يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
 
۰

توضیح پنتاگون درباره نظامیان اعزامی به مرز مکزیک

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
وزارت دفاع آمریکا از غیر مسلح بودن اکثر نظامیان اعزام شده به مرز مکزیک خبر داده است.
توضیح پنتاگون درباره نظامیان اعزامی به مرز مکزیک
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، وزارت دفاع آمریکا پنتاگون روز دوشنبه اعلام کرد: اکثر 7000 نظامی آمریکایی که قرار است به مرز مکزیک اعزام شوند، مسلح نخواهند بود.

بر اساس این گزارش راب منینگ سخنگوی پنتاگون در سخنانی تاکید کرد: تنها سربازانی در جریان این ماموریت مسلح خواهند بود که حفاظت از نیروها را بر عهده خواهند داشت.
وزارت دفاع آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که تنها "پلیس نظامی" که ماموریت حفاظت از نیروها را بر عهده دارد، مسلح خواهد بود و سلاح حمل خواهد کرد.

اظهارات منینگ پاسخی به صحبت های ترنس اوشانسی ژنرال نیروی هوایی آمریکا است که پیش از این گفته بود، برخی از نظامیانی که به مرز مکزیک اعزام خواهند شد، مسلح می شوند.

مقام های آگاه آمریکایی پیش از این فاش کردند که ارتش ایالات متحده با طرح پیشنهادی وزارت امنیت داخلی در ماه گذشته برای ساخت مراکز نگهداری و بازداشت مهاجران خارجی مخالفت کرده است. پنتاگون با مخالفت خود با این طرح عملا تضمین داده است که ماموریت نیروهای نظامی در مرز مکزیک تنها حمایت از پرسنل دولتی در تقویت امنیت مرزها خواهد بود.

ترامپ هفته قبل گفته بود که قصد دارد برای مهاجرانی که خواستار ورود به خاک آمریکا هستند، شهرهای چادری در مناطق مرزی احداث کند و این مهاجران باید تا زمانی که دولت به درخواست پناهندگی آنها رسیدگی می کند، در این شهرهای چادری تحت نظر و مراقبت باشند.

بسیاری از گروه های حامی حقوق بشر از جمله اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا دولت ترامپ را به سیاسی کردن ارتش در آستانه انتخابات هفته آینده کنگره متهم کرده اند.
کد مطلب: 650773
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *