سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - 23 Jul 2019
 
۰

جمهوری‌خواهان؛ اکثریت سنا اقلیت کنگره

چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸
نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده بیانگر آن است که حزب متبوع ترامپ در انتخابات مجلس سنا برنده شده و در انتخابات کنگره شکست خورده است.
جمهوری‌خواهان؛ اکثریت سنا اقلیت کنگره
به گزارش جهان نيوز، جمهوری‌خواهان که به دلیل عملکرد ترامپ در بسیاری از موضوعات ازجمله حقوق بشر، نژادپرستی و رفتار با مهاجران تحت‌فشار افکار عمومی آمریکا قرار داشتند، سرانجام اکثریت کنگره ایالات متحده را از دست داده و به رقیب همیشگی خود؛ یعنی دموکرات‌ها واگذار کردند.

تاکنون سرنوشت ۴۱۲ کرسی از ۴۳۵ کرسی کنگره آمریکا مشخص شده که ۲۱۹ کرسی به دموکرات‌ها و ۱۹۳ کرسی به جمهوری‌خواهان تعلق یافته است.
نسبت به دوره گذشته جمهوری‌خواهان ۲۶ کرسی از دست داده و دموکرات‌ها ۲۶ کرسی به دست آورده‌اند.مجلس سنا
انتخابات مجلس سنا حال و هوای متفاوتی با انتخابات کنگره داشت و علی‌رغم تلاش و تبلیغات بسیار، دموکرات‌ها در این انتخابات ضعیف‌تر از انتخابات کنگره حاضر شدند.
نتایج اعلام شده ۳۱ کرسی از ۳۵ کرسی مجلس سنا از پیروزی قطعی جمهوری‌خواهان در این انتخابات خبر می‌دهد.

جمهوری‌خواهان موفق شدند با کسب ۵۱ کرسی در مقابل ۴۵ کرسی دموکرات‌ها، اکثریت مجلس سنا را در اختیار بگیرند.

دو کرسی از مجلس سنا نیز به دیگر احزاب فعال در صحنه سیاسی ایالات متحده اختصاص یافت.به گزارش آنا، جمهوری‌خواهان و ترامپ با از دست دادن اکثریت در کنگره، حال با ناظری جدید و غیرهمسو مواجه هستند و دیگر آزادی عمل سابق را در اعمال سیاست‌های خود نخواهند داشت.
کد مطلب: 650858
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *