دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۰

محسن هاشمی: به تأیید صلاحیت حناچی خوشبین هستیم/ در انتظار پاسخ وزارت کشور درباره شهردار جدید تهران

يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۹
رئیس شورای شهر تهران ضمن تأکید بر "اطلاعات جدیدی درخصوص فرایند تأیید صلاحیت حناچی نداریم" گفت: البته ما خانواده خوشبینی هستیم و به فرآیند تأیید حکم حناچی امیدواریم.
محسن هاشمی: به تأیید صلاحیت حناچی خوشبینیم
به گزارش جهان نيوز، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان صدودومین جلسه شورای شهر تهران که عصر امروز با موضوع انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همان‌طور که اعلام شد آقای افشانی در جلسه هم‌اندیشی صبح امروز شرکت کردند و بحث‌هایی در خصوص قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مطرح شد.

وی افزود: پس از جلسه هم‌اندیشی امروز آقای افشانی جلسه‌ای مبنی بر انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران مطرح کردند و با توجه به این درخواست مسئولیت این موضوع به شورای شهر تهران داده شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: بنده نیز در تماسی که صبح امروز با وزارت کشور داشتم این موضوع را مطرح کردم و در نهایت تصمیم گرفته شد برای شهرداری تهران سرپرست انتخاب شود.

وی گفت: بر همین اساس به‌پیشنهاد اعضای شورای شهر تهران پیروز حناچی با کسب 17 رأی از 20 رأی به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شد.
رئیس شورای شهر تهران گفت: یکی از معیارهای انتخاب سرپرست شهرداری این بوده که سرپرست یکی از کارکنان شهرداری باشد و در واقع سابقه حضور در شهرداری را داشته باشد و بر همین اساس پیشنهاداتی از سوی اعضای شورا برای سرپرستی مطرح شد که می‌توان به آقایان پورسیدآقایی، معذی و خانم اشرفی اشاره کرد.

وی گفت: تصمیم اعضای شورای شهر تهران مبنی بر انتخاب حناچی به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران این بود که تغییرات کمتری را در مدیریت شهری داشته باشیم و بر همین اساس حناچی را به‌عنوان سرپرست انتخاب کردم تا وی نیز در آینده با صدور حکمش از سوی وزارت کشور به‌عنوان شهردار فعالیت خود را در پایتخت آغاز کند.

هاشمی گفت: بر اساس قانون سرپرست می‌تواند تا سه ماه فعالیت خود را در شهرداری انجام دهد.

وی گفت: پس از انتخاب حناچی به‌عنوان شهردار تهران بنده نامه وی را به وزارت کشور ارسال کردم که بر اساس قانون وزارت کشور 10 روز فرصت دارد حکم وی را صادر کند که با گذشت 5 روز از این نامه امیدواریم تا اوایل آذرماه حکم وی صادر شود.
وی در پاسخ به این پرسش که "آیا اطلاعی از فرآیند صلاحیت حناچی به‌عنوان شهردار تهران دارید یا خیر؟" گفت: ما در این زمینه اطلاعاتی نداریم و قاعدتاً اطلاعات خبرنگاران نسبت به این موضوع بیشتر است.

وی گفت: البته ما خانواده خوشبینی هستیم و امیدواریم هرچه زودتر حکم حناچی به‌عنوان شهردار تهران صادر شود.

وی در خصوص فعالیت‌های صورت‌گرفته از سوی افشانی در شهرداری تهران گفت: من حیث المجموع افشانی عملکرد خوبی را در این مدت در شهرداری داشته است.
رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: افتتاح بخشی از پروژه خط 7، ادامه اتوبان صیاد، افتتاح روگذر و زیرگذر، افتتاح بازیافت نخاله و افتتاح چندین خط در 6ماهه گذشته از جمله اقداماتی بوده که توسط افشانی انجام شده است.

وی گفت: اما با تمام شرایط ما با توجه به اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از ادامه همکاری با آقای افشانی محروم شدیم.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم که با یک جلسه‌ای که با حضور مدیران شهرداری انجام خواهد گرفت از آقای افشانی تجلیل شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 653132
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *