کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

داریوش قنبری از فعالین اصلاح طلب:

وضع کنونی تقصیر دلواپسان است/ حالا طلبکار دولت هم شده‌اند!

17 آبان 1397 ساعت 17:05

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در شرایط کنونی معتقدیم دلواپسان حتی اگر عذرخواهی نمی‌کنند ولی حداقل سکوت کنند.


به گزارش جهان نیوز، داریوش قنبری با اشاره مسئول بودن همه افراد در قبال وضع موجود کشور گفت: همه ما دلواپسان را به خاطر داریم. طیفی که در زمان شروع مذاکرات ایران با 1+5 شکل گرفت و از همه اهرم‌های قدرت هم برخوردار بودند تا در نخستین قدم همه توانشان را به کار بگیرند که با تضعیف تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، مذاکرات به نتیجه نرسد و بعد از برجام نیز در زمانی که کشور به سمت آرامش نسبی حرکت می‌کرد، اعلام دلواپسی کردند.

این فعال اصلاح طلب که با خبرگزاری ایلنا گفتگو کرده، اظهار داشت: این در حالی است که از همان ابتدا بسیاری از کارشناسان، برجام را توافقی بیشتر به نفع ایران می‌دانستند و همین موضوع هم باعث شد تا رییس‌جمهور آمریکا با شعار خروج از برجام وارد کاخ سفید شود و در نهایت هم شاهد خروج این کشور از برجام بودیم. 

این نماینده سابق مجلس گفت: این افراد در آن مقطع به جای آنکه به منافع ملی فکر کنند رنگ جناحی و سیاسی به توافق هسته‌ای دادند و به رغم هشدار دلسوزان کشور که هشدار می‌دانند در جهت امیال دشمنان حرکت نکید؛ مخالفت‌ها و سنگ‌اندازی‌هایی کردند که  به نفع آمریکا، اسرائیل و مخالفین منطقه‌ای تمام شد. نهایتا هم همین کارشکنی‌ها در حوزه عملی و تبلیغاتی بهانه به دست دشمنان داد تا با عنوان اینکه ایران به روح برجام پایبند نبوده است از برجام خارج شوند. 

قنبری افزود: حالا می‌بینیم همان طیف این بار دلواپس خروج ایالات متحده از برجام شده‌اند به نحوی که این تناقض در سیاست‌هایشان بسیار مشهود بوده و عملا این باور را به وجود می‌آورد که آنها تنها مخالف هر اقدامی هستند که دولت انجام می‌دهد، هرچند که در راستای منافع ملی باشد. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: به همین دلیل است که آقای مطهری گفتند و ما هم می‌گوییم که این طیف در شکل‌گیری وضعیت کنونی کشور مسئول هستند اما حالا طلبکارانه با دولت برخورد می‌کنند که گویی دولت مسبب تمام مشکلات کشور است. مشکلات کنونی کشور نه تنها نتیجه عدم درک درست این افراد از شرایط بین‌المللی در دولت یازدهم و دوازدهم است بلکه آنها با همین عدم درک و ترجیح منافع جناحی خود بر منافع ملی در دولت قبل نیز باعث شکل‌گیری تحریم‌های فراوانی علیه کشور شدند.  

وی افزود: با علم بر همین موضوع هم در شرایط کنونی معتقدیم حتی اگر عذرخواهی نمی‌کنند ولی حداقل سکوت کنند یا با قرار گرفتن در طیف دلسوزان کشور پشت دولت قرار بگیرند و تلاش کنند که بتوانیم از بحران کنونی خارج شویم. الان وقت پیشبرد منافع جناحی و زیر سوال بردن و دولت و کارشکنی نیست.

آقای قنبری باید پاسخ دهند که ثمره پنج سال نگاه به دست کدخدا و امید به غرب برای حل مشکلات داخل، امروز به کجا رسیده است. جایی که مسئولان دیپلماسی کشور با دست باز و اختیارات گسترده به مذاکرات رفته و سند ضعیفی مثل برجام را به افتخار آوردند که طرف مقابل ما، علی رغم انجام تعهدات پیش دستانه ایران که خود جای سوال دارد، عملا به تعهداتش عمل نکند و به راحتی هم از این توافق خارج شود. باید به این فعال اصلاح طلب برای فرافکنی، فرار به جلو و حمله به منتقدان داخلی برجام که این روزها صحت انتقادهایشان مشخص شده، حق داد.


کد مطلب: 650877

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/650877/وضع-کنونی-تقصیر-دلواپسان-حالا-طلبکار-دولت-هم-شده-اند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com