دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 Mar 2019
 
۰

ممکن است رئیس‌جمهور بیش از ۲ وزیر به مجلس معرفی کند

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: تعداد وزرای پیشنهادی فعلا برای همان دو وزارتخانه‌ای است که با سرپرست اداره می‌شوند اما ممکن است با نظر رئیس‌جمهور این تعداد افزایش یابد.
ممکن است رئیس‌جمهور بیش از ۲ وزیر به مجلس معرفی کند
به گزارش جهان نيوز، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران و در خصوص اعلام اسامی وزرای پیشنهادی دولت اظهار داشت: مجلس هفته‌ آینده جلسه‌ای ندارد و نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند. آیین نامه داخلی مجلس هم صراحت دارد که معرفی وزرا باید در جلسه علنی اعلام وصول شده و در راس یک هفته رسیدگی به رای اعتماد وزرا در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

وی افزود: در فرصت قانونی که ما اکنون در آن قرار داریم و وقتی که نمایندگان به مجلس بازگشتند، اسامی وزرای پیشنهادی در جلسه علنی بیان می‌شود.

امیری ادامه داد: دو وزارت‌خانه‌ای که با سرپرست اداره می‌شود، وزرای آنها معرفی خواهند شد و ممکن است رئیس جمهور برای دو وزارت خانه‌ دیگر هم تصمیمات جدیدی اتخاذ کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خصوص دلیل عدم حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع مجلس، تصریح کرد:‌ شریعتمداری به این دلیل در جلسه کمیسیون صنایع حضور نیافت که برای رسیدگی به واحدهای صنعتی آسیب دیده در شمال کشور باید به این صنایع سر می‌زد و عدم حضور او در جلسه کمیسیون با هماهنگی مجلس بوده است.

وی پیرمون استعفای دو وزیر در دولت نیز عنوان کرد: استعفای موردی در کار نیست، اما از همان ابتدا اعضای دولت به رئیس‌جمهور بیان کردند هر تصمیمی که به صلاح کشور است می‌تواند درباره‌ اعضای دولت اتخاذ کند.

منبع: مهر 
 
کد مطلب: 645830
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *