دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 6 Jul 2020
 
۰
سروری؛

تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود/ گویا شورای پنجم فقط «دنده‌عقب» دارد

دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب: 651692
دبیرکل جمعیت رهپویان با بیان اینکه با آمدن آقای آخوندی، تهران فریز و متوقف خواهد شد، گفت: با حضور وی در شهرداری، تهران، نشاط و شادابی که در ۱۴ سال حضور نیروهای انقلاب در مدیریت شهری به دست آورده بود را هر روز از دست خواهد داد.
سروری: شورای پنجم فقط «دنده‌عقب» دارد
به گزارش جهان نيوز، پرویز سروری، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به انتخاب عباس آخوندی به عنوان یکی از دو گزینه نهایی تصدی پست شهرداری تهران، گفت: گویا اعضای شورای شهر تهران تصمیم دارند که شهر اداره نشود و ظاهراً این شورا برای دنده‌عقب ساخته شده است.

وی با بیان اینکه گویا شورای شهر پنجم فقط دنده‌عقب و پسرفت دارد و هیچ برنامه‌ای برای پیشرفت و حرکت به جلو ندارد، درباره عباس آخوندی گفت: نمی‌دانم شورای شهر تهران با چه منطق و فلسفه‌ای، وزیری که پنج سال ناکارآمد بوده و بغض و خشم دولتی‌ها را هم برانگیخته و مشاور رئیس‌جمهور اعلام می‌کند  رفتن آخوندی از وزارت راه و شهرسازی، یک خبر خوش است، را به عنوان گزینه تصدی سمتی قرار می‌دهند که بسیار حساس‌تر از پست قبلی وی است.

سروری، شهرداری تهران را نهادی دانست که ظرفیت چند وزارتخانه را دارد و اضافه کرد:  شهرداری تهران متفاوت با وزارتخانه است؛ یعنی ممکن است یک وزیر صرفاً ستادی بتواند اقداماتی را در راستای پیشرفت وزارت‌خانه متبوع خود انجام بدهد- که البته بنده معتقدم وزیر حتماً باید میدانی باشد- اما در شهرداری، غیر از این نیست؛ یعنی شهردار، هم باید بر مسائل ستادی اشراف داشته باشد و قدرت ستادی بالایی داشته باشد، هم فردی میدانی و  عملیاتی باشد.

دبیرکل جمعیت رهپویان، آخوندی را فاقد قدرت ستادی و اجرایی مطلوب دانست و اظهار داشت: آخوندی با عملکردی که بر جای گذاشته است، اصلاً وجهه خوبی در بین مردم کشور، به‌ویژه تهران ندارد؛ چنین فردی با آن کارنامه ضعیف، می‌خواهد شهر تهران را اداره کند.

عضو سابق شورای شهر تهران، یکی از مشکلات مهم تهران را بافت‌های فرسوده دانست که هر لحظه به صورت یک سونامی بالقوه آماده فعلیت دارد، و خاطرنشان کرد: آقای آخوندی، مسئول بافت‌های فرسوده کل کشور بوده است؛ شما ببینید ایشان چه عملکرد مثبتی را در جهت احیای بافت‌های فرسوده کشور داشته که امروز می‌خواهد در تهران انجام دهد.

سروری افزود: در حمل و نقل، آقای آخوندی چه قدم مشخصی در کل کشور برداشته است که امروز قرار است در تهران اقداماتی را انجام دهد؟

وی با بیان اینکه با آمدن آقای آخوندی تهران فریز و متوقف خواهد شد، اظهار داشت: با حضور وی در شهرداری، تهران، نشاط و شادابی که در ۱۴ سال حضور نیروهای انقلاب در مدیریت شهری به دست آورده بود را هر روز از دست خواهد داد؛ و این به دلیل آن است که ظاهراً شورای پنجم جز دنده‌عقب، دنده دیگری ندارد و به همین دلیل دائماً در حال عقب‌گرد است.

نماینده اسبق مجلس معتقد است پیروز حناچی، دیگر گزینه نهایی تصدی پست شهرداری تهران نیز فردی صرفاً ستادی است که نمی‌تواند شهر تهران که یک نیروی ستادی-اجرایی با قدرت عملیاتی بالا می‌خواهد را اداره کند.

سروری افزود: اداره شهر تهران نیاز به وقت‌گذاری بالا و اشراف و شناخت نسبت به حوزه‌های مختلف شهری است که آقای حناچی، این ویژگی‌ها را ندارد.
 
وی ادامه داد: در شهرسازی که ایشان مدعی صاحب نظری است شما ببینید که در زمان مسئولیت ایشان چه تغییری ایجاد شده است؛ جز اینکه حتی نزدیکان ایشان و اصلاح‌طلبان اعلام می‌کنند که تهران در موضوع درآمد به علت تصمیمات غلط شهرسازی، عملاً متوقف شده است.

دبیرکل جمعیت رهپویان با تأکید بر اینکه دو گزینه نهایی شهرداری تهران مطلوبیتی برای اداره شهر تهران ندارند و نمی‌توانند برون‌رفتی را برای مشکلات موجود تهران ایجاد کنند،تصریح داشت: به نظر بنده، انتخاب این دو گزینه، چشم‌انداز بسیار بدی را برای تهران در عمر باقی‌مانده از شورای پنجم رقم می‌زد.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *