شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - 23 Jan 2021
 
۰

تامین امنیت بزرگراه ها با هوش مصنوعی

دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷
کد مطلب: 654774
گروهی از محققان قصد دارند با استفاده از هوش مصنوعی میزان امنیت برخی بزرگراه های بسیار شلوغ و پررفت و آمد لاس وگاس را افزایش دهند.
تامین امنیت بزرگراه ها با هوش مصنوعی
به گزارش جهان نيوز به نقل از اسین ایج،گروهی از محققان قصد دارند با استفاده از هوش مصنوعی میزان امنیت برخی بزرگراه های بسیار شلوغ و پررفت و آمد لاس وگاس را افزایش دهند.

 پلیس ایالت نوادای آمریکا اعلام کرده که به دنبال یک سال همکاری سازمان های دولتی و پلیس با یک شرکت فناوری نوپا به نام Waycare ابزار هوش مصنوعی جدیدی ابداع شده که تصادفات رانندگی در یکی از پرحادثهترین بزرگراه های لاس وگاس را به میزان 15 درصد کاهش داده است.

انتظار می رود این ابزار در آینده در برخی نقاط دیگر لاس وگاس و از جمله تعدادی از نقاط حادثه خیز بزرگراه های این منطقه مورد استفاده قرار بگیرد.

ابزار یادشده با دریافت اطلاعات مختلف از خودروهای در حال عبور از نقاط حادثه خیز مانند اطلاعات دوربین ها، حسگرها و برخی داده های ترافیکی پلیس و شهرداری تلاش می کند مدلی را برای پیش بینی شرایط آتی طراحی کند تا از این طریق از احتمال وقوع تصادفات رانندگی کاسته شود.

نتایج اولیه به دست آمده از طریق این نرم افزار امیدبخش بوده و در صورت اثبات کارآیی ممکن است از نرم افزار یادشده در برخی ایالت ها و بزرگراه های پررفت و آمد دیگر آمریکا و از جمله در ایالت فلوریدا نیز استفاده شود.

این نرم افزار می تواند با تحلیل داده های دریافتی، احتمال وقوع تصادف در نقاط حادثه خیز بزرگراه ها را تا 12 دقیقه قبل از رویداد عملی تشخیص دهد و با بررسی داده های تجمیعی آن می توان برای شناسایی گره های ترافیکی و بهینه سازی سیستم حمل و نقل عمومی اقدام کرد.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *