جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 26 Apr 2019
 
۰

استخدام فردی با معدل کتبی ۹/۴۹ + اسناد

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
اصرار اداره‌کل محیط زیست تهران بر کتمان حقیقتی آشکار که همان تضییع حق متقاضیان واجد شرایط استخدام است، ما را بر آن داشت تا نمونه‌هایی از اسناد را برای اطلاع عموم و نهادهای نظارتی به‌ انتشار برساند.
استخدام فردی با معدل کتبی ۹/۴۹ + اسناد
به گزارش جهان نيوز، به‌دنبال انتشار گزارشی تحت عنوان استخدام‌های خانوادگی فله‌ای در اداره کل محیط زیست استان تهران در این خبرگزاری، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران جوابیه‌ای صادر کرده که در ادامه می‌خوانید.

متن جوابیه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به‌ قرار زیر است:
روز یکشنبه مورخ 1397.8.13 خبری با عنوان "استخدام‌های خانوادگی و فله‌ای در اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران " به‌نقل از خبرنگار اجتماعی آن خبرگزاری محترم انتشار یافت. ازآنجایی‌که این خبر خلاف واقع می‌باشد و باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود لازم است ضمن درج مطالب ذیل، دستور فرمایید قبل از انتشار این‌گونه مطالب که به حیثیت و اعتبار افراد خدشه وارد می‌کند صحت‌سنجی لازم به‌عمل آید.

ــ  استخدام در سازمان حفاظت محیط‌زیست به‌صورت ملی و متمرکز و با رعایت ضوابط و مقررات سازمان اداری و استخدامی کشور و از طریق آزمون، مصاحبه علمی و گزینش صورت می‌پذیرد و از طرفی شرایط احراز مشاغل هم بر طبق ضوابطی است که قبلاً به‌تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور رسیده و موضوعی نیست که بر اساس سلایق دستگاه‌های اجرایی قابل تغییر باشد.

ــ  استخدام ایثارگران و فرزندان واجد شرایط آن‌ها طبق ضوابط و مقررات قانون جامع خدمات ایثارگران و با صدور مجوز سازمان اداری و استخدامی و بر اساس معرفی‌نامه کتبی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می‌پذیرد.

ــ  علی‌رغم اینکه مدیرکل فعلی حفاظت محیط‌زیست استان تهران از جانبازان جنگ تحمیلی و از یادگاران دوران دفاع مقدس بوده و دارای سه فرزند تحصیل‌کرده و بیکار می‌باشد اما تاکنون هیچ‌یک از فرزندان و یا اقوام دور و نزدیک اعم از سببی و نسبی وی در این اداره کل اشتغال ندارند (لیست‌های پرداخت حقوق مؤید این ادعا است).

ــ  ضمناً نمایندگان دستگاه‌های نظارتی مستقر در این اداره کل بر عملکرد و نحوه رعایت قوانین و ضوابط و مقررات نظارت کامل دارند. بدیهی است چنانچه تخلفی از این حیث صورت پذیرد مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

استخدام فردی با معدل کتبی ۹/۴۹

همان‌گونه که در گزارش مذکور، متذکر شده، خبر استخدام‌های خانوادگی فله‌ای در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران بر اساس اسناد دریافتی که موجود است "صحت‌سنجی" شده و سپس به انتشار رسیده است اما اصرار آن اداره کل بر کتمان حقیقتی آشکار و تلخ که همان بی‌عدالتی و تضییع حق متقاضیان واجد شرایط استخدام است، ما را بر آن داشت تا در ادامه، نمونه‌هایی از اسناد مربوطه را برای اطلاع عموم و همچنین نهادهای نظارتی و نمایندگان مستقر آنها در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به‌ انتشار برساند.

در این اسناد به‌منظور رعایت شأن خانوادگی مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران،‌ نام و مشخصات استخدام‌شدگان مخدوش شده است؛ "نخبگانی" با معدل 9.49 در پایان مقطع متوسطه که از میان انبوه متقاضیان، واجد شرایط استخدام در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران شناخته‌ شده‌اند!

بدیهی است در صورت ادامه اصرار آن اداره کل بر کتمان این تخلفات اداری، کلیه اسناد موجود را بدون مخدوش کردن جزئیات و اسامی منتشر خواهد شد.منبع: تسنیم
کد مطلب: 650674
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *