چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Mar 2019
 
۰

بازار سهام بهترین گزینه برای واگذاری سرخابی‌ها

شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
رییس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس، بهترین روش واگذاری استقلال و پرسپولیس و خروج آنها از تملک دولت را حضور در فرابورس و بورس دانست.
بازار سهام بهترین گزینه برای واگذاری سرخابی‌ها
به گزارش جهان نيوز، رحیم زارع رییس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس بر ضرورت واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: مشکلی که تاکنون برای واگذاری استقلال و پرسپولیس وجود داشته، نبود درآمدزایی پایدار برای این دو باشگاه است؛ بنابراین تا درآمدزایی پایدار برای آنها به وجود نیاید و در فرابورس قرار نگیرند، این نوع واگذاری‌های احساسی ثمربخش نخواهد بود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس با اشاره به صراحت قانون بودجه سنواتی در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی افزود: واگذاری بدون پشتوانه درآمدزایی، ضمن آنکه به مردم و اجتماع آسیب می‌رساند، طرفداران را هم قانع نخواهد کرد.

فرمول خصوصی‌سازی سرخابی‌ها چیست؟
وی فرمول خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را چنین تعریف کرد: تقویت درآمدزایی دو باشگاه، ورود به فرابورس و فراهم کردن زمینه ارتقای هر دو تیم، ورود به بازار بورس و در نهایت خرید سهام سرخآبی‌ها توسط طرفداران، با این کار مردم سهامدار این باشگاه‌ها خواهند شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نمی‌شود و نباید همه سهام را به یک نفر داد و آن یک نفر تصمیم‌گیرنده شود، گفت: باید تلفیق یا ترکیبی از سهامداران مختلف باشد؛ حتی خود دولت هم بخشی از سهام را داشته باشد.

متقاضیان خرید استقلال و پرسپولیس اهلیت نداشتند
زارع که پیش از این در کارگروه نظارت بر واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی عضویت داشت، درباره روش‌های گذشته برای این واگذاری توضیح داد: وضعیت مالی برخی افرادی که در مزایده‌های قبلی شرکت کرده بودند، به‌گونه‌ای نبود که اینها اهلیت داشته باشند؛ در حالی که مهم است این دو باشگاه پر سابقه و مردمی را به به چه شخصی و چه اهلی بسپاریم که اهلیت داشته باشد.

به گزارش خانه ملت، رییس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه در حال حاضر این دو باشگاه درآمدزایی خوبی ندارند، ادامه داد: این دو باشگاه پتانسیل درآمدزایی بسیار بالایی دارند؛ بنابراین مدیرانی می‌توانند موفق باشند که از وضعیت فعلی درآمد ایجاد کنند و بدهی‌ها را بپردازند؛ بر این اساس لازم است زیرساخت درآمدی ایجاد شود و سپس در فرابورس و بورس رود و ترکیبی از سهامداران مختلف از جمله دولت و طرفداران و مردم باشد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 646332
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *