يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
 
۰

وقتی ابومازن روی صهیونیست‌ها را سفید می‌کند

پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹
صهیونیست‌ها در حالی پشت ابومازن مخفی می‌شوند و او را مانع اصلی وضعیت نوار غزه معرفی می‌کنند که او جز خوش خدمتی به آنها کاری نکرده و تمام فرامین آنها را در خصوص غزه پیاده کرده است.
وقتی ابومازن روی صهیونیست‌ها را سفید می‌کند
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، محاصره 10 ساله نوار غزه موجب شده این منطقه از فلسطین در شرایطی قرار گیرد که تاکنون هیچ منطقه‌ای در جهان آن را تجربه نکرده باشد. بیش از 2 میلیون نفر در نوار غزه زندگی می کنند که براساس آخرین آمار بانک جهانی نیمی از آنها در فقر قرار دارند. حجم بیکاری به 70 درصد رسیده است. در طول شبانه روز کمتر از 4 ساعت برق وجود دارد. ماهیگران غزه نمی توانند از مسافت 9 مایلی ساحل جلوتر روند و ماهیگیری کنند. از آبهای غزه به آنها حمله می شود و ماهیگیران را هدف قرار می دهند. گذرگاه‌های تجاری بسته شده‌اند و حتی کالاهای اساسی وارد این منطقه نمی شود.

همه محدودیت‌های امروز غزه را صهیونیست ها به وجود آورده‌اند. اما ابومازن این روزها دست به اقداماتی می زند که صهیونیست ها خود را پشت آن پنهان می کنند و می گویند آنها می خواهند به غزه کمک کنند اما این ابومازن است که موجب به وجود آمدن وضعیت کنونی بحرانی غزه است.

اقدامات ابومازن
قطع برق با تهدید شرکت‌های برق رسان اسرائیلی
طی روزهای گذشته رسانه های صهیونیستی خبری را منتشر کرده و دست به دست تکثیر شده است که طی آن اعلام کرده‌اند ابومازن به شرکتی که پیمانکار ارسال سوخت و برق به نوار غزه بوده است اعلام کرده، در صورتی که برق و سوخت مربوط به نیروگاه برق غزه را به این منطقه برساند، دیگر پولی از سوی تشکیلات خودگردان دریافت نخواهد کرد. ابومازن به این شرکت اعلام کرده است یا باید به کرانه باختری برق برساند یا به نوار غزه و نمی تواند را هر دو را انتخاب کند.

تهدید مصر در خصوص توافقنامه آتش بس
طی یک ماه گذشته هیئتی از مصر آماده برگزاری نشستی با حضور تمام گروه های فلسطینی برای امضای توافقنامه آتش بس بین نوار غزه و مصر شده بود. اما به ناگاه مصر ساکت شد و تحرکاتش را ناتمام پایان داد. ابتدا مصری ها دلیل امر را بیان نمی کردند اما پس از دو هفته خبرهای منتشر نشان دادند، ابومازن مصر را تهدید کرده در صورتی که توافقنامه آتش بس را برای امضا با حماس آماده کند دیگر در آشتی ملی فلسطین نیز حضور نخواهد یافت. اگر قرار است توافقنامه ای امضا شود با تشکیلات خودگردان باید امضا شود.

تهدید به قطع کمک‌های ضروری به غزه
ابومازن پیش از آنکه در ماه سپتامبر به سازمان ملل برود و در آنجا سخنرانی کند از سوی سخنگویان و اطرافیانش اعلام کرد پس از بازگشت از سازمان ملل کمک هایی که هم اکنون به نوار غزه در قالب دستمزد کارمندان حوزه بهداشت و آموزش صورت می گیرد را نیز قطع خواهد کرد. حال با بازگشت او از سازمان ملل بازگشته است و با قطع برق آغاز کرده است. قطع کمک های آنروا موجب اعتصاب های دامنه دار در نوار غزه شده است و همگان منتظرند ببیند در آغاز ماه جدید میلادی آیا حقوق کارمندان بخش بهداشت و آموزش (یعنی پزشکان، پرستاران و معلمان) پرداخت خواهد شد یا نه؟

تهدید مصر و تغییر سند آشتی ملی
ابومازن پس از تهدیدی که علیه مصر در خصوص توافقنامه آتش بس انجام داد، دیدارهایی با عباس کامل مسئول دستگاه امنیتی مصر و مسئول پرونده فلسطین در مصر داشت. پس از این دیدار ها مصر به یکباره سند جدیدی را برای آشتی ملی فلسطین رو کرد که در آن صراحتا پایان دادن به مقاومت تصریح شده بود. دراین سند یکی از شرایط برقراری آشتی ملی کنار گذاشتن سلاح مقاومت عنوان شده بود. در این سند گفته شده است باید تمامی کسانی که در نوار غزه سلاح در اختیار دارند آن را به دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان تحویل دهند و هرگونه سلاح باید در اختیار این دستگاه امنیتی باشد.

وقتی گرگ‌های صهیونیست لباس میش می‌پوشند
محاصره نوار غزه از سال 2006 توسط صهیونیست ها کلید خورد آنها با قدرت گرفتن حماس، به تشکیلات خودگردان و ابومازن فشار آوردند که حماس را تحت فشار قرار دهد. ابومازن با حمایت آمریکایی ها و صهیونیست ها دولتی غیر قانونی در کرانه باختری ایجاد کرد در حالی که دولت قانونی فلسطین در اختیار حماس بود و در نوار غزه ساکن شده بود.

پس از آن صهیونیست ها با تحمیل چند جنگ به نوار غزه این منطقه را به کلی تخریب کردند. در این جنگ ها صهیونیست ها از انواع سلاح و تسلیحات ممنوعه استفاده کردند و جنایات متعددی را مرتکب شدند تا جایی که هنوز برخی فرماندهان ارتش این رژیم به دلیل مرتکب شدن جنایت جنگی تحت تعقیب هستند و به کشورهای اروپایی سفر نمی کنند.

پس از روی کارآمدن السیسی در مصر فشارها را بر مصر بیشتر کردند و با بستن کامل تونل های رفح غزه را در انزوای کامل قرار دادند. پس از جنگ 2014 فشار صهیونیست ها و آمریکایی ها به سمت ابومازن آمد که بخشی از بودجه تشکیلات خودگردان را در نوار غزه خرج می کرد. آنها با قطع کمک ها و بلوکه کردند درآمدهای تشکیلات خودگردان ابومازن و تشکیلات خودگردان را تحت فشار دادند و موجب شدند او به مرور حقوق کارمندان نوار غزه و خانواده های شهدا و اسیران را قطع کند.

ابومازن در این مقطع با دستوری که از قبل از صهیونیست ها و آمریکایی ها دریافت کرده خودکار در حال اقدام است. اما اکنون صهیونیست ها با مظلوم نمایی تقصیرها را بر گردن ابومازن می اندازند و او را مانع اصلی رسیدن هرگونه کمک به نوار غزه معرفی می کنند.

دعوت وزیر اسرائیلی به انتفاضه علیه ابومازن
تساحی هِنگبی، وزیر همکاری های منطقه ای رژیم صهیونیستی طی هفته گذشته اعلام کرد با اینکه منطقه شمالی فلسطین اشغالی و مسئله مقابله با حضور ایران در این منطقه برای اسرائیل اولویت دارد، به دلیل تشدید وضعیت در نوار غزه رژیم صهیونیستی مجبور شده است در منطقه جنوبی متمرکز شود مقصر این امر ابومازن است که موجب شده وضعیت انسانی در نوار غزه بغرنج شود و به این نقطه اسف بار برسد. او سنگی است که مقابل تمامی کمک های انسانی و طرح های کاستن از بحران انسانی نوار غزه قرار گرفته است. در حالی که تمام کشورهای دنیا حاضرند کمک های انسانی به نوار غزه برسد و اسرائیل هم آماده است طرح های بشردوستانه در غزه اجرا شود ابومازن مانع این کمک ها شده است. او پس از این جملات از مردم فلسطین می پرسد: «چرا ملت فلسطین علیه چنین رهبرانی چون ابومازن  که آنها را از بحرانی به بحرانی دیگر سوق می دهند قیام نمی کنند؟»

بنیامین نتانیاهو؛ ناچار به حمله به غزه هستیم، مقصرش ابومازن است
بنیامین نتانیاهو، روز سه شنبه در جلسه کابینه کوچک خود به وزیران خود اعلام کرد، ارتش در حال آماده شدن برای حمله به نوار غزه است و این امر کاملا جدی است و فقط یک صحبت نیست. او در پایان سخنان علت این امر را ابومازن معرفی می کند که موجب بحران انسانی در نوار غزه شده است. او به دستور ابومازن به پیمانکار اسرائیلی برای قطع سوخت و برق نوار غزه می کند و می گوید این ابومازن است که موجب این وضعیت شده است و ما را به سمت جنگی علیه غزه سوق داده است.

جمع بندی
ابومازن که مهره مد نظر صهیونیست ها بوده است به گونه‌ای عمل کرده آنها بارها گفته‌اند برایشان یک نعمت است اما امروز که تاریخ انقضای او فرا رسیده است آنها با وجود آنکه درحال اجرای فرامین خودشان است او را در انظار و افکار عمومی فلسطین تخریب می کنند و مشکلاتی که به دست صهیونیست ها ساخته شده است را بر گردن او می اندازند. این نتیجه خوش خدمتی و مزدوری برای صهیونیست ها و آمریکایی ها است.
کد مطلب: 646051
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *