شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ - 23 Mar 2019
 
۰

دست رد فرانسوی‌ها به سینه اسرائیل

يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
سفیر رژیم صهیونیستی در پاریس در نامه‌ای که برای مدیریت یک شبکه تلویزیونی فرانسه ارسال کرد، خواستار توقف پخش برنامه‌ای از این شبکه درباره مجروحان فلسطینی عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه شد.
دست رد فرانسوی‌ها به سینه اسرائیل
به‌ گزارش ‌جهان نيوز به نقل از ایسنا، الیزا بنون، سفیر رژیم صهیونیستی در پاریس در این نامه از شبکه ماهواره‌ای و تلویزیون فرانسه خواست برنامه‌ای که به موضوع زخمی‌های فلسطینی عملیات نظامی این رژیم در نوار غزه می پردازد و از شبکه دو تلویزیون فرانسه نیز پخش می‌شود را متوقف کنند.

در این گزارش که در قالب برنامه مشهوری به نام "فرستاده ویژه‌" پخش می‌شود به موضوع هزاران فلسطینی پرداخته می‌شود که در راهپیمایی‌های بازگشت در اثر تیراندازی اشغالگران به آنها زخمی شدند.  

با این حال این شبکه ماهواره‌ای به درخواست سفیر رژیم صهیونیستی برای تعلیق در پخش این برنامه و یا دادن حقی به این رژیم برای پاسخ به گزارش یاد شده پاسخی نداده و این برنامه را پخش کرد.

بنون مدعی شده بود: این گزارش به نفرت و دشمنی علیه اسرائیل دامن می زند و می‌تواند پیامدهای منفی مستقیمی برای یهودیان فرانسه داشته باشند.

در این گزارش که عصر پنجشنبه‌ از شبکه دو تلویزیون فرانسه پخش شد به جزئیات استفاده نیروهای اسرائیلی از گلوله جنگی علیه تظاهر کنندگان فلسطینی که قصد عبور از دیوار حائل را داشتند و یا در نزدیکی آن جمع شده بودند، پرداخته شده است.

در این برنامه تلویزیون نشان داده شد که تیراندازی به سوی تظاهر کنندگان فلسطینی که به صورت دوره‌ای هر جمعه‌ در نزدیکی مرزهای نوار غزه با اراضی اشغالی جمع می‌شوند، منجر به شهادت 140 تن و زخمی شدن چهار هزار و 500 تن دیگر از ابتدای آغاز راهپیمایی‌ها در مارس گذشته شده است.

پخش این برنامه جنجال گسترده‌ای ایجاد کرد. سخنگوی سفارت رژیم صهیونیستی در پاریس، گفت‌: این اولین باری است که ما چنین درخواستی را از تلویزیون فرانسه داشته‌ایم و علت آن هم گمراه سازی و هدفی است که این برنامه دنبال می‌کند. 
کد مطلب: 646477
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *