يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 Apr 2019
 
۳
۴۷
زاکانی:

مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است

يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
فعّال سیاسی اصول‌گرا با بیان اینکه مجلس آینده دوربرگردان انقلاب است، گفت: مجلس آینده باید به یک مجلس انقلابی و اسلامی تبدیل شود تا بتواند کشور را پیش ببرد.
مجلس آینده «دوربرگردان» انقلاب است/ درست شدن دولت در گرو اصلاح مجلس است
به گزارش جهان نيوز، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس، در شانزدهمین هم‌اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اسلام احیا شد و در سطح مکتب با همه مکاتب مادی و به ویژه نوع سرمایه‌داری آن مواجه شد، اظهار داشت: جبهه مقاومت و رکن آن؛ یعنی ایران اسلامی در مقابل ارکان نظام سلطه و استکبار قرار گرفته که با محوریت آمریکا درصدد کنار زدن رقبا و در اختیار گرفتن جهان یکپارچه است.

وی افزود: اما امروزه انقلاب اسلامی توانسته این رقابت را با شایستگی چهل سال مدیریت کند؛ در نهایت ما رشد کردیم و آنها روبه افول رفتند. 

زاکانی با بیان اینکه ما یک غایت را دنبال می‌کنیم و لیبرال سرمایه‌داری هم به دنبال آمریکا یک غایتی را سرمایه‌گذاری می‌کند، خاطرنشان کرد: او به دنبال جهانی‌سازی تصنعی و ما به دنبال جهانی شدنی هستیم که امروزه نور و امید آن در دل ما در مقام انتظار زنده نگه داشته شده است و ما در این مسیر مقدمه‌‌سازی را به فضل الهی انجام می‌دهیم و ما برای دستیابی به این افق باید الگوی اسلامی و خاص خودمان را داشته باشیم و نهاینکه الگوی غلط غربی را همچون دوران قبل از انقلاب و گاهاً بعد از انقلاب تقلید نماییم.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: امّا بعد از انقلاب روش غلط در حوزه اقتصاد در دوره مرحوم هاشمی و الگوی غلط در حوزه فرهنگ در زمان آقای خاتمی مشاهده می‌‌شود.

وی با بیان اینکه ما در سخت‌ترین شرایط دوره انقلاب به سر می‌بریم، آن را دوره انقلاب اصغر و کبیر نامید و گفت: شاه بیت عبور از این گردنه صعب، بصیرت است. اگر کسی بصیرت نداشته باشد احساس می‌کند آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.

فعّال سیاسی اصول‌گرا، پنج مرحله بصیرت را شناخت حق و باطل، شناخت اصحاب حق و باطل، شناخت برنامه جبهه باطل، داشتن برنامه و الگوی قابل ارائه و مجهز شدن انسان به قدرت استنباط فعال در عرصه‌های مختلف دانست و گفت: مقام معظّم رهبری فرمودند من از جوانان می‌خواهم که از سکوتم درس بگیرند و لذا باید شناخت که کدام سکوت و در چه حالت به چه معنا است و دستیابی به این مهم نیز نیازمند درجه و مقامی است که مقدمه انجام کار است.

زاکانی با بیان اینکه بعد از انقلاب دو گروه سلطه‌گر و سلطه‌پذیر در سطح جهان داشتیم، تصریح کرد: البته گروه دیگری که امام نام و پایه آن را بنا گذاشت، گروه سلطه‌ستیزان است. این سلطه‌ستیزی، نفی هر دو جبهه سلطه و فرهنگ آنها است.

وی افزود: به زبان نهج‌البلاغه و دعای زیارت جامعه و صلوات شعبانیه، یک عده متقدم‌اند یک عده متأخر و عده‌ای دیگر ملازم‌اند.

زاکانی درباره چرایی قرین با نابودی و انحراف بودن متقدمین و متأخرین، گفت: اکثر اینها متوجه نیستند ولی سران‌شان دقیقاً می‌دانند که کدام فرمان را مدنظر گرفته‌اند و مسیرش را می‌پیمایند و لذا عامدانه خود را از ولی عقب می‌گذارند و یا جلو می‌اندازند به اینها نظام غیر خودی می‌گویند، چرا که سلطه پذیر هستند.

وی، ملازمان را از دید مقام معظّم رهبری سه دسته‌ آرمان‌گرای واقع بین، آرمان‌گرای صرف‌ و  واقع‌گراهای صرف دانست که همه‌ این دسته‌ها خودی هستند ولی با هم تفاوت‌های جدّی دارند.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: این افراد، گاهی یک مسئله را رقیق و آن یکی را برجسته می‌کنند که نتیجه‌اش فراموشی عدالت است. اینها نمی‌دانند که نتیجه سه جزء دارد، آن چیزی که امام (ره) فرمودند با جز سوم کاری نداریم منظور ماحصل کار؛ برنامه‌ریزی درست برای تحقق نتیجه است.

زاکانی با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر انقلاب، امام بزرگترین نتیجه را که انقلاب اسلامی بوده، گرفته است، تصریح کرد: بالاترین نفاق مربوط به کسانی است که مسابقه انقلابی‌گری گذاشته‌اند ولی از آرمان‌ها عدول کردند بدون آنکه بپذیرند و اقرار کنند. نتیجه هم این شده که امکانات و اقتضائات کشور هیچ وقت در این چهل سال دست ملازم آرمانگرای خودی نبوده است و همچنین کسانی نبوده‌اند تا کار را مطابق با نظر ولی به سرانجام برسانند.

وی ادامه داد: انقلاب ظرفیت‌هایی داشته که ما به آن‌ها عمل نکرده‌ایم و دست کسانی بوده که از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده اند، گفت: ما الان داریم کتک این را می‌خوریم و آسیبش را می‌بینیم. گرچه توفیقاتی داشته‌ایم ولی به اندازه جهش مطلوب و مورد نظر نبوده است.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه برنامه‌ریزی کلیات ارگان‌های سیاسی کشور به دست رهبری تأیید شد ولی اساساً هیچکسی آن را به نحو احسن انجام نداد، اظهار داشت: اینکه در فردی پیام‌رسان انقلاب اسلامی باشد کمبود داریم همانطور که در سطح جهان اسلام با آن مواجهیم.

زاکانی افزود: با این وجود ما به قابلیتی دست یافته‌ایم که با کمترین امکانات، بزرگترین ضربه را می‌زنیم و پیشرفت می‌کنیم و مثال آن ضربه‌ای که به داعش در منطقه زده شد.

وی، برخی مشکلات داخلی کشور را جدّی قلمداد کرد و یکی از آن‌ها را رویکرد به خارج دانست و با بیان اینکه آقای لاریجانی چنین افکاری دارد، اظهار داشت: سؤال اینجا است برای چه لوایح مربوط به FATF تصویب می‌شود؟

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه مشکل اوّل، رویکرد مسئولین کشور است که مطابق با انقلاب اسلامی نیست، تصریح کرد: ما انقلاب اسلامی را بن‌مایه نکرده‌ایم و باید الگوی درستی برای جوانان انتخاب و بن‌مایه کنیم ولی ما اقتصاد را مانند غربی‌ها مبنا قرار داده‌ایم.

زاکانی افزود: محصولی که الان مشاهده می‌کنیم، محصولی نیست که به اقتصاد انقلاب اسلامی و با وجود دشمن قسم خورده مفید واقع شود. لذا لازم است تا کار به کسی سپرده شود که عرضه انجام آن را دارد و تلاش می‌کند و این مسئولیت براساس لیاقت، توانایی و شایستگی‌شان واگذار شود تا مکتب را مکتب امام (ره) قرار دهد و برای این باید تحول ایجاد شود.

وی با بیان اینکه کشور توسط برخی افراد به شکل قبیله‌ای اداره می‌شود، گفت: دولت خود را برتر از این می‌بیند که پاسخگو باشد و می‌گوید من کجا و مردم کجا!

فعّال سیاسی اصول‌گرا ادامه داد: امکانات دست دولت است که بتواند بازار ارز را اداره کند ولی دارد به تماشا می‌پردازد. ما شب و روز نباید بخواهیم بعد به وقت انتخابات که شب قدر نظام است بیدار شویم و بگویم این درست است و آن یکی غلط! اول کاری که باید بکنیم جریان‌سازی و دادن امید به مردم است و اینکه بگوییم دولت درست می‌شود؛ به شرط درست شدن مجلس شورای اسلامی. دولتی که به فرموده رهبر انقلاب، نباید غرب‌‌گرا باشد و ما در این میان مؤظف به روشنگری هستیم تا به جامعه امید دهیم و جوانان را در همه عرصه‌ها به کار گیریم تا احساس ناامیدی ایجاد نشود.

زاکانی با بیان اینکه ما باید در متن جامعه حضور پیدا کنیم، اظهار داشت: وقتی حضرت امام و رهبر انقلاب خود را خادم مردم می‌دانند، ما هم باید با افتخار خادم مردم باشیم.

وی افزود: ما باید امروز مقدمات اصل تحول را فراهم کنیم و اعتقاد بنده این است که مجلس آینده دوربرگردان انقلاب است پس باید تبدیل بشود به یک مجلس انقلابی و اسلامی که کشور را بتواند پیش ببرد.
کد مطلب: 646634
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


صالح
Iran, Islamic Republic of
جناب زاکانی جوری حرف می زنند انگار کارنامه ایشان و مثلا انقلابیون... رو ندیدیم......!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
انقلابيون را ضايع نكن ايشان هيچوقت انقلابي نبودند ايشان مهره بازار و سرمايه دار هستند
Iran, Islamic Republic of
...
France
میشه شما تحلیل نکنید ؟ ملت همه اعصابشون از هر دو جناح حاکم خرده
بعد شما از شکم سیری تحلیل اب دو خیاری میکنید ؟
هادی
Russian Federation
بوی کباب به مشامشون خورده و برای همین که نطق میکنه...
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا مطالبشان عین واقعیت بود.
دقیقا هر جایی که نیروهای ملازم آرمانگرا مسئولیت داشتند(با تمام تبلیغات و کارشکنیها توسط دولتهای نا ملازم ...) موفقیت و پیشرفت آنقدر چشمگیر بوده که دشمنان خارجی را نیز وادار به تحسین نموده است. ...`
France
رای تموم شد . دیگه کسی به هیچ کدومتون رای نمیده!!!!!!
France
اقای زاکانی شما در تهران هیچ شانسی نداری ، چون مردم تهران شماها را می شناسن .
حسین
Iran, Islamic Republic of
اگه رای نمیاره و تهرانی ها ازش متنفر هستند! چرا شما اینقدر مضطرب شدی و پشت سر هم نظر میدی؟
احتمالا به خاطر این نیست که تحلیلش مستحکمه و شده کابوس شما؟!
مرادعلی
Iran, Islamic Republic of
سی بر صفر دیگری تکرار خواهد شد
سرور
Iran, Islamic Republic of
بله البته با دلار 16000 تومانی که مجلس فعلی هم در بوجود آمدن آن شریک است.آیا همین یک دلیل کافی نیست؟!
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
شتر در خواب بیند پنبه دانه...
اونیکه خواب میبینه شماهایین
Germany
اونیکه خواب میبینه شماهایین ولی واقعیت سالهاست تو صندوق رای معلوم میشه
حدیث
Iran, Islamic Republic of
انشالله در انتخابات مجلس آینده، مردم با بصیرت ... انتخاب معقول و انقلابی داشته باشند.
هادی
Russian Federation
100 سال دیگه هم به زاکانی و دارو دسته اش رای نخواهیم داد...
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تو رای نده.ما مردم ایران با افتخار بهشون رای مردیم
Iran, Islamic Republic of
مردم تهران!؟ عافيت باشه!
Iran, Islamic Republic of
خب اره دیگه چون زاکانی غم مردم رو داره شما باهاش مشکل داری!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
نه جانم اون با مردم مشكل داره
مراد علی
Iran, Islamic Republic of
مردم با رای به اصلاحات بصیرت خود را نشان خواهند داد
Iran, Islamic Republic of
منظورت ايشان انقلابي اند
United States
...
سی بر صفری دیگر
Iran, Islamic Republic of
قطعا سی بر صفر تکرار خواهد شد
جبهه اصلاحات پیروز قطعی انتخابات آینده
Iran, Islamic Republic of
جبهه اصلاحات پیروز قطعی انتخابات آینده و تکار سی بر صفر دیگر
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
مشخصا امیدتان به "تخلفات چشمگیری" است که علی برکت الله! احتمالا شما از آن خبر دارید لکن بدانید که اینبار اگر بخواهید تدبیر! و فتنه گری کنید سیلی خواهید خورد و داستان 88 و 96 تکرار نخواهد شد...
شکست بعدی سنگینتر است چون ملت آگاهن
Germany
سالهاست بازنده انتخابات برادر سید حسین و شکست بعدی سنگینتر است چون ملت آگاهن
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
یک سوال
شما از همون کسانی(برادر مجاهد!...) که تو نمایشگاه کتاب آلمان، پلیس مانع اغتشاشتون شد نیستید؟
اگر هستید ممنون میشم یک توضیح بدید که چرا اینبار پلیس باهاتون همکاری کامل نداشت؟
France
چرا همه را به این و اون می بندید ؟...
بهتره خودت توضیح بدی برادر سیدحسین
Germany
بهتره خودت توضیح بدی برادر سیدحسین که آلمان چه خبره
...
Germany
... انتخابات بعدی ... اصولگرایان پیروز خواهند شد
Iran, Islamic Republic of
بلحاظ سیاسی اصطلاحا " اصولگرا" ولی بلحاظ مردمی کسی که مدافع مردم، قانون، انقلاب و اسلام باشد و کاری باشد مانند قالیباف پیروز است.
Iran, Islamic Republic of
باید!بکار بردن کلمه باید توسط جناب زاکانی می تواند برداشت های مختلفی داشته باشد و بهانه ای توسط دشمنان انقلاب مبنی بر مهندسی انتخابات.ایشان از سر دلسوزی می بایست مردم را قانع کند که به انقلابیون رای ندهند نه انکه تاکید کند که( باید) به انقلابیون رای دهند....÷
سرور
Iran, Islamic Republic of
؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
بلحاظ مردم کسی که مردمی، انقلابی، اسلامی و قانونی باشد و مانند قالیباف هم کاری باشد پیروز است حال اسمش هر چی باشد. البته این صفات به اصولگرایان نزدیک تر است ولی منطبق نیست.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مطمين افساد طلبان بسياري از ابزار ها خود را از دست داده اند يك ابزار باقي مونده كه نهايت استفاده ميشه كه اگر جارو جنجال بشه...
ابزار اصلی آگاهی مردمه
Germany
ابزار اصلی آگاهی مردمه که هیچ کاریش نمیتونین بکنین
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیز جناب زاکانی اگر راست میگی کاندید نشوید شما و آقای حداد و آقای فدایی چه گلی به سر ملت زدین
Iran, Islamic Republic of
ایشان هم مثل احمدی نژاد توهم منجی بودن دارند !!!!
Iran, Islamic Republic of
مثلن شما که سه دوره مجلس هفتم،هشتم و نهم در تصرف کاملتون بود چه گلی به سر این ملت زدید؟!!
Iran, Islamic Republic of
خوبه که خودتون اذعان دارید به این مطلب که فقط یک دوره از مجلس پیروز شدید
اونم الان 143 تاش با شماست (53 درصد)
همینقدر اکثریت ضعیف
بعد هی کرکری 30 بر 0؛ 30 بر صفر میخونید
بنابراین منتظر باشید دوره بعد به راحتی بالای 200 نفر از مجلس تغییر گرایش داشته باشند
با شعار
حساب کشی از دولت
سید
Iran, Islamic Republic of
نظرات بدون منطق برخی افراد، سراسر توهین ،نفرت و حتاکی است
در صورتی که بیانات آقای دکتر زاکانی، به نوعی دلسوزی ، تذکر و البته صریح است...
Iran, Islamic Republic of
فقط احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
باشه