يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 Apr 2019
 
۰
۱

هشدار رهبر جنبش «امت اسلام» آمریکا به ترامپ

پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹
از ترامپ خواهش می‌کنم بسیار مراقب باشد، چون اگر ماشه جنگ کشیده شود و آمریکا با استفاده از متحدانش همچون اسرائیل جنگی را در منطقه شروع کند، این جنگ پایان آمریکا را رقم خواهد زد.
هشدار رهبر جنبش «امت اسلام» آمریکا به ترامپ
به گزارش جهان نيوز، «لوئیس فراخان» رهبر جنبش «امت اسلام» آمریکا پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در نشستی خبری در محل پرس تی وی طی اظهاراتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، از مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

وی که سفری به قم داشته و با آیت الله مکارم شیرازی دیدار کرده از مهمان نوازی مردم ایران تشکر کرد.

فراخان از رسانه‌های تحت امر رژیم صهیونیستی به خاطر نادیده انگاشتن واقعیات درباره وی و تحریف واقعیات انتقاد کرد.

این فعال مدنی آمریکا ادامه داد: شیطان چهره اسلام، مسیحیت و یهودیت را خدشه دار کرده و به این خاطر حضرت مهدی (عج) باید بیاید تا چهره واقعی شیطان را برملا و بار دیگر دین و مذهب را تطهیر کند و ما انسان‌ها با برادری و مودت برای بار دیگر در کنار هم زندگی کنیم.

فراخان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به راهپیمایی یک میلیون نفری در آمریکا گفت: این راهپیمایی‌ها بر پایه سه رکن بنا شده‌اند، توبه، آشتی و مسئولیت و تلاش من این بود که گروه‌های مختلف را کنار هم بیاورم که با سازش و وحدت در کنار هم زندگی کنیم.

رهبر بزرگترین جامعه مسلمانان آمریکا اضافه کرد: جهان اسلام نیاز به فرآیندی دارد که باعث شود اختلافات را کنار گذاشته و با وحدت در کنار هم در قالب یک جامعه زندگی کنیم که شیطان نتواند به ما صدمه برساند.

رهبر جنبش امت اسلام گفت: من در مقطعی در ایران حضور دارم که برادران و خواهران به خاطر غضب رئیس جمهور و دولت آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه مورد هجمه قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به توافق برجام و تاکید همه نهاد‌های ناظر مبنی بر پایبندی ایران به این توافق، اظهار داشت: گفتند به ایران میلیارد‌ها دلار را می‌دهند، ولی چنین نکردند. ایران به تعهدات خود پایبند بود، ولی آمریکا متعهد نبود و با آمدن ترامپ، آمریکا از این توافق خارج شد. الان ترامپ سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرد.

وی گفت: از من می‌پرسند چرا اینجا (ایران) هستی؟ چون خانواده من اینجاست و من در آمریکا متولد شدم، اما شهروند دنیا هستم.

فراخان اضافه کرد: من به همه ایرانیان می‌گویم این یک آزمایش الهی است و اگر مقاوم باشیم، شامل نعمت خدا خواهیم شد.

این فعال مدنی آمریکا درباره انتقاد‌های وارد شده به وی به خاطر سفر به ایران و اینکه به وی گفته‌اند همانطور که به ایران رفته‌ای در همان جا بمان، خطاب به آن‌ها اظهار داشت: چطور جرات می‌کنید، با من حرف بزنید؟ آمریکا متعلق به من و ما است و عرق و خون ما باعث شده آمریکا به وجود بیاید، من خیلی وطن پرست‌تر از آن‌هایی هستم که ادعا می‌کنند آمریکا برای آنهاست، من تسلیم نخواهم شد و به آمریکا باز می‌گردم و این حقیقت را برای آن‌ها بازگو خواهم کرد.

وی افزود: من به آن‌ها هشدار می‌دهم، من حمایت حضرت مهدی و حضرت عیسی و حمایت حق و حقیقت را خواهم داشت.

لوئیس فراخان در ادامه به سؤالات مطرح شده پاسخ داد و در ارزیابی از سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه عنوان کرد: خاورمیانه بسیار غنی از منابع نفتی است و کشور‌های بزرگ صنعتی به این منابع نیاز دارند و آمریکا و انگلیس و بقیه به دنبال دسترسی به این منابع و دستیابی به منافعشان در این زمینه بودند.

وی به کودتای ۲۸ مرداد با همکاری سیا اشاره کرد و افزود: مصدق به دنبال ملی کردن نفت ایران بود و کشور من در این زمینه دست به دامان توطئه شد و توطئه‌ای از سوی سیا انجام و مصدق برکنار و شاه جایگزین آن شد.

فراخان ادامه داد: مالکیت نفت از طریق شاه به دست غربی‌ها افتاد و شاه و ملازمانش ثروتمند بودند و مردم ایران در فقر زندگی می‌کردند. کسانی که این شرایط را دوست نداشتند مورد آزار و اذیت قرار گرفته یا کشته شدند و یکی از آن‌ها حضرت امام خمینی بود. به خاطر این نارضایتی امام خمینی تبعید و پس از آن هم انقلاب ایران پیروز شد.

رهبر جنبش امت اسلام آمریکا با اشاره به دعوت ترامپ از عربستان برای گردهم آوردن کشور‌های اهل سنت در ریاض، خاطرنشان کرد: وقتی تصاویر جلسات در ریاض را مشاهده می‌کردیم هواپیما‌های جنگی، سلاح و ... بود که ترامپ به عربستان فروخت به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار و رئیس جمهور آمریکا با هدفی زهرآلود به دنبال ایجاد تفرقه بین این کشور‌ها بود و گفت: شما باید این سلاح‌ها را علیه ایران به کار ببرید و باعث شد یک کشور برادر و مسلمان را از دیگر کشور‌های مسلمان جدا کند.

*سیاست دولت آمریکا باعث ایجاد جنگی مخرب در خاورمیانه می‌شود
فراخان در ادامه اضافه کرد: استاد من چند سال پیش به من هشدار داد که سیاست کشورو دولت من باعث ایجاد جنگی مخرب در خاورمیانه خواهد شد، جنگی که در انجیل درباره آن صحبت شده است، جنگ «آرماگدون». استاد من مقاله‌ای را در بحبوبه ایام انتخابات نوشت درباره اینکه آیا دموکرات‌ها یا جمهوریخواهان قدرت را به دست خواهند گرفت و آن زمان گفت که ما شاهد آرامشی قبل از طوفان هستیم.

وی ادامه داد: برهه حساسی در آینده سیاست خارجی آمریکاست و استاد من گفت که رئیس جمهور آمریکا وظیفه خطیری دارد که این طوفان را به تاخیر بیندازد. هر چقدر زمان وقوع طوفان به تاخیر بیفتد، نه تنها به نفع آمریکا بلکه به نفع دنیاست و این تحریم‌ها (علیه ایران) می‌تواند مقدمه‌ای برای جنگ جدید باشد.

فراخان اضافه کرد: خبرنگاری از استاد من پرسید که آیا آمریکا در خاورمیانه خواهد ماند؟ که وی پاسخ داد از خاورمیانه بیرون خواهد آمد و وقتی از وقوع جنگ از ایشان سؤال شد اعلام کرد که جنگی رخ خواهد داد و خونریزی زیادی در این منطقه از جهان رخ خواهد داد.

*ترامپ مراقب باش، چون اگر ماشه جنگ کشیده شود، پایان آمریکا رقم می‌خورد
فراخان ادامه داد: از ترامپ خواهش می‌کنم بسیار مراقب باشد، چون اگر ماشه جنگ کشیده شود و آمریکا با استفاده از متحدانش همچون اسرائیل جنگی را در منطقه شروع کند، آن زمان کشور‌های دیگر مثل چین و روسیه وارد جنگ می‌شوند و این جنگ پایان آمریکا را رقم خواهد زد.

وی افزود: من می‌خواهم به ترامپ این هشدار را بدهم که این شعار‌های مرگ بر آمریکا و مرگ به اسرائیل ایرانیان نیست که باعث پایان دادن به آمریکا خواهد بود، این سیاست‌های شماست و شما مسئول نابودی آمریکا خواهید بود.

فراخان در پاسخ به سؤالی هم گفت: مردم ایران از تحریم‌ها آسیب می‌بینند.

رهبر جنبش امت اسلام در پاسخ به سوال خبرنگار آنچه در یمن رخ می‌دهد را جنایت علیه بشریت خواند و افزود: اتفاقات رخ داده علیه مسلمانان روهینگیا و همچنین آزار و اذیت مسلمانان چین همه جنایت علیه انسانیت و بشریت است. ما نباید انتظار داشته باشیم دیگران کاری برای ما انجام دهند، باید با این آزار و اذیت‌ها مقابله کنیم.

وی به قدرت رسانه‌ها برای انتشار واقعیت تاکید کرد و افزود: اگر رسانه واقعیت را نگوید چه سودی خواهد داشت؟
 
منبع: فارس
کد مطلب: 650876
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
احسنت به برادرمان و هم کیشمان.