جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 26 Apr 2019
 
۰

جزئیات رای دادگاه علیه علی کریمی

يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۰
کریمی به پرداخت 40 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
جزئیات رای دادگاه علیه علی کریمی
به گزارش جهان نيوز، بعد از آنکه علی کریمی در برنامه 90 اعلام کرد پاداش ایران در دو جام جهانی(که بیش از 20 میلیون دلار می شود) به حساب هوشنگ مقدس سرپرست سابق تیم ملی رفته است، او تصمیم به شکایت از جادوگر گرفت. اخیرا جلسه دادگاه برگزار شد و وکیل کریمی به دفاع از اظهارات او پرداخت. امروز اما دادگاه رای خود را درباره این پرونده صادر کرد. جزئیات رای صادره به شرح زیر است؛
 
با استعانت از خداوند متعال؛ در خصوص اتهام آقای محمد علی کریمی فرزند ولی الله متولد 1357 فاقد سابقه کیفری با وکالت آقای وحید ملکی دائر بر نشر اکاذیب موضوع شکایت آقای هوشنگ مقدس با وکالت آقای مهرداد ملکشاهی ؛ با این توضیح که متهم در مورخ 22/11/96 در هنگام مناظره تلویزیونی با آقای محدرضا ساکت دبیر کل فدراسیون در برنامه ورزشی 90 که به صورت زنده از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردیده اکاذیبی را به شاکی نسبت داده مبنی بر اینکه چرا مسئولین فدراسیون به حساب شخصی آقای مقدس در جام جهانی گذشته و فعلی مبالغی را واریز نموده اند.

البته مسئولین فدراسیون و حراست وزارت ورزش پاسخ های لازم را در خصوص کذب بودن این مطلب چه در همان برنامه و چه متعاقب آن بیان داشته اند، علی ایحال با عنایت به مراتب فوق ملاحظه اظهارات وکیل شاکی و همچنین دفاعیات وکیل متهم که در جلسه مورخ 5/8/97 و ملاحظه سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم محرز و مسلم است و مستند به ماده 746 قانون مجازات اسلامی متهم علاوه بر اعاده حیثیت به پرداخت 40 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم می گردد.»

با اعلام دادگاه همچنین ظرف بیست روز آینده علی کریمی و وکیلش می توانند تجدید نظر خواهی داشته باشند.
 
منبع: خبرآنلاین
کد مطلب: 650269
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *