جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 19 Apr 2019
 
۰
یک روانشناس:

سه درصد جمعیت جهان کم توان ذهنی هستند

چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
یک روانشناس گفت: سه درصد جمعیت جهان کم توان ذهنی هستند.
سه درصد جمعیت جهان کم توان ذهنی هستند
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا ،دکتر محمدعلی سپهوندی  اظهار کرد: کم‌توانی ذهنی یکی از کلان‌ترین، پیچیده‌ترین و دشوارترین مسائل و مشکلات کودکان و نوجوانان در جوامع بشری امروزی است.

وی ادامه داد: کم‌توانی ذهنی اختلال ناهمگن و مادام‌العمریست که بیشتر با مشکلات مشخص مربوط به کارکرد مغز و یا حواس همراه و دربرگیرنده اختلالات ژنتیکی است که شناخت و رفتار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سپهوندی اضافه کرد: این اختلال شایع نزدیک به سه درصد جمعیت دنیا را شامل می‌شود.

این استادیار دانشگاه لرستان افزود: پدر و مادر اغلب به فرزندان کم‌توان ذهنی خود، حتی بعد از اینکه کودک به سن بزرگسالی می‌رسد، پشتیبانی‌های مداوم ارائه می‌دهند.

وی یادآور شد: پدر و مادر با چالش‌های بسیاری در رویارویی به مراتب طولانی‌مدت از کودک کم‌توان ذهنی خود روبرو هستند.

سپهوندی گفت: وجود کودک مشکل‌دار افزون بر تنیدگی‌های روانی مانند افسردگی و اضطراب را در خانواده‌ها به خصوص مادران افزایش می‌دهند.

استادیار دانشگاه لرستان افزود: مادران کودکان با کم‌توانی ذهنی شاید به وسیله مشکلات کودک‌شان در هم شکنند و با احساسات منفی نسبت به توانایی‌هایشان در رسیدن به هدف‌ها و از دست دادن امیدشان دچار نگرانی می‌شوند.
کد مطلب: 648489
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *