چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - 28 Oct 2020
 
۳
۴۱
خطیب نماز جمعه تهران:

FATF ادامه کاپیتولاسیون است؛ مسئولان این قوانین ذلت بار را تصویب نکنند/ از شورای نگهبان که توقع استقلال‌خواهان ما را برآورده کرد، تشکر می‌کنیم/ آنچه در توزیع ارز اربعین اتفاق افتاد زیبا نبود

جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 650909
امام جمعه موقت تهران گفت: این دولت از اول وعده داده بود که ارزش پول ملی را افزایش دهد، ولی تنها نقطه‌ای که زائران اذیت شدند، موضوع ارز بود که هم اصل مسئله به صورت امری ناپسند باقی مانده و پول ما ثبات ندارد و هم نسبت به زائران باید تمهیداتی اندیشیده می‌شد تا در عراق اذیت نمی‌شدند.
FATF ادامه کاپیتولاسیون است؛ مسئولان این قوانین ذلت بار را تصویب نکنند/ از شورای نگهبان که توقع استقلال‌خواهان ما را برآورده کرد، تشکر می‌کنیم/ آنچه در توزیع ارز اربعین اتفاق افتاد زیبا نبود
گروه سیاسی جهان نيوز:  حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه ظلم به مردم نعمت‌ها را تغییر می‌دهد، اظهار داشت: ظلم به هم ریختن نظام فکری و در هم ریختن سامان خانوادگی است و ظلم به مردم گسست از خدا و خلق خداست.

وی با بیان اینکه دومین گناه که موجب تغییر نعمت‌ها می‌شود این است که فرهنگ خیر، عبادت، صله رحم و حضور در پایگاه‌های عبادی و ولایی توسط مردم ترک شود گفت: افرادی که دستشان به خیر می‌رسد نباید دلسرد شوند و همواره دستشان به خیر برود.

صدیقی افزود: اگر انسان به امنیت و فضای قرآنی و الهی قدردان نباشد موجب تغییر و زوال نعمت‌ها می‌شود.

حجّت‌الاسلام صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین سالار شهیدان گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند اجتماع عظیم جهانی اربعین توصیف ناپذیر است و نه در گذشته چنین اجتماعی در تاریخ بوده و نه در عصر ما وجود دارد.

وی، اربعین را اجتماعی خودجوش دانست که رنگ معجزه دارد و از عمق فطرت می‌جوشد و تصریح داشت: راه‌پیمایی اربعین، نماد شکست فکر ماتریالیستی، لیبرالی و سکولاری است؛ پدیده جدیدی است و گویا اسلام دوباره متولد شده است.

امام‌جمعه موقت تهران یکی از برکات راه‌پیمایی اربعین را مقابله با تفکر مادی‌گرایی و اشرافی‌گری و رفاه‌زدگی دانست و گفت: اربعین نماد وحدت است که دنیای سلطه همیشه سعی داشته بین مسلمانان تخم نفاق و اختلاف بپاشد.

صدیقی به حضور غیرشیعیان و مسلمانان از جمله اهل تسنن و مسیحی‌ها در راه‌پیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: راه‌پیمایی اربعین، وحدت عاشقانه‌ای بود که بدون بخشنامه و دخالت حکومت‌ها صورت پذیرفت.

وی افزود: راه‌پیمایی اربعین، نشان‌دهنده همان جامعه آرمانی است که اسلام وعده‌اش را داده است و ان‌شاءالله مقدمه ظهور حضرت حجّت(عج‌) خواهد بود.

خطیب جمعه تهران از دولتمردان و مردم عراق تشکر کرد و گفت: مردم عراق در عشق به امام‌حسین جزء السابقون هستند و هیچ وقت در خدمت به زائران، کم نگذاشته‌اند.

صدیقی از زحمات نیروی انتظامی در ایام راه‌پیمایی اربعین تشکر کرد و گفت: از مسئولین توقع می‌رفت که خود را برای امسال آماده می‌کردند. آنچه در توزیع ارز اتفاق افتاد زیبا نبود و عزت‌آفرین نبود.

وی ادامه داد: این دولت از اول وعده داده بود که ارزش پول ملی را افزایش دهد، ولی تنها نقطه‌ای که زائران اذیت شدند، موضوع ارز بود که هم اصل مسئله به صورت امری ناپسند باقی مانده و پول ما ثبات ندارد و هم نسبت به زائران باید تمهیداتی اندیشیده می‌شد تا در عراق اذیت نمی‌شدند.

صدیقی خطاب به مسئولان گفت: شما که زیر پرچم ولایت هستند و هرچه دارید از محرم و صفر دارید، خون شهدای ما و این راه‌پیمایی اربعین است که شما را حفظ کرده است؛ توصیه می‌کنیم از حالا خود را برای سال‌های بعد آماده کنید و برنامه‌ریزی کنید تا مشکلی نداشته باشیم.

وی در ادامه، ۱۳ آبان را تجدیدکننده سه خاطره دانست و با اشاره به تبعید حضرت امام(ره) در پی اعتراض به قانون کاپیتولاسیون، گفت: از مسئولان توقع داریم قوانین ذلت بار را تصویب نکنند؛  FATF و امثال اینها ادامه همان کاپیتولاسیون است و باید از فرمایشات رهبر انقلاب عبرت بگیرند که گفتند طرح‌هایی که در اتاق فکر استعمار پخت و پز می‌شود، به نفع ملّت ما نیست.

صدیقی ادامه داد: از شورای نگهبان که در این رابطه توقع استقلال‌خواهان ما را برآورده کردند، تشکر می‌کنیم و توصیه ما به مسئولان این است که به جای راضی کردن دیگران، جوان‌های ما را به کار بگیرند و ظرفیت‌های داخلی را شکوفا کنند.

وی به تسخیر لانه جاسوسی اشاره کرد و گفت: این اولین باری بود که آمریکا تحقیر شد. ملتی تازه انقلاب کرده، هیمنه آدم برفی گونه آمریکا را زیر پا له کرد و این حادثه،  ضرب شصتی از جوانان ما بود و نشان داد که یک ملّت جرأت می‌کند سفارت ابرقدرتی که یکته تاز عرصه بود را تسخیر کند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه این انقلاب بود که چنین اقتداری را به ملت ما داد، تصریح کرد: مسأله ۱۳ آبان همیشه برای ما از ابعاد خاص سیاسی و اجتماعی برخوردار بوده است، ولی امسال با توجه به تحریم‌ها آمریکا، که آن‌ها با این تحریم‌ها سر خود کلاه می‌گذارند، روبه‌رو بودیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند تحریم، لولوی جدیدی است که می‌توانند با آن، ملّت ایران را بترسانند، امّا همین تحریم باعث شده که ما صاحب موشک شویم و شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشیم و همه این‌ها به دست جوانان صاحب فکر و باانگیزه ما تولید شده است.

صدیقی با بیان اینکه ما امروز هواپیمای جنگی می‌سازیم و پهبادهای ما به مرز صادرات رسیده است، خاطرنشان کرد: در زمینه پزشکی و سایر حوزه‌ها به موفقت دست پیدا کردیم و تحریم‌های شما باعث شد کمر همت ببندیم و به خودکفایی برسیم.

وی با بیان اینکه آمریکا از هیچ خیانتی علیه ملّت ایران دریغ نداشته است، تصریح کرد: آن‌ها همیشه در مقابل ما بوده‌اند اما در این رویارویی و جنگ بی امان نظامی، تبلیغاتی و فرهنگی برنده اصلی مردم ایران و انقلاب اسلامی است؛ چهل سال ما پیش رفته‌ایم و امروز اقتدار نظامی، دفاعی و منطقه‌ای ما در ابعاد مختلف با چهل سال قبل قابل مقایسه نیست.

صدیقی افزود: در مقابل، آمریکا در حال افول است و باید باور کنیم که هیمنه گذشته را در دنیا ندارد و در دیپلماسی عمومی شکست خورده است؛ یاران دیروز آمریکا، از آن تبعیت نمی‌کنند؛ این درحالی است که محبوبیت و الهام‌دهی ما توسعه پیدا کرده است و پیروزی‌های ما در شکستن سد داعش، نشانه پیروزی و عظمت ماست.

وی، محکومیت شیخ سلمان را اقدام ظالمانه‌ای دانست که ورق ننگینی را در اوراق حکومت بحرین رقم می‌زند.

امام‌جمعه موقت تهران افزود: مقاومت ملّت یمن قابل ستایش است اما شرایط زندگی و درمانی مردم بخصوص کودکان اسفناک است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
هادی
Germany
با این سانسورها معلوم شد جهان نیوزیان حرفی برای گفتن ندارند
بدلیل تکرار دو گانه، مطالب حذف شد
Iran, Islamic Republic of
...
United Kingdom
...
Iran, Islamic Republic of
....
United Kingdom
تحریم کاری نکرده ؟ لوازم یدکی ماشین گیر نمیاد . تحریم کاری نکرده ؟ شرکت دوست خودم با ۲۰ تا کارمند بدلیل ممنوعیت ورود کالا بسته شد . تحریم کاری نکرده ؟قرص گیر نمیاد . تحریم کاری نکرده ؟ دلار ۱۵۰۰۰ تومان . تحریم کاری نکرده ؟ بله برای شما و مسولین کاری نکرده که نفت و پول و ثروت بیت المال زیر دست شماست و ما مردم عادی هم باید فقط خفه بشیم .
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
تحریم بالاخره اثراتی دارد و اذیتهایی دارد مهم این است که ما را به زانو در نیاورده است و نتوانسته اند ما تسلیم کنند. وقتی کسی به شما حمله می کند ممکن است مشتی هم بخورید و جایی از شما درد هم بگیرد ولی مهم این است که نتواند بر شما غلبه کند و بر شما سلطه پیدا کند و بی حیثیت شوید.
United Arab Emirates
چرا باید تحمل کنیم ؟...
Iran, Islamic Republic of
چون آنها به حدي از غرور و تكبر بي جا رسيده اند كه ملتهاي منطقه را فقط براي دوشيدن مي خواهند....
United States
...
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
ملت محتاج نان شب شده اند و مهم این است که تسلیم نشده ایم!!!!!
آیا واقعا به این جمله اعتقاد داری!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چرا این مشت را قشر ضعیف جامعه باید بخورد؟ چرا این مشت برای همه نیست؟
Iran, Islamic Republic of
اين را بايد از مردمي پرسيد كه موقع انتخابات به هيمن جماعت ... ,رأي مي دهند و چنان سوت و كف و رقص و پايكوبي برايشان به راه مي اندازند ... نمونه اش يافت نميشه!!
Iran, Islamic Republic of
ربطی به رای مردم ندارد. حالا اگر اصولگراها می آمدند اینطوری نبود؟
United States
اگر اصولگراها بودن الان مردم داشتند علف می خوردند . نمونه کار اصولگراها را برو در دانشگاه ازاد ببین . هر روز یک قانون ، هر روز یک داستان .
Iran, Islamic Republic of
دانشگاه آزاد در اختیار تیم هاشمی رفسنجانی است و به اصولگرایان مربوط نیست .
United States
اقای ولایتی هم دیگر اصولگرا نیست ؟
Iran, Islamic Republic of
هر مشکلی بلاخره یه ریشه و علتی داره.تا حالا فکر کردی ایران با این همه ثروت با یه باد کوچولوی تحریم میلرزه؟؟ کیا نذاشتن قوی بشیم؟؟
Iran, Islamic Republic of
...
France
واقعیت این است که تحریمها اثر دارد و نمیتوان با واقعیت رو به رو نشد. کاش بجای شعار دادن و ندیدن واقعیتها بیشتر همراه مردمی باشیم که پای این نظام ایستاده اند. فشار اقتصادی کمر مردم را میشکند
Iran, Islamic Republic of
یادش به خیر ، زمانی که ایشون استاد اخلاق بودند.
عبد الله
Iran, Islamic Republic of
امیدواریم در روز قیامت امثال شما بتوانید در برابر رفتار و سخنانی که در دنیا داشته اید و انشا الله که حسن نیت دارید پاسخگو باشید....
حسن
Iran, Islamic Republic of
عزیزدل هرکسی باید جوابگوی اعمال خودش باشد
Iran, Islamic Republic of
تحریم با برجام و FATF و مانند آن رفع نمی شود.دیدیم که نشد.کم اثر کردن تحریم اراده می خواهد.
Iran, Islamic Republic of
اصلا چرا باید ما تحریم بشیم؟.چرا ما نمیتوانیم مثل سایر کشورهای دنیا در ارامش زندگی کنیم بدون دخالت در کشورمان و یا سایر کشورها؟.ایا انقلاب کردیم که تا انقلاب مهدی عج با جهان در خصومت باشیم؟ایا اسلام با جنگ خونریزی گسترش پیدا کرد یا .....؟برای خارج شدن از تحریم چه راهکارهایی موجود می باشد نه شعار؟
Iran, Islamic Republic of
همسان دانستن FATF با کاپیتالاسیون حرف درستی است.چرا با اینکه هیچ اطمینانی مبنی تاثیر مثبت اجرای فرامین قیم مآبانهFATfبر روی تحریم ها وجود ندارد وامریکا بعد از برجام بر تحریم ها افزوده و اروپا ایران را به بازی گرفته است باید اطلاعات مالی کشور را از طریق FATFدر اختیار دشمن قرار دهیم؟!
عبدالله خادم الشريعه
United States
با اذعان به مراتب علمى اين عالم ربانى و جايگاهى كه از نظر دينى دارند متواضعانه خدمت اين عالم برجسته عرض ميكنم كه حضرتشان نسبت به موضوعات FATF و ايضاً كاپيتولاسيون هيچگونه اطلاعى ندارند. از محضرشان عاجزانه تقاضا دارد به موضوعات مناقشه برانگيز و بيهوده ورود نكنند.
با ابراز دوباره احترامات فائقه و اعلام مراتب بندگى و عشق به اسلام و انقلاب و … .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اوه بابا بیخیال مرزهای چاپلوسی رو جا به جا کردی ایشون انسانه و ممکنه خطا کنه والسلام
Iran, Islamic Republic of
مناسفانه نشان داديد نه معناى كاپيتولاسيون را ميدانيد و نه معناى fatf را.
Iran, Islamic Republic of
...
United States
...
مینا
Iran, Islamic Republic of
سایت محترم جهان
شما که حواستون به همه چیز هست. ازتون خواهشی
دارم . این که درباره برنامه ششم هم بنویسید اون
قسمتش که کلا بازنشستگی پیش از موعد زنان رو
ممنوع کردند. قبلا طبق ماده 76 قانون تامین اجتماعی زنان کارگر با 20 سال سنوات خدمت
می تونستند که با 20 روز حقوق بازنشسته شوند.
اما حالا این روزنه هم به روی ما بسته شد. ...
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
با بد یا خوب بودن کنوانسیون FATF کاری ندارم ولی آیا قوانین باید در مجلس تصویب شود یا در نماز جمعه ؟
Iran, Islamic Republic of
در نماز جمعه
Iran, Islamic Republic of
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
...