پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - 23 May 2019
 
۱۲
۵۸
دکتر دهقان در نطق میان دستور:

نکات عجیب درباره مقامات مذاکره کننده با گروه FATF/ تلاش برای اخذ ویزای اقامت در آمریکا، کانادا و استخدام در سازمان ملل/ آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF +فیلم

يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از مقامات مذاکره کننده با گروه FATF بیش از آنکه به دنبال منافع ملت و مبارزه با پولشویی در این مذاکرات باشند به فکر اخذ ویزای اقامت در آمریکا، کانادا و استخدام در سازمان ملل بودند.
نکات عجیب درباره مقامات مذاکره کننده با گروه FATF/ تلاش برای اخذ ویزای اقامت در آمریکا، کانادا و استخدام در سازمان ملل/ آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF +فیلم
به گزارش جهان نيوز، محمد دهقان در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷) گفت: در حالی که بیش از ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در اثر بی تدبیری یا خیانت به برخی افراد و رانت خواران داده شد و در حالیکه چند صد میلیون دلار ارز مسافرتی به سفرهای خارجی معمولی و تفریحی توسط دولت اختصاص یافت متأسفانه دولت رفتاری حقارت آمیز با زائران اربعین به نمایش گذاشت.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دولت از هر زائر اربعین که اکثراً انسان‌های ضعیف و پابرهنه‌ای هستند حدود یک میلیون تومان در داخل کشور دریافت کرد و آنها را برای دریافت دینار به مرزهای بیابانی و شهرهای پر ازدحام عراق فرستاد تا اگر کسی بتواند از صف‌های طولانی عبور کند دینار عراقی را حداکثر با ۲۰ درصد کمتر از قیمت آزاد دریافت کند.

وی افزود: اکثریت زائران اربعین در این شرایط هیچ تقاضایی برای دریافت دینار نداشتند اما هزاران نفر از زائران که مختصر پول خود را در ایران تحویل بانک ملی دادند در عراق نمی‌توانستند دینار دریافت کنند و نه اینکه پولی برای برگشت در اختیار داشتند.

دهقان خاطرنشان کرد: آقای ظریف هفته گذشته در رفتاری عجیب عملاً جمهوری اسلامی ایران را متهم به چشم بستن بر پولشویی گسترده در کشور و نیز مخالفان کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را متهم به ارتباط با پولشویان کرد. اتفاقاً رئیس جمهور هم در هفته گذشته مطالبی را عنوان کرد که دقت در این مطالب برای آقای ظریف لازم است.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور عنوان کرد که ما علامت بسیار روشن و قاطعی به آمریکا دادیم که نفتمان را می‌فروشیم و روابط مالی‌مان را با دنیا حفظ می‌کنیم آنها هرکاری بکنند آنقدر راه برای فروش نفت داریم که تحریم آنها بی‌اثر شود. معنی این صحبت آقای رئیس جمهور این است که جز راه‌های رسمی برای فروش نفت و واردات ارز ناشی از آن راه‌های غیر رسمی نیز وجود دارد که ما در صورت لزوم از آن راه‌ها نیز استفاده می‌کنیم.

وی افزود: متأسفانه گروه FATF که کاملاً با هدایت آمریکا و برخی لابی‌های صهیونیستی فعالیت می‌کند تلاش دارد با متهم کردن ایران به پولشویی مانع فروش نفت و وارد کردن ارز ناشی از آن به کشور شود. ما نه تنها این اقدامات را که برای دور زدن تحریم‌ها توسط افراد نزدیک به وزارت نفت و بانک مرکزی در دولت‌های مختلف در جنگ اقتصادی با آمریکا انجام می‌شود را پولشویی نمی‌دانیم بلکه این کار را اقتدار جمهوری اسلامی ایران در این جنگ تلقی می‌کنیم.

دهقان خاطرنشان کرد: اکنون آقای ظریف باید معلوم کند منظور وی از پولشویی گسترده در ایران چیست. اگر آنگونه که از صحبت‌های وی برداشت می‌شود پولشویی مورد نظر وی همان پولشویی مورد نظر FATF است که این اشتباه فاحشی است که یک مقام رسمی در سطح وزارت امور خارجه اینگونه کشور خودش را متهم به پولشویی و فساد کند. آقای ظریف شما وزیر امور خارجه ایران هستید نه ترجمه کننده خواسته‌های گروه FATF در داخل کشور.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: آقای ظریف شما با مطالب نسنجیده و ناپخته آبروی جمهوری اسلامی را بردید و اگر امیدی هم برای خارج شدن ایران از لیست سیاه FATF وجود داشت با این اتهام زشت و ناروا آن امید را هم از بین بردید. اکنون ما چطور باور کنیم که سینه چاک کردن شما برای وادار کردن کشور به قبول این کنوانسیون استعماری برای خارج شدن کشور از لیست سیاه بوده است. شما که با این اتهام به رفتار ظالمانه و نادرست FATF مشروعیت بخشیدید و فکر نمی‌کنم که حتی وزیر امور خارجه آمریکا و سایر دشمنان ما اینگونه کشور را متهم به پولشویی کرده باشند.

وی افزود: فرض دیگر این است که صحبت‌های آقای ظریف درست باشد. خب مسئول مبارزه با پولشویی در کشور کیست؟ آقای ظریف حتماً می‌داند این ما بودیم که در سال ۱۳۸۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اولین بار تصویب کردیم. این ما بودیم که لایحه ضعیف اخیر دولت را در کمیسیون قضایی و حقوقی تقویت و احکام جدیدی را برای مبارزه با پولشویی تصویب کردیم و اگر مطلب آقای ظریف درست باشد مطابق قانون ۱۲ ماده‌ای مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه آن مسئول مبارزه با پولشویی خود دولت است.

دهقان خاطرنشان کرد: طبق ماده ۴ قانون مبارزه با پولشویی وزرای اقتصاد، اطلاعات، کشور و صنعت و رئیس بانک مرکزی هستند این شورا هم وظیفه پیشگیری و هم وظیفه مقابله با پولشویی را بر عهده دارد. مرکز واحد اطلاعات مالی و مرکز مبارزه با پولشویی با اختیارات وسیعی در خود دولت قرار دارد از آقای ظریف انتظار روشنی وجود دارد که اگر سندی وجود داشت آن را به همکاران خود در دولت بدهد و یا حداقل یک نامه به قوه قضاییه بفرستد.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در این چند سال که مذاکرات مربوط به FATF داغ بوده است کدام یک از مقامات ارشد همزمان مسئولیت مبارزه با پولشویی و هم مسئولیت مذاکرات FATF را بر عهده داشته‌اند؟ متأسفانه براساس اسناد به دست آمده برخی از این مقامات بیش از اینکه به فکر منافع کشور و ملت در مذاکره با FATF و مبارزه با پولشویی باشند به فکر اخذ ویزای اقامت در کانادا، آمریکا و استخدام در سازمان ملل بودند. این آقایان با سربرگ مرکز پولشویی به دنبال سفرهای خانوادگی در تورهای تفریحی بودند.

وی ادامه داد: شما مسئولیت مبارزه با پولشویی را به کسی سپرده‌اید که تعلق کمتری به کشور خود نشان داده است و به دنبال اقامت در خارج بوده است.

دهقان خاطرنشان کرد: برداشت من این است که پس از به نتیجه نرسیدن برجام اروپایی و اکنون که معلوم شده است شما با خوش خیالی یا با هر دلیل دیگری ۵ سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید اکنون برای فرار از پاسخگویی بابت خساراتی که به کشور وارد کرده‌اید دست به فرافکنی و جوسازی می‌زنید. جا دارد قوه قضاییه بررسی کند اگر خلاف قانونی صورت گرفته است مطابق قانون با اشد وجه با آنها برخورد کند.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: قوه قضاییه هم باید با دانه درشت‌های فساد و منسوبان به برخی از مقامات ارشد دولت که مدتهاست اتهام آنها اعلام شده است برخورد قانونی صورت دهد و ملاحظه کاری نکند و هم با کسانی که به دروغ و برای خود شیرینی برای خارجی‌ها جمهوری اسلامی ایران را متهم به فساد و پولشویی می‌کنند باید برخورد کند.

وی افزود: مردم از اینکه قوه قضاییه با فساد برخورد می‌کند خوشحال هستند اما این سوال وجود دارد مطابق ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی هرکس با اهمال و بی‌تدبیری خود موجبات تضییع اموال عمومی را فراهم کند باید تحت تعقیب کیفری قرار گیرد و حداقل مجازات این افراد شلاق است و باید خسارتی را که به کشور وارد کرده جبران کند.

دهقان خاطرنشان کرد: حدود ۹ نفر از مسئولین سابق بانک مرکزی و تعدادی از مسئولین وزارت صنعت در حال حاضر در زندان هستند. ما از اینکه با این افراد به صورت قانونی برخورد شود حمایت می‌کنیم اما توقعمان این است کسانی که ۱۸ میلیارد دلار ارز کشور را ضایع کردند و کسانی که ده‌ها تن سکه را در این مدت ضایع کردند و ملت ایران را از لحاظ مالی ضعیف کردند و در مدت حدود ۸ ماه ثروت ملت ایران را به یک سوم کاهش دادند توسط قوه قضاییه تحت تعقیب کیفری قرار گیرد.

دریافت فیلم
کد مطلب: 653016
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


درود بر نماینده انقلابی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه ظریف با سخنان اخیرش بهانه به دست دشمن داد ...
United Arab Emirates
اصلا" اینجور نیست .. تا شفاف سازی نشه نمیشه .. اگر پول شویی حل بشه ایران میشه japan
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
همانند برجام که می گفتید همه مشکلات را حل می کند حتی آب خوردن
حامی
Iran, Islamic Republic of
˝تمامی تحریم ها بالمره و همان روز لغو خواهند شد..˝
بعد سه و سال و نیم..هه..
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
....
شهروند
Iran, Islamic Republic of
مطالبه همه ملت ایران:
قوه قضاییه باید با دانه درشت‌های فساد و منسوبان به برخی از مقامات ارشد دولت که مدتهاست اتهام آنها اعلام شده است برخورد قانونی صورت دهد و ملاحظه کاری نکند.
Iran, Islamic Republic of
شفاف سازی باید با ساز و کار داخلی باشد تصویب لوایح استعماری به مصلحت کشور نیست .
Iran, Islamic Republic of
قبول دارم باید شفاف سازی شود ،آقای ظریف لطفا اسامی اشخاص و... را که متهم به پولشویی کردید اعلام کنید تا هم مردم آگاه شوند و هم با آنها برخورد شود،در غیر اینصورت تهمت زدید و باید پاسخگو باشید؟
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
خدا نکنه ایران بشه ژاپن
الان آمریکا و اسرائیل و بقیه از ترس موشکهای ما خواب خوش ندارن و جرات ندارن نگاه چپ به ما کنن
اونوقت در ژاپن یک آمریکائی به زن و دختر ژاپنی تجاوز میکنه کسی جرات نداره در برابرش بایسته
فقط صنعتش رو نگاه نکن
استقلال خیلی مهم تره
Iran, Islamic Republic of
ژاپن الان دیگه صنعتی نداره ،در گذشته بود که حرف اول صنعت رو میزد!!
افتخار
Australia
در دهه ۱۳۶۰ چند سال در ژاپن بودم و چند تجاوز سربازان امریکائی به دختران ژاپنی در اوکیناوا اتفاق افتاد ولی دستگاه قضائی ژاپن اجازه محاکمه آن سربازان متجاوز گر امریکائی را نداشت. آیا ایرانی باغیرت به صرف توسعه صنعتی ژاپن باید غبطه بخورد که چرا ایران مانند ژاپن نیست؟!
Iran, Islamic Republic of
شفاف سازی بشه ولی برای مردم نه بیگانگان.
United Kingdom
این هم شفاف سازی
میثم نصیری احمدآبادی مذاکره کننده ارشد ایران در کارگروه ویژه اقدام مالی FATF و رئیس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی، مستقر در وزارت امور اقتصادی و دارایی ممنوع الخروج شد. ایشان با حضور در کنسولگری امریکا در کشور امارات درخواست تابعیت برای خود و خانواده‌اش کرده بود.
Iran, Islamic Republic of
ژاپن برای این ژاپن شد که مردمش روی پای خودشون ایستادند و سخت کار کردند، البته با مدیران و مسئولین با شعور و وطن پرست
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
الان این سه نقطه دقیقا یعنی چی؟
Iran, Islamic Republic of
همانطور که زمان امضاء برجام 2500 نفر از آقازاده ها گرین کارد امریکا گرفتن در زمان تصویب FATF هم عده ای بدنبال گرفتن اقامت کانادا و امریکا هستن و منافع ملی فدای منافع شخصی می شود.
Iran, Islamic Republic of
مگه کلا چند تا آقازاده داریم؟!
سرور
Iran, Islamic Republic of
با این حساب 2500 تا.
Iran, Islamic Republic of
تا دلت بخواهد آقازاده داریم .
Iran, Islamic Republic of
مركز امار و ثبت احوال لطفا امار اقا زاده ارايه فرماييد
Iran, Islamic Republic of
تکذیبیه ی صدور ۲۵۰۰ گرین کارت، خیلی وقته از سوی وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه صادر شده!
اگه به روز نیستین،به روز بشین و اگه به دروغ گفتن عادت کردین،توبه کنین!
Iran, Islamic Republic of
مردم چناران بایدتجدیدنظردرانتخاب ن ماینده داشته باشند...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا شما باید تجدید نظر کنید نه مردم چناران !!!
عیب از عینک شماست و الا همه جا سیاه نیست عینک دودی زده اید !!!!!!!!!!!!!
مردم تهران باید در رأی خود تجدید نظر کنند و مردم چناران تکرار کنند
Iran, Islamic Republic of
اتفقا مردم چناران باید رأی خود را تکرا کنند و مردم تهران تجدید نظر کنند
Iran, Islamic Republic of
جانا سخن از زبان ما میگویی.
Iran, Islamic Republic of
من چنارانی ام و خیلی دکتر را دوست دارم مرد بزرگ و بسیار پاکی هست. پاکی ، سواد و هوش سرشار ، دلسوزی و اعتقاد داره دیگه چی لازمه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
من مشهدی هستم و هر چند به اکثریت نمایندگان مشهد رای دادم و به همه شان اردات دارم و اینکه دکتر دهقان از حوزه ما نیست ولی ایشان را نماینده زنده میدانم حتی زنده تر از نماینده های حوزه مان.
وطن .........
Iran, Islamic Republic of
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
با زندانی کردن و محکومیت یا حتی اعدام مشکل حل نمی شود...
Iran, Islamic Republic of
محاکمه آقای ظریف به خاطر تهمتی که به کشور زدن ایشون باید مستندات ارائه بدن
Iran, Islamic Republic of
کاش نمایندگان مصونیت نداشتند و میشد بخاطر حرفهای نادرستشون پیگرد قانونی کرد...
Iran, Islamic Republic of
کاش میشد وزراء را هم بخاطر حرف های نادرست شون مورد پیگرد قانونی قرار داد.
Iran, Islamic Republic of
نطق های دیگر نمایندگان در جواب جناب دهقان رو هم درج میکردید.نه آنکه رسالت سایت ها انعکاس افکارهای مختلف در جامعه می باشد.
Iran, Islamic Republic of
نطق نماینده ها در جواب ! صحبت های دهقان رو بخون تا متوجه شوی چه کسانی مخالف این صحبت ها هستند!!
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
منطق ندارند در برابر حرفهای محکم دهقان
آنها فقط بلدند یواشکی به طرحهای استعماری رای مثبت بدهند
حتی حاضر نیستند اسامی موافقین به cft افشا بشه
چون برای تصویب شفافیت مجلس نیز ۱۹۰ نفرشون امضاء کردند ولی در رای گیری ۷۰ نفر رای به شفافیت دادند
Iran, Islamic Republic of
در آینده ای نزدیک تمام خائنین به وطن و مسببین برجام کشور سوز محاکمه و مجازات خواهند شد
Iran, Islamic Republic of
درود بر نماينده شجاع
Iran, Islamic Republic of
احسنت نماینده به شما میگن خدا ازت راضی باشه
Iran, Islamic Republic of
جناب دهقان این صحبت ها نشان داد که مشکل اصلی از مجلس است که نظارت لازم را ندارد.
مثلا شما چرا مدارکتان را در خصوص مدیران که گفتید به قوه قضاییه نداده اید؟
Iran, Islamic Republic of
دکتر دهقان پیگیر بوده و عمل هم کرده
فقیهی
Iran, Islamic Republic of
از همین الان قوه قضاییه با شدت با کسانی که حقوق ملت را تضییع می کنند برخورد می کند. بدو بدو بدو بدو
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای دکتر دهقان مدرک و سند شما در خصوص{ برخی از مقامات مذاکره کننده با گروه FATF بیش از آنکه به دنبال منافع ملت و مبارزه با پولشویی در این مذاکرات باشند به فکر اخذ ویزای اقامت در آمریکا، کانادا و استخدام در سازمان ملل بودند} چیست؟
این سخنان اگر درست باشد نشانه کوتاهی مجلس در امر نظارت است و اگر نادرست جفا در حق مقامات و تشویش اذهان عمومی
Iran, Islamic Republic of
در جواب این نماینده محترم
اولا اگر وزیرامورخارجه خارجه در این ۵ سال فعالیت مثبت نداشته چرا مجلس او را استیضاح نکرد؟
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
5 سال با برجام ملت را سرکار گذاشتن و دستاورد آن تقریبا"هیچ شد.
Iran, Islamic Republic of
یک نمونه و تنها یک نمونه از دستاوردهای وزیر امور خارجه را بگویید؟!
Iran, Islamic Republic of
....
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف پاسخ دهد.
شمه
Iran, Islamic Republic of
واقعیتش این است که اقای دهقان ، کریم قدوسی و چند نفر دیگر از دوستان حرف های بی سند و مدرک می زنند...!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
درست مثل آقای ظریف که بی سند و مدرک کشور رو برد زیر سؤال
Iran, Islamic Republic of
از ظریف توقع زیادی نداشته باشید...!!!!
افتخار
Australia

...
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت كند منافق را
ما نه تنها این اقدامات را که برای دور زدن تحریم‌ها توسط افراد نزدیک به وزارت نفت و بانک مرکزی در دولت‌های مختلف در جنگ اقتصادی با آمریکا انجام می‌شود را پولشویی نمی‌دانیم بلکه این کار را اقتدار جمهوری اسلامی ایران در این جنگ تلقی می‌کنیم.
(گل سر سبد این گونه اقدامات با اقتدارتان در گذشته بابک زنجانی بود.
خجالت هم خوب چیزیه والا. )