بیزینس را هدف اصلی خود قرار دهد؛ قطعاً به همین علت است که ما مدت‌ها است در سینمای کشورمان شاهد آثار سینمایی طنز سنگین و فاخر نبوده ایم و به جای آن آثار پیش پا افتاده و نازل در سینما رواج پیدا کرده اند، آثاری که قطعاً تنها هدف شان سرگرم سازی لحظه‌ای مخاطبان شان است و بس!

اسکندری سپس با بیان اینکه سینما هنری جمعی و ارزشمند است و باید جایی برای عرضه آثار عمیق، فرهنگی با زیرلایه‌های مختلف باشد اظهار داشت: برای بنده و امثال بنده بسیار مهم است که اندیشه در سینما وجود داشته باشد؛ بسیاری از هنرمندان سینما خواستار آن هستند تا اندیشه ورزی در سینما احیاء شود و من از مدیریت جدید سینما خواهان این هستم که به این مسأله بسیار مهم حتماً فکر کنند و تدبیری بیندیشند تا دوباره بتوانیم شاهد رونق و اعتلای سینمای کشورمان باشیم.

بازیگر فیلم‌های سینمایی «دریاچه ماهی» و خانه کاغذی یادآور شد: تا همین دهه‌ها و سالیان گذشته سینمای ایران محلی برای تولید و عرضه آثاری خردورزانه و اندیشمندانه بود، ما در سینمای ایران شاهد تولید آثاری بودیم که سبب ساز ارتقای فرهنگ در جامعه می‌شدند، اما متأسفانه امروزه با آثاری مواجهیم که گویا تنها دلیل تولید و هدف شان پسرفت سطح فرهنگی جامعه است.

این سینماگر در پایان افزود: سینما هنری ارزشمند است و اشتباه گرفتن سینما با محلی برای درآمدزایی، تجارت و بیزینس به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و امیدواریم که مسئولان سینمایی دغدغه مندانه و هوشیارانه و آگاهانه نسبت به این مسأله بسیار مهم ورود پیدا کنند و باعث نشوند تا ما روز به روز بیشتر به قهقرا برویم.

منبع:سینما پرس
کد مطلب: 656051
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
چه عجب یه بازیگر به شرایط موجود سینما اعتراض کرد