پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - 21 Mar 2019
 
۰

درخشنده: شرایط فیلمسازی بسیار سخت شده است

يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
کارگردان "زیر سقف دودی" گفت: کمی قبلتر متوجه شدم که شهاب حسینی سر پروژه دیگری مشغول است و دیگر به وی برای بازی در فیلم "هیس پسرها گریه نمی‌کنند" پیشنهادی ندادم و به طور کلی حضور حسینی در این فیلم منتفی شد.
درخشنده: شرایط فیلمسازی بسیار سخت شده است
به گزارش جهان نيوز، پوران درخشنده نویسنده و کارگردان سینما درخصوص آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی "هیس پسرها گریه نمی کنند" گفت: همچنان در حال بازنویسی فیلمنامه هستم و پروژه کلید نخورده است. متاسفانه شرایط فیلمسازی به حدی سخت شده که فیلمسازان مستقل مثل من خیلی سخت می‌توانند کار کنند.

وی در همین راستا ادامه داد: متاسفانه شرایط فیلمسازی امروز بسیار ناعادلانه و نامتعارف است. فضای سینما نسبت به سالهای قبل به طور کامل تغییر کرده و فضای فرهنگی هنری سینما به دغدغه های مالی و گیشه تبدیل شده است. امروزه در سینما همه به دنبال سود و منافع خود هستند و به دنبال کاری می روند که فروش بیشتری داشته باشد.

حضور شهاب حسینی در فیلمم منتفی شد/برای من ساختن فیلم مهم است نه رسیدن به جشنواره فجر
کارگردان "زیر سقف دودی" بی‌عدالتی در سینما را ناگوار خواند و افزود: وقتی شور و اشتیاق کارگردان و فیلمساز به شرایط فعلی برخورد می‌کند، آن کارگردان دلسرد شده و از ساخت اثرش نا امید می‌شود. از نظر من دلیلی ندارد که همه به دنبال فیلم کمدی بفروش بروند زیرا بسیاری از فیلم‌های اجتماعی ما در زمان خود فروش بسیار خوبی داشته اند.

وی درباره رسوخ روابط و قوانین روز سینما به تئاتر اضافه کرد: متاسفانه سیستم غلط گیشه محورشدن به تئاتر هم رسوخ پیدا کرده و بسیاری از این وضعیت فعلی ناراضی هستند. من آثار بسیاری از جوانان را می‌بینم که با دست خالی تئاتر روی صحنه می‌برند اما قدرت مقابله با تئاترهای بفروش را ندارند.

کارگردان فیلم "هیس دخترها فریاد نمی زنند" در همین رابطه ادامه داد: من نمی‌دانم سینما و تئاتر امروز به کجا می‌رود. من نمی‌فهمم چگونه چنین قیمت‌هایی روی بلیت تئاتر صادر می‌شود. برای من سوال پیش می‌آید وقتی همه دغدغه یک تئاتر پول، گیشه و فروش باشد، فرهنگ در کجای قضیه جا می‌گیرد.

حضور شهاب حسینی در فیلمم منتفی شد/برای من ساختن فیلم مهم است نه رسیدن به جشنواره فجر
وی با اشاره به منتفی شدن حضور شهاب حسینی در فیلم آخر خود اذعان کرد: کمی قبلتر متوجه شدم که شهاب حسینی سر پروژه دیگری مشغول است و دیگر به وی برای بازی در فیلم "هیس پسرها گریه نمی‌کنند" پیشنهادیی ندادم و به طور کلی حضور حسینی در این فیلم منتفی شد.

درخشنده درباره احتمال حضور فیلمش در جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: واقعیت امر برای من مهم آن است که این فیلم با دغدغه اش ساخته شود و اینکه به جشنواره فیلم فجر برسد یا نه چندان اهمیتی برای من ندارد. دوست دارم این اثر با تمام چالش هایی که مد نظرم هست کلید بخورد.

منبع:میزان
کد مطلب: 646474
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *