يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ - 24 Mar 2019
 
۰

تخلف و گرانفروشی در بازار لبنیات

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
پیش از این یکی از شرکت‌های بزرگ لبنی که تخلف کرده بود 3 میلیارد و 500 میلیون تومان جریمه شد. همچنین بعد از رسیدگی به گران‌فروشی و صدور حکم تخلف، علاوه بر جریمه، واحد تولیدی باید قیمت‌ها را به اول برگرداند.
تخلف و گرانفروشی در بازار لبنیات
به گزارش جهان نيوز، در حالی که چند هفته‌ای می‌شود که خودسری صنایع لبنی در افزایش قیمت‌ها به حداکثر خود رسیده است، سخنگوی تعزیرات اعلام کرده که افزایش اخیر قیمت محصولات دو شرکت معروف لبنی غیرقانونی است و تاکنون هیچ مجوزی برای این افزایش قیمت‌ها صادر نشده است. از این رو قاعدتا این تخلف تحت عنوان گران‌فروشی رسیدگی خواهد شد.

یاسر رایگانی اظهار کرد: پیش از این یکی از شرکت‌های بزرگ لبنی که تخلف کرده بود 3 میلیارد و 500 میلیون تومان جریمه شد. همچنین بعد از رسیدگی به گران‌فروشی و صدور حکم تخلف، علاوه بر جریمه، واحد تولیدی باید قیمت‌ها را به اول برگرداند.
 
سخنگوی تعزیرات درباره درج‌نشدن قیمت روی محصولات هم گفت: عدم درج قیمت کمتر اتفاق می‌افتد و ما معتقدیم اگر هم اتفاق می‌افتد بیشتر در خود واحدهای تولیدی است. به عنوان مثال با گزارش مردمی و در گشت‌های مشترک کارخانه‌ای که رب‌گوجه در استان گلستان تولید می‌کرد شناسایی و بازرسی شد که در نهایت مشاهده شد که کارگران مشغول مخدوش کردن قیمت‌های روی 183 هزار قوطی رب‌گوجه بودند.

به گفته رایگانی، میزان جریمه‌ها کم است و بازدارنده نیست که باید با اصلاح قانون این نقص برطرف شود. رایگانی همچنین گفت: از امروز عرضه دو میلیون پوشک احتکارشده با قیمت کارشناسی در استان البرز انجام می‌گیرد که چهار هفته پیش کار رسیدگی به پرونده آن مختومه شده است.

منبع: جهان صنعت
کد مطلب: 645745
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *