شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - 17 Apr 2021
 
۰

علمای اهل‌سنت شرق و غرب کشور گروگانگیری حافظان امنیت در مرز میرجاوه را محکوم کردند

سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶
کد مطلب: 647117
علمای اهل سنت شرق و غرب کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران تسنیم گروگانگیری حافظان امنیت را در مرز میرجاوه به شدت محکوم کردند.
علمای اهل‌سنت گروگانگیری مرزبانان را محکوم کردند
به گزارش جهان نيوز، بامداد امروز تعدادی از  بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت وتبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک‌های ضد انقلاب ربوده شدند. در این راستا جمعی از علمای اهل‌سنت شرق و غرب کشور گروگانگیری حافظان امنیت کشور را به شدت محکوم کردند.

ماموستا ‌خدایی: ربوده شدن بسیجیان بومی جنایت بزرگ از سوی مزدوران استکبار جهانی است

ماموستا عبدالرحمن خدایی در واکنش به ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) اظهار داشت: این تلاشگران و حافظان امنیت مردم که در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، از سوی فتنه‌گران و گروهک‌های تروریستی ربوده شدند.

وی گفت: ربوده شدن بسیجیان بومی و مرزبانان زحمت‌کش در نقطه صفر مرزی، خیانت و جنایتی بزرگ و نابخشودنی از سوی مزدوردان استکبار جهانی محسوب می‌شود و از حق‌تعالی می‌خواهیم همه دشمنان نظام را نابود کند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و سبزپوشان جان برکف سپاه قطعاً انتقام این جنایت‌ها را از آنان خواهند گرفت و این مسببین و دشمنان قسم‌خورده را به سزای عملشان خواهد رساند.

ربوده شدن بسیجیان بومی و مرزبانان نقطه صفر مرزی و اینگونه جنایت‌ها از نظر وجدان بشری محکوم است چراکه آنان فرصت‌طلبانه دست به چنین جنایتی زده بودند و قطعاً خداوند آنان را نابود می‌کند.

ماموستا خدایی افزود: ربوده شدن بسیجیان بومی و مرزبانان نقطه صفر مرزی و اینگونه جنایت‌ها از نظر وجدان بشری محکوم است چراکه آنان فرصت‌طلبانه دست به چنین جنایتی زده بودند و قطعاً خداوند آنان را نابود می‌کند.

امام جمعه سنندج تاکید کرد: باید همه ملت ایران همانند همیشه همراه نیروهای مسلح با توان و اقتدار در برابر دشمنان ایستادگی کنند و اجازه هیچ‌گونه تعرض و سوءاستفاده‌ای را به دشمنان نظام ندهند.

مولوی سلامی: شرارت‌های کور خللی در ریشه‌های مستحکم انقلاب وارد نمی‌کند

مولوی نذیر احمد سلامی ضمن محکوم‌کردن حادثه ربوده‌شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی در میرجاوه اظهار داشت: ربوده شدن تعدادی از بسیجیان و مرزبانان که صبح امروز در مرز میرجاوه پیش آمد از نگاه هر انسان با وجدانی محکوم است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دشمن به دلیل اینکه کشور در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب است دست به چنین جنایاتی می‌زند.

وی با بیان اینکه با تمام خرابکاری‌های دشمن امسال نیز جشن پیروزی انقلاب اسلامی با تمام شکوه جشن گرفته خواهد شد خاطرنشان کرد: دشمن به خوبی بر این موضوع واقف است که ملت ایران آماده جشن گرفتن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند.

ربودن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی میرجاوه تنها یک حادثه از حوادثی است که از ابتدای انقلاب تاکنون دشمن برای ما رقم زده تا با این کار نظام را تضعیف کند اما کور خوانده چون مردم به هیچ عنوان پشت نظام را خالی نمی‌کنند.

مولوی سلامی تصریح کرد: اگر جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تمام قدرت گرفته شود شکست بزرگی برای دشمن خواهد بود چرا که دشمن در حال حاضر تمام امکانات خود را بسیج کرده تا با ایجاد شرارت جلوی برگزاری هرچه بهتر این جشن را بگیرد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: ربودن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی میرجاوه تنها یک حادثه از حوادثی است که از ابتدای انقلاب تاکنون دشمن برای ما رقم زده تا با این کار نظام را تضعیف کند اما کور خوانده چون مردم به هیچ عنوان پشت نظام را خالی نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با اقدامات ناجوانمردانه دنبال فروپاشی نظام بوده است، افزود: دشمن همیشه در رسیدن به خواسته‌های شوم خود علیه کشور ناکام مانده و همیشه شکسته اصلی با کسی بوده که به اهداف خود نرسیده است.

مولوی سلامی نگرانی مردم را در رابطه با ربودن بسیجیان و مرزبانان طبیعی عنوان کرد و گفت: این نگرانی‌ها  طبیعی است اما مردم نباید نگران انقلاب باشند چون ریشه‌های انقلاب مستحکم است و با وجود این تهدیدها با قدرت کارش را انجام می‌دهد.

امام جمعه موقت سنندج: ربوده شدن بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی حرکتی "ناجوانمردانه" بود

ماموستا معروف خالدی اظهار داشت: ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) حرکتی ناجوانمردانه و مذبوحانه بود و ضعف و شکست دشمنان در جبهه‌های مختلف را نشان می‌دهد.

وی گفت: بسیجیان و مرزبانان در آن نقطه صفر مرزی میرجاوه به‌جز حراست از مرزها و حفظ امنیت کشور، هدفی دیگر ندارند در صورتیکه انجام این کار نیز هدف مشترک تمام کشورهاست اما دشمنان چشم دیدن امنیت و آسایش کنونی ایران را ندارند.

گروهک‌های ضدانقلاب و ترویست‌ها چون در صحنه‌های سیاسی، نظامی و تبلیغاتی با شکست مواجه شده‌اند و نتوانسته‌اند به اهداف شوم خود برسند، می‌خواهند با این حرکات ناجوانمردانه ناامنی در مرزهای کشور ایجاد کنند اما هیچ‌گاه موفق نخواهند شد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: گروهک‌های ضدانقلاب و ترویست‌ها چون در صحنه‌های سیاسی، نظامی و تبلیغاتی با شکست مواجه شده‌اند و نتوانسته‌اند به اهداف شوم خود برسند، می‌خواهند با این حرکات ناجوانمردانه ناامنی در مرزهای کشور ایجاد کنند اما هیچ‌گاه موفق نخواهند شد.

وی افزود: انجام این اقدامات ضدانسانی از سوی تروریست‌ها نشان از ضعف آنان و اقتدار و عظمت ایران اسلامی است و باید مزدوران و حامیان استکبار جهانی بدانند که نظام جمهوری اسلامی آنقدر مقتدر است که با چنین جنایتی نمی‌توانند خدشه‌ای به کشور وارد کنند.

ماموستا خالدی خطاب به تروریست‌های داعشی تاکید کرد: اگر قرار باشد با چنین جنایتی در مرزهای کشور ناامنی ایجاد کنند و کوچک‌ترین ضربه‌ای به بسیجیان و مرزبانان حافظ امنیت برسانند، یقیناً پاسخی قاطع و دندان‌شکن خواهند گرفت.

مولوی دهانی: گروهک های تروریستی پرورش یافته سرویس‌های بیگانه هستند

مولوی عبدالغنی دهانی با محکوم کردن اقدام گروهک‌های تروریستی مبنی بر ربودن تعدادی از بسیجیان و مرزبانان در مرز میرجاوه اظهار داشت: متاسفانه صبح امروز با خبر شدیم که تعدادی از بسیجیان و مرزبانان در میرجاوه توسط گروهک منحرفی که پرورش یافته استعمار است ربوده شده اند.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان ادامه داد: قطعاً پشت سر این جنایت ها سرویس های بیگانه و دلارهای نفتی عربستان وجود دارد که به دنبال ایجاد رعب و وحشت در بین مردم است.

مولوی عبدالغنی دهانی: قطعاً پشت سر این جنایت ها سرویس های بیگانه و دلارهای نفتی عربستان وجود دارد که به دنبال ایجاد رعب و وحشت در بین مردم است.

وی با بیان اینکه این گروهک ها می‌خواهند با چنین اقداماتی مردم را از همکاری با دولت بترسانند خاطرنشان کرد: مردمی که در مرز نگهبان کشور هستند هوشیارتر از این هستند که بخواهند با این اقدامات دشمن از همکاری با دولت و پاسداری از مرز دلسرد شوند.

وی تصریح کرد: دشمن از بدو پیروزی انقلاب اسلامی هزاران جنایت علیه کشور انجام داده همچنین این گروهک ها بارها تلاش کرده‌اند تا جلوی نظام بایستند اما همواره با هوشیاری مردم نقشه های آنها با شکست مواجه شده است.

مولوی دهانی با بیان اینکه دشمن در نظر دارد تا جلوی برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را بگیرد گفت: از نیروهای سپاه و انتظامی می‌خواهیم تا مقتدرانه در مقابل این جنایتکاران بایستند و همان طور که پس از جنایت در اهواز به جنایتکاران درس خوبی دادند این‌بار هم به آن‌ها گوشمالی دهند.

وی افزود: از مسئولان کشور پاکستان می‌خواهیم تا به این موضوع رسیدگی کنند و گروهک‌های تروریستی و اشرار را از مرزهای شان بیرون کنند.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان عنوان کرد: خانواده مرزبانان و بسیجیان ربوده شده باید در مقابل این جنایت صبر و شکیبایی پیشه کنند و مطمئن باشند که فرزندان آنها توسط نیروهای سپاه و مرزبانی برگردانده خواهند شد.

ماموستا راستی: ربوده شدن بسیجیان بومی و مرزبانان خلاف "انسانیت، بشریت، عزت و کرامت" بود

ماموستا محمدامین راستی، در واکنش به ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) اظهار داشت: انجام این کار ناشایست، اقدامی ناپسند و "محکوم" است.

وی گفت: ربوده شدن بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی اقدامی نادرست و خلاف انسانیت، بشریت، عزت و کرامت بود.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: این مزدوران و نوکران جیره‌خوار استکبار جهانی هستند و پول به آنان می‌دهند تا در مرزها و خاک جمهوری اسلامی اسلامی این جنایت‌ها را انجام بدهند اما یقیناً نمی‌توانند به اهداف پلید خود برسند.

ماموستا ‌راستی: این مزدوران و نوکران جیره‌خوار استکبار جهانی هستند و پول به آنان می‌دهند تا در مرزها و خاک جمهوری اسلامی اسلامی این جنایت‌ها را انجام بدهند اما یقیناً نمی‌توانند به اهداف پلید خود برسند.

ماموستا راستی با تاکید بر حفظ وحدت در جامعه اسلامی افزود: باید همه ملت ایران همانند همیشه اتحاد و انسجام خود را تقویت کرده و با همراهی نیروهای مسلح در برابر دشمنان انقلاب ایستادگی کنند.

عالم برجسته اهل سنت با بیان اینکه دشمنان هیچ‌وقت نمی‌توانند در بین مسلمانان نفوذ و رخنه ایجاد کنند، یادآور شد: تمام مسلمانان ایران اسلامی به سمت "اتحاد و یکدلی" گرایش دارند و هیچ تمایلی به سمت اختلاف و تفرقه ندارند.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *