سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - 20 Oct 2020
 
۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت: انقلاب معدنی را محقق کنیم/ انتقاد از وجود فقر در جاهایی که معدن دارد

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹
کد مطلب: 651174
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت‌های معدنی و نقشه راه انقلاب معدنی در کشور را محقق کنیم.
وزیر صنعت: انقلاب معدنی را محقق کنیم
به گزارش جهان نيوز، رضا رحمانی وزیر صنعت امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان نظام مهندسی معدن با بیان اینکه معدن ظرفیت بی بدیلی است، گفت: معدن ظرفیت بسیار بزرگی است که می‌تواند در اقتصاد ملی نقش ایفا کند. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: می‌توانیم جمله انقلاب معدنی در راه است را با تلاش و همدلی با هم محقق کنیم که روزی تیتر یک روزنامه بوده را عملیاتی کنیم. 

وی اظهار داشت: از امروز باید شروع کرد و فرصت ها را نباید از دست داد، ما و دست اندرکاران معدن توانمندی‌های معدنی را باور دارند، ضمن اینکه شرایط به گونه‌ای است که می‌توان خواسته ها را در این بخش محقق کرد. 

رحمانی با بیان اینکه تولید ملی و تامین مایحتاج مردم برای ما اولویت است، بیان داشت: ما از ظرفیت معدن برخورداریم، ضمن اینکه از  نقشه راه برای توسعه فعالیت‌های معدنی برخوردار هستیم، بنابراین باید از این فرصت استفاده کرد. 

وی گفت: اگر توسعه معدن با اکتشاف، فرهنگ سازی و زیرساخت امکان پذیر است، از همین امروز فعالیت ها را شروع کنیم. 

رحمانی با بیان اینکه ساختار اتاق فکر معدنی تشکیل شده است، بیان داشت: نمی‌خواهم این اتاق فکر دولتی باشد، اما به هرحال شروع آن از سوی وزارت خانه زده شده و ما از بخش خصوصی می خواهیم تا در این اتاق مشورت بدهد. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در راه تحقق اهداف این بخش محدودیتی به جز محدودیت‌های بودجه‌ای وجود ندارد، بنابراین باید از فرصت ها استفاده کنیم تا با انجام اقدامات پیش رو به زودی تغییرات در این بخش احساس شود. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با طرح این سوال که چرا در مناطقی که معادن قرار دارد، فقر وجود دارد، گفت: این در حالی است که خداوند نعمات خود را به این مناطق بخشیده است. 

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *