جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 26 Apr 2019
 
۰

شناسایی ۲۰۰۰ ملک واگذار شده در شهرداری

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۷
معاون نظارت شورای شهر تهران از قرائت گزارش شناسایی و بازپس گیری املاک شهرداری در شورای شهر خبرداد.
شناسایی ۲۰۰۰ ملک واگذار شده در شهرداری
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در مورد آخرین  وضعیت باز پس‌گیری املاک شهرداری تهران که حق بهره برداری از آنها به افراد غیر سپرده شده است، گفت: در ابتدای آغاز بکار  شورای شهر پنجم،‌ در مصوبه‌ای به شهرداری تهران ابلاغ کردیم که در مورد املاکی که به دیگران واگذار کرده است، گزارشی ارائه کند.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های اولیه مشخص شد که بدون رعایت ضوابط بهره برداری ، صدها ملک با ارزش‌ در مناطق مختلف به افراد غیر سپرده شده است افزود: سازمان املاک شهرداری تهران مامور شد تا گزارشی از  وضعیت املاکی که حق بهره برداری از آنها به افراد غیر سپره شده است، تهیه کند.

معاون نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس آخرین بررسی های انجام شده توسط شهرداری تهران تاکنون حدود ۲۰۰۰ ملک شناسایی شده که حق بهره برداری از آن به افراد غیر سپرده شده است، گفت: براساس مصوبه  شورای شهر، سازمان املاک باید تمام املاکی را که  به طرق مختلف به افراد غیر واگذارشده،  شناسایی کند  و به صحن  آورده و برای همه آنها از شورا مجوز واگذاری بگیرد.

وی افزود: در مورد  تعداد احکام صادره برای باز پس گیری املاک واگذار شده،  عدد دقیقی ندارم اما از سازمان املاک درخواست کردیم گزارشی دقیقی را در مورد شناسایی و بازپس گیری املاک واگذاری شده، در صحن شورا ارائه دهد.
کد مطلب: 650921
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *