يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ - 24 Mar 2019
 
۲
۱۴

کشف جدید وزیر راه خاتمی از اعتراض در تاکسی و مترو

شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۴
خرم گفته است: نماد دیگر شکاف بین مردم و حاکمیت و کاهش اعتماد عمومی حرف‌هایی است که بسیار در وسایل نقلیه عمومی می‌شنوید.
کشف جدید وزیر راه خاتمی از اعتراض در تاکسی و مترو
به گزارش جهان نيوز، «احمد خرّم»، وزیر معزول راه و شهرسازی در دولت اصلاحات به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با روزنامه دولتی ایران ضمن ادعای وجود شکاف میان مردم و حاکمیت ایران گفته است: «نماد دیگر شکاف بین مردم و حاکمیت و کاهش اعتماد عمومی حرف‌هایی است که بسیار در وسایل نقلیه عمومی می‌شنوید. سفر با تاکسی، اتوبوس و مترو معیار خوبی برای نشان دادن عمق اعتراضات مردم به وضعیت فعلی کشور و بی‌اعتمادی آنان و متأسفانه ناامیدی‌شان نسبت به بهبود شرایط است.»

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود همچنین اینطور می‌گوید که ما (مجموعه حاکمیت کشور) 40  سال است که بدون طرح و برنامه حرکت می‌کنیم!

*بایستی اشاره کرد که اصلاح‌طلبان زمانی که در سال‌های 76 تا 84 در مسند قدرت بودند از این می‌گفتند که مردم «لشکر قابلمه‌بدست‌ها» هستند که حتی برای دریافت «مرگ موش» هم صف می‌کشند.

همین قبیل صحبت‌ها در ابتدای دولت رئیس‌جمهور روحانی بعنوان دولتِ اصلاح‌طلبان نیز مجدداً به‌گوش رسید و مثلا فردی که گفته می‌شد مشاور رئیس‌جمهور است در سخنانی با کنایه به مردم و منتقدان عزم دولت برای مذاکره با آمریکا؛ از این گفت که راننده‌تاکسی‌ها یا لبوفروش‌ها دانشی درباره مسائل کشور ندارند.

مثلا حتی شخص احمد خرّم زمانی در دولت اول رئیس‌جمهور روحانی مدعی شده بود که مردم ایران -در انتخابات- فریب می‌خورند!

جالب است که اکنون که هنگامه عبور از روحانی رسیده و بحث «فتنه اقتصادی» با عملگری اصلاح‌طلبان داغ شده است؛ همان مردمی که لشکرقابلمه بدست‌ها و فریب‌خورها بوده‌اند به یکباره عزیز می‌شوند و تحلیل‌های کسانی در تاکسی و اتوبوس و غیره برای اصلاح‌طلبان تبدیل به ملاکی برای اثبات وجود شکاف در کشور می‌شود!

مسئله بعدی اینست که ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان از ابتدای دولت رئیس‌جمهور روحانی قصد دارد اثبات کند که میان مردم و حاکمیت شکاف وجود دارد و حتی در این زمینه کنایه‌هایی را نیز مطرح کرده است مبنی بر اینکه بین شاه و مردم نیز شکاف وجود داشت و برای همین انقلاب شد!

به سخن دیگر اینکه آقای خرّم نفر آخر یک لیست چندین نفره است که طی 6 سال گذشته برای القای این مسئله جانفشانی کرده‌اند اما هنوز راه به جایی نبرده‌اند.

این القائات اما در حالیستکه وجود شکاف در یک کشور نشانه‌هایی بسیار واضح مثل عدم رعایت قوانین توسط مردم، تشکیل گروه‌هایی مافیایی به دلیل عدم اعتماد به سیستم قضایی و امنیتی، عدم پاسخ مثبت به فراخوان‌های حاکمیتی مثل راهپیمایی‌ها و انتخابات‌ها و غیره دارد.

نشانه‌هایی که نه تنها هیچیک در ایران اسلامی وجود ندارد بلکه دقیقا بر خلاف آنها شاهدیم که ملاک‌های وجود یکپارچگی و اتحاد، بصورت کامل در ایران دیده می‌شود.

در بحث اتوبوس و تاکسی و مترو نیز باید دانست که همان اندازه که برخی شهروندان صحبت‌های اعتراضی درست یا غلط را مطرح می‌کنند؛ شهروندان بسیار دیگری هم صحبت‌هایی در طرفداری از نظام اسلامی، بیان واقعیات، احترام و اعتقاد به ارزش‌ها و غیره را بیان می‌کنند.

ضمن اینکه شهروندان در نظام جمهوری اسلامی حق دارند نظر خود را داشته باشند و حتی حق ابراز نظر خود را نیز دارند اما در سوی دیگر ماجرا بایستی نسبت به هر نظری و نقدی یک نگاه عاقلانه و منطقی را داشت و عیار درست یا غلط بودن آنرا سنجید.

ادعای خرّم درباره 40 سال حرکت بدون برنامه هم گزاره‌ای است که در اثر پیری بر چهره‌های جریان چپ عارض شده و آنها با بیان حرف‌هایی از این قبیل و مثل جامعه ایرانی لجن است، ‌ به اهداف انقلاب نرسیده‌ایم، با این شرایط امکان ادامه مسیر وجود ندارد و غیره... جهان پیرامون خود را پایان یافته تلقی می‌کنند!

این در حالیست که طبیعتا یک جامعه و حکومت بی‌برنامه نمی‌تواند به اصلی‌ترین رقیب آمریکا در اقتصاد و امنیت تبدیل شود، پوزه تحریم‌های آمریکا را به خاک بمالد و به حدی از قدرت اقتصادی و سیاسی برسد که نه تنها از همپیمانان منطقه‌ای خود حمایت اقتصادی و امنیتی و سیاسی دارد بلکه رئیس‌جمهور آمریکا هم اذعان می‌کند که ایران ظرف 12 دقیقه می‌تواند استیلای قدرت خود به تمام منطقه غرب آسیا را به اثبات برساند...

البته برخی معتقدند اینکه این مسئله تلقی اصلاح‌طلبان است یک فرض خوشبینانه است و حالت بدبینانه اما منطقی‌تر این است که چهره‌های جریان سیاسی خاص قصد دارند با القای این مقولات به ذهن عمومی جامعه و تأکید بر اینکه مردم ناامید شده‌اند؛ اقدام به ایجاد یک حرکت خیابانی بزرگ علیه نظام اسلامی کنند.

حرکتی با محتوای «فتنه اقتصادی» که یکی از اصلاح‌طلبان چندی قبل در یکی از محافل دولتی تحت مدیریت «حسام‌الدین آشنا» از حضور جمعیتی میلیونی در خیابان هم در این رابطه صحبت کرده است!

گفتنیست احمد خرّم زمانی اظهار کرده بود که تحریم‌های آمریکا فلج کننده هستند. از آن زمان تاکنون چندین سال گذشته است...
کد مطلب: 646175
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
چه دیر فهمیدید!
Iran, Islamic Republic of
...÷
مردم از اصلاح طلبان و دولت روحانی ناامید هستن.
Iran, Islamic Republic of
قبلا"مردم در تاکسی و اتوبوس انتقاد می کردند حالا فضای مجازی هم اضافه شده است .
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
به قول استاد رحیم پور ازغدی
۴۰ سال است که مسئولین سعی کرده اند این جمهوری اسلامی را ساقط کنند ولی مردم نگذاشته اند !
United States
مردم اگر هم مختلف باشند با روال اجرای غلط مخالفند.
هیچ شکاف قابل توجهی بین مردم و اصول اصلی نظام نیست.
Iran, Islamic Republic of
...
م. ناظر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا 40سال است که با برنامه حرکت کردیم ولی همیشه با منافقان؛ فرصت طلبان؛ دشمنان داخلی و خارجی؛نفوذیهای خبیث؛ رانتخواران
؛ حرامخواران وخناسان مواجهه بوده ایم و الا نظام اسلامی در همان سالهای اول نابود گردیده بود!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
این اصلاحاتی، چرا نمی گوید که ؛ بیشتر مشکلات مردم ، حاصل عملکرد همفکر های خودش است ؟!
United States
هریک از این قبیله اگر راجع به مردم حرف زد واقعا باید شک کرد!

اینها در دولتهایشان و نظرهایشان به هیچ چیزی تحت نام مردم! جز ابزاری برای رسیدن به اهداف ضد توده شان اعتقادی ندارند.

اگر مخالفید یا از همینهایید، یا فراموشکارید، یا کورید، یا اینکه از خوار و خفیف شدن و تحمیق خوشتان می آید، یا هم الکی خوشی که با هرچیزی برای جلب توجه مختلف میکند!!!!

غیر ولا غیر
اقتصاد خواه
Iran, Islamic Republic of
...
نا امید
Iran, Islamic Republic of
تا وقتی اکثر چیز ها دست راستی هااست همین آش و کاسه است و بدبختی ...
Iran, Islamic Republic of
چرامسئله انتقادازدولت روبه نظام ربط میدی ؟