پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - 23 May 2019
 
۰

افزایش عملیات مقاومت در کرانه باختری

يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
کارشناسان و تحلیلگران عرب از افزایش عملیات مقاومت علیه اشغالگران در کرانه باختری رود اردن و شکست امنیتی آنها در مقابله با این عملیات ها خبر می‌دهند.
افزایش عملیات مقاومت در کرانه باختری
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، نتایج مطالعات مراکز پژوهشی نشان می دهد که سال 2018 میلادی شاهد افزایش زیاد عملیات مقاومت علیه اشغالگران و شهرک نشینان به روش های مختلف در کرانه باختری بوده است که این امر باعث فرسایش مداوم اشغالگران و مانع تراشی در مسیر نقشه های آنها شده است.

این افزایش عملیات مقاومت در کرانه باختری در سایه جنگ تمام عیار رژیم اسرائیل علیه نیروهای مقاومت برای تامین امنیت شهرک نشینان صورت گرفته است. مبارزان فلسطینی توانسته اند بعد از عملیات خود از محل خارج شوند و نیروهای امنیتی رژیم اسرائیل نیز نتوانسته اند آنها را پیدا و بازداشت کنند. آخرین نمونه از این دست، اشرف نعالوه است. او نمادی از شکست امنیتی رژیم اسرائیل به شمار می رود، زیرا یک ماه است که نتوانسته اند او را شناسایی و بازداشت کنند.

یاسر مناع نویسنده و پژوهشگر امور رژیم اسرائیل می گوید: افزایش میانگین عملیات مقاومت در کرانه باختری از آغاز ساز جاری میلادی بیانگر هراس اشغالگران در سایه تلاش آنها برای کشف عملیات مقاومت قبل از وقوع آن است؛ به ویژه عملیات شهادت طلبانه فردی شهروندان فلسطینی.

به گفته این پژوهشگر، بیشترین هراس اشغالگران از عملیات مقاومت فردی فلسطینی ها است که شناسایی آن را قبل از وقوع دشوار می کند؛ برخلاف عملیات گروهی که می تواند در اکثر موارد کشف کرد.

مناع گفت: عملیات مقاومت فردی فلسطینی ها با وجود سهولت آن از نظر اجرای زمانی و مکانی و تسلیحاتی، برای اشغالگران گران تمام شده است.
در همین حال، نشانه های افزایش تیراندازی به اهداف اسرائیلی بیانگر میزان پایبندی فلسطینی های کرانه باختری به مبارزه مسلحانه با وجود شرایط دشوار امنیتی در این منطقه و تاثیر آن بر اشغالگران است.

شرحبیل غریب نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطینی نیز درباره نشانه های افزایش عملیات مقاومت در کرانه باختری تاکید می کند: این امر تاکید می کند که کرانه باختری همچنان زنده است و نبض مقاومت در آن می زند و اصرار زیادی دارد که با وجود همکاری امنیتی بین اشغالگران و دستگاه های امنیتی تشکیلات خودگردان، حق خود را در مبارزه با اشغالگران را از راه ها و ابزارهای مختلف اعمال کند.

وی افزود: افزایش عملیات مقاومت در سال 2018 میلادی بیانگر شکست گزینه هماهنگی امنیتی بین اشغالگران و تشکیلات خودگردان است. این امر همچنین نشانه میزان آمادگی نیروهای مقاومت در کرانه باختری برای اجرای عملیات است.
کد مطلب: 650157
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *