شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 20 Apr 2019
 
۰

منشاء و چرایی فشارهای سیاسی به شورای نگهبان

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
سخنگوی شورای نگهبان درباره منشاء و چرایی فشارهای سیاسی اخیر به این شورای گفت: اگر منشا اظهارات در این زمینه را می‌دانستیم حتما جلوگیری می‌کردیم.
منشاء و چرایی فشارهای سیاسی به شورای نگهبان
به گزارش جهان نيوز، عباسعلی کدخدایی امروز در نشست خبری و در پاسخ به سوال میزان درباره منشاء و چرایی فشارهای سیاسی اخیر به شورای نگهبان گفت: اگر منشا اظهارات در این زمینه را می‌دانستیم حتما جلوگیری می‌کردیم.
 
سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: در کشوری که که آزادی کامل وجود داشته باشد، همین است؛ هرکس  می‌تواند اظهار نظر کند.
 
عضو حقوقدان شورای نگهبان پیشتر گفته بود: هنگام بررسی کنوانسیون پالرمو، شورای نگهبان با ایراداتی نیز در ترجمه آن مواجه گشت و مجلس آن‌ها را اصلاح کرد. در CFT نیز واژه لیست سیاه محل ایراد بود در حالی که در اسناد FATF چنین واژه‌ای وجود ندارد. اکنون باید سوال شود چگونه این مصوبات تصویب شدند؟ آیا ایرادات شورا سیاسی است یا ...؟

کدخدایی همچنین پیرو اعلام ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم موسوم به «سی اف تی» گفته بود: دیروز که نظر شورای نگهبان در مورد CFT منتشر شد، برخی ظاهرا بدون آنکه متن کامل نظرات را دیده باشند، آن را سیاسی خواندند و یادداشت‌های آماده را منتشر کردند! اکنون باید پرسید، چرا برخی مایلند با #چشم‌های_بسته قدم بردارند؟

منبع:میزان
کد مطلب: 651046
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *