دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 Mar 2019
 
۳
۱۳

هزینه ۶۰۰ میلیونی معاون وزیر برای فرار از قانون بازنشستگی

سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴
رئیس فراکسیون جوانان مجلس گفت: یکی از معاونین وزرا ۶۰۰ میلیون به یک صندوق تامین اجتماعی داده تا مشمول قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان نشود.
هزینه ۶۰۰ میلیونی معاون وزیر برای فرار از قانون بازنشستگی
به گزارش جهان نيوز، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی، رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، عصر سه‌شنبه، 17 مهر در نشست "بررسی دایره شمول قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان" که در موسسه مطالعات حقوق عمومی برگزار شد, گفت: در اصل ماده واحده ملاکمان برای بازنشستگی افراد، دستگاههای موضوع ماده5قانون مدیریت خدمات کشوری است.

وی افزود: در قانون فهرست موسسات غیردولتی مصوبه سال 1378 آمده که شهرداری‌ها و شرکت‌های تابعه آنان مادامی که 50درصد سهام آن متعلق به شهرداری باشد جزو موسسات عمومی غیر‌دولتی محسوب می‌شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس تصریح کرد: قانون مدیریت خدمات کشوری دایره شمول فراگیری دارد، بعضی خودخوانده می‌گویند ما شامل نیستیم در صورتی که اصل ماده واحده بسیار شمول پذیر است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به وضعیت نمایندگان مجلس با اجرای این قانون،گفت: اگر نماینده مجلسی در دوره بعدی رای نیاورد، نمی‌تواند معاون وزیر، استاندار و یا حتی سفیر باشد.

وی با ابراز تأسف از اینکه بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی جهت درو زدن یا فرار از اجرای قانون هستند، اظهار داشت: روزانه شاهد راه‌های نوینی برای خلاص شدن از قانون هستیم، اما دستگاه‌های اجرایی و مجلس بر اجرای ان نظارت دقیق خواهند کرد.
رئیس فراکسیون جوانان مجلس اضافه کرد: افزایش درصد جانبازی در این قانون مطرح است و جلسات کمیسیون پزشکی بنیاد شهید برای چند ماهی به تعویق افتاده است که این اقدام جای تشکر از دولت دارد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: سن بازنشستگی در دستگاه‌ها متفاوت است. یکی از شیوه‌ها این است که حق و حقوق بازنشستگی خود را برمی‌گردانند تا سنوات خدمتی خود را افزایش دهند که تمانی اینها قابل شناسایی و ردیابی هست.

وی با تاکید بر اینکه یکی از معاونین وزرا 600 میلیون به یک صندوق تامین اجتماعی داده تا سوابق خدمتی‌اش را حذف کند، افزود: با پاک کردن یک صندوق نمی‌توان قانون را دور زد و اینها قابل پیگیری است.

این نماینده مجلس افزود: مبادرت همه دستگاه‌ها برای عمل به قانون بازنشستگی است. شورای نگهبان یکی از پیشگامان اجراست و در بدنه نیروهای اداری خود برای اجرای این قانون گام برمی‌دارد.

رئیس فراکسیون جوانان مجلس در پایان خاطرنشان کرد: براساس قانون برای مشاغل حساس سن بازنشستگی 65 سال و برای مشاغل عادی 60 سال است، اما قانون مدیریت خدمات کشوری نیز اصلاح می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 645628
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مگر انجايي كه هست چقدر عايدات داره؟
Iran, Islamic Republic of
آنقدر زیاده که حاضر شده 600 میلیون خرجش کنه و طفلک خیلی بد شانس بوده...
Iran, Islamic Republic of
حتما عایدات "مختلف" دارد که 600 میلیون ناقابل برای حفظ سمت هزینه کرده.
شاید چندین میلیارد تومن!!!
کسی داره یک میلیون به من قرض بده ؟
Iran, Islamic Republic of
راشی و المرتشی هر دو در جهنم هستند ولی قبلش باید هر دو را به ملت معرفی کنید و محاکمه علنی
Iran, Islamic Republic of
...
شما ببينيد پست و مقام دولتي چقدر مزايا و رانت و ...داره كه اين فرد حاضر شده 600 ميليون تومان هزينه كنه تا چندسال بيشتر در پست و مقام بمونه!!!!
Iran, Islamic Republic of
اگر حقیقت داشته باشد مگر این ...... چقدر عایدات و در آامد دارند که برای 2 سال دیر تر بازنشسته شدن حاضرند 600میلیون ...خرج کنند؟
...
Iran, Islamic Republic of
جه فایده انهایی هم که با ید بازنشسته شوند با راهههای متاوفت به کارشان ادمه میدند و باز نشسته می شوند حالا از این ور افراد را نگه میدارند و نمی گذارند باز نشسته شوند
Iran, Islamic Republic of
طرح شفاف سازی حقوق و مزایای مدیران دولتی چرا اجرا نمیشه؟؟؟
...
Iran, Islamic Republic of
این همه سال چه خبر بوده و ما چقدر بی خبر بودیم...پس خیلی حرفها که میشنیدیم خیلی بی راه نبود
داود
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
راست راستی دولت مردان ما چقد پاکدست ، سالم و طرفدار پا برهنگان انقلاب هستند ...؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
مشکل اینجاس ک باز نشسته ها مدیرن
ناکارامد و مادام العمر
Iran, Islamic Republic of
دروزارت جهاد کشاورزی هم این‌گونه مدیران بازنشسته که به هرچه متوسل می شوند بمانند زیادند