چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Mar 2019
 
۴
۱۱

چرا روحانی فرد منفصل از خدمت را مشاور خودش کرد؟!

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
سیف مقصر واگذاری رانت ۱۸ میلیارد دلاری و گران شدن چند برابری قیمت ارز است.
چرا روحانی فرد منفصل از خدمت را مشاور خودش کرد؟!
به گزارش جهان نيوز، روزنامه قانون در گزارشی با عنوان «اختفای انفصال» نوشت: ««حکم انفصال از خدمت سیف بهمن سال ۹۶ صادر شد، اما نگفتیم تا التهاب بیشتری ایجاد نشود!» این صحبت‌های رییس دیوان محاسبات است که ابهامات زیادی را به همراه داشته است. البته پیشتر تخلفات بانک مرکزی رسانه‌ای شده بود اما اینکه یکی از دستگاه‌های نظارتی حکم انفصال و محرز بودن تخلفات رییس کل بانک مرکزی را مربوط به سال گذشته دانسته و اکنون آن را مطرح کند، سؤالات زیادی را در ذهن به وجود می‌آورد. ولی ا... سیف چند ماه پیش پس از رفتن از بانک مرکزی به سمت جدید و با عنوان مشاور رییس جمهور در امور پولی و بانکی منصوب شد. اصلی‌ترین سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چگونه این شخص توانسته با وجود انفصال از خدمت به سمت جدیدی منصوب شود؟».


گفتنی است قیمت دلار در زمان ریاست سیف بر بانک مرکزی از ۳۳۰۰ تومان حدود ۴ برابر افزایش یافت. همچنین واگذاری ۱۸ میلیارد دلار ارز به قیمت ۴۲۰۰ تومان (یک‌سوم قیمت) در کمتر از ۲ ماه، محصول دوره مدیریت سیف در بانک مرکزی است.

به عبارت دیگر، سیف مقصر واگذاری رانت ۱۸ میلیارد دلاری و گران شدن چند برابری قیمت ارز است. رئیس‌دیوان محاسبات تصریح کرده است که این سازمان در بهمن سال ۹۶ تخلفات بانک مرکزی را محرز دیده و بر انفصال رئیس‌کل بانک مرکزی و معاونان وی رأی داده است.

حال سؤال این است که چرا مقصر رانت ۱۸ میلیاردی و منفصل از خدمت، مشاور رئیس جمهور شد؟!

منبع: مشرق
کد مطلب: 645684
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
نادر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بحث خدمت به کشور که نیست بحث قومیت گرایی حزبی است ...
Iran, Islamic Republic of
...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
یا شیخ اینو دیگه کجای دلمون بذاریممممممممممممم
زندگی مردم مهمتره با دل ازرده شدن هم حزبیتون...چرا با اینکه میدونستی این عامو انفصال از خدمته بازم اصرار داری مشارو بشه؟ یادت باشه قیامتی هم هست
Iran, Islamic Republic of
تنها محاکمه این آدم مورددرخواست مردم است .
Iran, Islamic Republic of
سپرده گذاران کاسپین از سیف دل خونی دارند. مال مردم را ضایع کرد....!
سرور
Iran, Islamic Republic of
موضوع این است که دیوان محاسبات زیر مجموعه مجلسی است که رهروی روحانی است.
Iran, Islamic Republic of
شاید از دلار 19هزاری دلش آرام نگرفته و می خواهد به 50هزار برساند
مهدی
Australia
...
United States
جهان نیوز پر مدعا
اگر شریک دزد و رفیق قافله نیستی یک گزارش کامل از 34 هزار خودرو ثبت سفارش خلاف و همچنین 6000 خودرو قاچاق در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ... برای کاربران منتشر کن .