يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
 
۱
۱

صادقی: بهترین گزینه شهرداری محسن هاشمی بود

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
حسن صادقی گفت: در انتخاب شهردار تهران تخصص حاکم نیست و نگاه‌های سیاسی حاکم است.
صادقی: بهترین گزینه شهرداری محسن هاشمی بود
به گزارش جهان نيوز، حسن صادقی عضو شورای مرکزی خانه کارگر درباره روند انتخاب شهردار تهران اظهار داشت: این نحوه انتخاب شهردار تهران اشکال دارد. نمی‌توان یک ظرفیت 50 نفره تعیین کرد، بعد به 5 نفر رسید و دست آخر یک شخص تعیین شود. این فرمولی است که کمتر درحوزه کار اجرایی بکار گرفته می‌شود.

وی افزود: در انتخاب شهردار تهران تخصص حاکم نیست و نگاه‌های سیاسی حاکم است.

از ابتدای شکل‌گیری شوراها در دهه هفتاد این وضعیت وجود داشته و حساسیت کلان‌شهر تهران و انتخاب شهردار سکوی پرشی برای در دست گرفتن قدرت بوده، لذا از حالت تخصصی به سمت سیاسی رفته است. تهران شهرداری می‌خواهد که تخصصش در حوزه شهری باشد.

عضو شورای مرکزی خانه کارگر خاطرنشان کرد: من این نگرش را قبول ندارم و اقدام خوبی برای مدیریت کلان‌شهری مثل تهران که علم و تخصص و دانش نیاز دارد، نیست.

صادقی با انتقاد از عدم انتخاب محسن هاشمی به‌عنوان گزینه‌های نهایی شهرداری تهران، اظهار داشت: آقای محسن هاشمی یک چهره و نیروی تخصصی و باتجربه در حوزه شهری است. مترو تهران تا حد زیادی مرهون تلاش‌های مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که تاکید داشت سیستم حمل‌و نقل تهران باید مانند کلان‌شهرهای کشورهای توسعه‌یافته باشد. آقای محسن هاشمی هم نقش به‌سزایی در توسعه مترو داشت.

وی افزود: محسن هاشمی یک شخصیت اجرایی موفق در حوزه شهری است که اگر نگاه سیاسی از وی برداشته می‌شد، بهترین گزینه برای مدیریت پایتخت بود.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 650942
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تعامل هاشمي با دولت را هيچكدام از كانديداها خصوصا اخوندي ندارد .