دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۰
وزیر انرژی اوباما:

خروج ترامپ از برجام یک خطای راهبردی بود

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
وزیر انرژی دولت اوباما بر این باور است که خروج ترامپ از برجام یک خطای راهبردی بود؛ وی می‌گوید که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بدون همکاری‌های بین‌المللی نمی‌توانند به مانند گذشته قدرتمند باشند.
خروج ترامپ از برجام یک خطای راهبردی بود
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، ارنست مونیز، وزیر انرژی دولت اوباما که یکی از افراد اصلی هدایت‌کننده مذاکرات منتهی به توافق هسته‌ای برجام بود بر این باور است که خروج ترامپ از برجام یک خطای راهبردی است.

طبق گزارش آیریش‌تایمز، وزیر انرژی دولت اوباما می‌گوید دلیل اثربخشی تحریم‌های اعمالی علیه ایران پیش از توافق برجام، همکاری بین‌المللی برای اجرایی کردن آن بوده است.

به گفته مونیز، همراستایی بین‌المللی عنصری اساسی در کارایی تحریم‌ها بود. وی می‌گوید که خروج آمریکا باعث «شکافی عظیم» بین ایالات متحده و متحدان آن، خصوصا اروپا، شده است. وزیر انرژی دولت اوباما می‌گوید که بدون همکاری بین‌المللی، تحریم‌ها نمی‌توانند به قدرت گذشته باشند.

وی با اشاره به ارائه اطلاعات نادرست درباره توافق هسته‌ای برجام، گفت که با وجود این اجرای آن به صورت بی‌سابقه‌ای موجب راستی‌آزمایی [فعالیت‌های هسته‌ای ایران] شده است. مونیز می‌گوید که برجام «فصل جدیدی در ابعاد مختلف گشود»، توافقی که به گفته مونیز قابل‌توجه‌ترین دستاورد ممکن بود، که شامل «دسترسی یافتن به هرگونه مرکز مشکوک [در ایران] طی 24 ساعت» بود.
 
کد مطلب: 651088
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *