پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - 23 May 2019
 
۰
۸
ارزیابی استراتژیک از اتهامات ضد امنیتی اخیر اروپایی ها به ایران

سرویس‌های اطلاعاتی اروپا به دنبال صدور چه پیام‌هایی به تهران هستند؟

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۳
محافظت اروپایی ها از منافقین و گروه های تجزیه طلبی همچون الاحوازیه نشان می دهد که غرب تکرار اقدامات اخیر این دو گروه ( منجمله اقدامات تروریستی الاحوازیه در اهواز و نقش آفرینی در ایجاد آشوب و اغتشاش نقطه ای در خاک ایران توسط منافقین در چند ماه گذشته) را به عنوان یک دستورالعمل ثابت در ماه های آینده ایران نیز در برنامه دارد و به آن اصرار خواهد ورزید
سرویس‌های اطلاعاتی اروپا به دنبال صدور چه پیام‌هایی به تهران هستند؟
گروه بین الملل جهان نيوز، مهدی جهان تیغی: طی چند هفته گذشته، سلسله اتهامات و اقدامات ضد‌امنیتی به ایران از طرف برخی کشورهای اتحادیه اروپا همچون آلمان، فرانسه، بلژیک و اخیرا دانمارک مطرح شده است. این اتهامات همچنین منجر به اخراج و دستگیری چند دیپلمات و ایرانی مقیم اروپا شده است. قلب این اتهامات نیز ادعای تلاش برای ترور رهبران منافقین و الاحوازیه در اروپا هست. اما دراینباره هدف گذاری استراتژیک سیاسی و اطلاعاتی را می توان به خوبی مشاهده کرد.

الف: فهرستی از هدف گذاری های سیاسی:

1- مشابهت‌سازی و موازنه‌سازی ایران با اقدام جنایتکارانه سعودی در قتل خاشقچی

2- گروکشی و امتیاز گیری سیاسی از ایران در آستانه تحریم‌های جدی آمریکا

3- ایجاد سند ساختگی و بهانه با هدف تاثیر‌گذاری بر کانال جدید پولی با ایران؛ساده تر آنکه اروپایی‌ها سند ساختگی را می خواهند ایجاد کنند که هر زمانی خواستند کانال جدید پولی با ایران را به هر دلیلی تعطیل یا تعدیل و یا برایش موانع موقت و هدفمند ایجاد کنند، بهانه آن را از قبل داشته باشند.

4- انتقال پیام سیاسی و عملی به آمریکا و اسرائیل که اروپا در مسیر  عادی‌سازی در روابط با ایران در پسا برجام نیست.

5- منفعل‌سازی دیپلمات‌های ایرانی و همچنین تحت تاثیر قرار دادن رایزنی‌های اقتصادی وزرات‌خارجه در اتحادیه اروپا با ایجاد فضای عملیات روانی جدید

6- زمینه‌سازی برای تعدیل رویکردهای انقلابی و مقتدرانه سیاست خارجه ایران در خاک اتحادیه اروپا

7- تخریب وجهه جمهوری‌اسلامی در دوران پسا برجام – تخریب این وجهه که ایران در نظم بین‌الملل در پسا برجام کشوری متعهد به قوانین و تعهدات بین‌المللی است-

8- عادی‌سازی بیش از پیش فعالیت‌های گروه‌های همچون منافقین و الاحوازیه در خاک اروپا

9- خدشه به نفوذ معنوی و روزافزون انقلاب‌اسلامی در اروپا (مقابله با گرایش به تشییع و اسلام سیاسی با قرائت جمهوری‌اسلامی در میان شهروندان غربی)

ب: ارزیابی اطلاعاتی از اقدامات ضدامنیتی زنجیره ای اروپا

 جدای از برداشت های سیاسی و البته درستی از چند اقدام اخیر ضدامنیتی اتحادیه اروپا علیه کشورمان، نباید از هدف گذار ضدامنیتی و اطلاعاتی این سلسله اقدامات غفلت کرد:

1- عقب نشینی ایران از اقتدار امنیتی در قبال گروه های تروریستی ضد جمهوری اسلامی و به تبع آن ایجاد فضای امنیتی مناسب برای گروه های مخالف ایران در اروپا

2- انتقال این پیام مهم به ایران که همچنان برای اتحادیه اروپا استمرار حیات گروه های همچون منافقین و الاحوازیه مهم و خط قرمز است.

3- تضمین روانی و کم هزینه‌کردن اقدام ضدامنیتی علیه جمهوری‌اسلامی برای مخالفین و معاندین

4- آغاز دور جدیدی از هماهنگی‌های امنیتی و اطلاعاتی اتحادیه اروپا با موساد و اسرائیل

5- علاقه‌مندی اتحادیه اروپا به حفظ جامع بسته فشار به ایران( اقدامات توهما تروریستی و ضدامنیتی، فشار و تحریم اقتصادی، سندسازی حقوق بشری، حمایت از تجزیه طلبان و براندازان و در اوج نگه داشتن عملیات روانی)

6- علاقه‌مندی به ادامه تحرکات ضدامنیتی در محیط داخلی ایران؛ محافظت اروپایی‌ها از منافقین و گروه های تجزیه طلبی همچون الاحوازیه نشان می دهد که غرب تکرار اقدامات اخیر این دو گروه ( منجمله اقدامات تروریستی الاحوازیه در اهواز و نقش آفرینی در ایجاد آشوب و اغتشاش نقطه ای در خاک ایران توسط منافقین در چند ماه گذشته) را به عنوان یک دستورالعمل ثابت در ماه های آینده ایران نیز در برنامه دارد و به آن اصرار خواهد ورزید.

7- پایبندی به حفظ هدف نهایی غرب علیه انقلاب اسلامی؛ براندازی جمهوری‌اسلامی و تجزیه ایران. همچنانکه کار ویژه منافقین براندازی و گروه‌های مانند الاحوازیه تجزیه طلبی – البته به ظن و خوش خیالی آنها- است.

*مدیر مسئول جهان نيوز
کد مطلب: 650583
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
پولبريتي ها و افساد طلبان عوامل نيابتي امريكا هستند
Iran, Islamic Republic of
بيشترين فعاليت در فضاي مجازيست انجا را دريابيد كه افساد طلبان نتوانند عرض اندام كنند
Iran, Islamic Republic of
اي افساد طلبان و پولبريتي ها افتخار و عزت ماوشما در گرو كشور مقتدر و حفظ تماميت ايران عزيز است خداي ناكرده در صورت كوچكترين تعرضي و ايجاد ضعفي اولين كساني كه در داخل و خارج كشور ضرر ميكنه شماييد ويلا ها و قصرها و باغ ها و اموال ودارايي و دلار هاي فراوانكه به ناحق شما در اولين فرصت بر باد فنا ميرود بخود بيايد با مردم همراه شويد و دست از شيطنت و طمع ورزي در اين زمان تحريم بر داريد
Iran, Islamic Republic of
و همچنین مغز های کوچک زنگ زده افول گرایان.
Iran, Islamic Republic of
قبل از آنکه ایران امتیازی به دست بیاورد آنها زمینه از دست دادن امتیاز را فراهم کرده اند ....
علی
Iran, Islamic Republic of
بهترین فرصت برای اروپا و ملت های مسلمان است تا به زورگویی ها دولت امریکا خاتمه دهند.
Iran, Islamic Republic of
جوک میگی؟
اروپا با امریکا بنظر در یک خانواده ان. چی میگی؟
علی
Iran, Islamic Republic of
دنیا دنیای ظلم است و بس یا باید رومی روم باشی یا زنگی زنگ راه سومی وجودندارد ...