پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - 21 Mar 2019
 
۰

۸۲۰ نیروی امنیتی به گروه طالبان پیوسته است

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
کمیسیون جلب و جذب طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در یک ماه گذشته بیش از ۸۲۰ نفر از نیروهای امنیتی در سراسر افغانستان به این گروه پیوسته است.
۸۲۰ نیروی امنیتی به گروه طالبان پیوسته است
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، همزمان با تشدید حملات طالبان به مواضع نیروهای امنیتی، فعالیت کمیسیون جلب و جذب این گروه نیز افزایش یافته است.کمیسیون جلب و جذب گروه طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از 820 نفر از نیروهای امنیتی افغان تنها در یک ماه گذشته به این گروه پیوسته‌اند.

طالبان تصریح کرد که این نیروها همراه با تسلیحات، خودروهای نظامی و دستگاههای مخابراتی به این گروه پیوسته‌اند.این گروه همچنان فهرستی از اسامی، تاریخ پیوستن، تسلیحات همراه و محل خدمت این نیروها را نیز منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، 252 نفر از ولایت قندوز، 106 نفر از ولایت غور، 98 نفر از ولایت بلخ 73 نفر از ولایت بدخشان، 73 نفر از ولایت کابل 59 نفر از ولایت بغلان 30 نفر از ولایت لغمان و بقیه نیز از سایر ولایت‌ها به این گروه پیوسته‌اند.

تا کنون مقامات امنیتی افغان به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند اما فساد اداری، عدم مدیریت درست و تنش‌های سیاسی از عوامل پیوستن نیروهای امنیتی به گروه طالبان محسوب می‌شوند.

پیوستن نیروهای امنیتی افغان به طالبان و واگذاری پاسگاههای امنیتی در یک سال گذشته باعث سقوط مناطق وسیعی از این کشور شده است و دولت افغانستان تاکنون نتوانسته به راهکاری برای رسیدگی به این موضوع دست یابد.

«داود سلطان‌زوی» کارشناس و نماینده سابق پارلمان افغانستان بر این باور است که عملیات نظامیان خارجی در افغانستان که سبب افزایش تلفات غیرنظامیان افغان شده عامل مهمی در  پیوستن بسیاری از مردم به گروه طالبان محسوب می‌شود.
کد مطلب: 645798
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *