سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - 26 Mar 2019
 
۰
مدیرکل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا:

تمرکز بیش از حد بر آموزش در مدارس عامل آسیب‌های اجتماعی

سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
مدیر کل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا با اشاره به تمرکز بیش‌از حد مدارس بر آموزش و عدم توجه به بحث‌های پرورشی گفت: توجه بیش از حد به آموزش در مدارس عامل آسیب های اجتماعی متعددی است.
تمرکز بیش از حد بر آموزش در مدارس عامل آسیب‌های اجتماعی

به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر ، علیرضا حمیدی فر مدیرکل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا که به مناسبت هفته نیروی انتظامی و به دعوت مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش در استودیو الفبای این سازمانحضور یافت، گفت: نیروی انتظامی و معاونت اجتماعی آن همکاری نزدیکی با وزارت آموزش‌وپرورش دارند و هدف اصلی نیروی انتظامی را پیشگیری اجتماعی از آسیب‌های اجتماعی دانست. هرچه ارتباط نیروی انتظامی با آموزش‌وپرورش نزدیک‌تر باشد باعث کاهش بیشتر آسیب‌های اجتماعی خواهد شد و در پروژه نماد که چندین وزارتخانه و نیروی انتظامی در آن همکاری خواهند کرد، این همکاری‌ها بیشتر می‌شود و در این پروژه به موضوع  پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توجه جدی شده است.

وی با اشاره به استفاده از دانش آموزان در طرح همیار پلیس اظهار کرد: علاوه بر کنترل تخلفات رانندگی توسط دانش آموزان، باید در حوزه آسیب‌های اجتماعی از پتانسیل دانش آموزان استفاده کنیم و با استفاده از راهکارهای مختلف طوری عمل کنیم که رشد متناسب و متعارفی در خانواده‌های دانش آموزان ازلحاظ پیشگیری از  آسیب‌های اجتماعی اتفاق بیفتد.

مدیرکل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا با اشاره به سه ضلع اصلی دانش‌آموز، معلم و اولیا در سیستم تعلیم و تربیت اظهار کرد: مثلث جرم، مجرم و محیط جرم در بحث‌های پلیس وجود دارد و اگر  محیط جرم کوچک ‌شود این مثلث کوچک شده  و با هماهنگی بیشتر استمرار جرائم کمتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی و نزدیکی بیشتر با آموزش‌وپرورش، نیروی انتظامی هزینه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی را تقبل می کند و از سوی دیگر  سود کم شدن این آسیب‌ها باعث کاهش هزینه‌های نیروی انتظامی خواهد شد و به نوعی هزینه صرف شده جبران خواهد شد.
حمیدی فر با اشاره به اینکه تکیه‌ بر آموزش در مدارس زیاد است و به پرورش خیلی توجه نمی‌شود، اظهار کرد: استرس زیادی که به دلیل وجود رقابت آموزشی  در مدارس وجود دارد باعث شده  آسیب‌های زیادی به جامعه وارد شود و همه‌ساله با رتبه‌های برتری مواجه هستیم که دچار افسردگی شده‌اند.

وی تصریح کرد: آموزش می‌تواند ابعاد مثبت و منفی داشته باشد اما در پرورش فقط  نتایج مثبت نهفته است و دانشی که همواره مفید است را ارائه می‌دهد و لازم است که پرورش در اولویت کارهای آموزش‌وپرورش قرار گیرد.

مدیرکل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا با اشاره به نگاه مثبت دانش آموزان به پلیس گفت: دانش آموزان امروزی بسیار باهوش و بااستعداد هستند و لازم است تا دانش‌آموزان در برابر هر چیزی که در فضای مجازی با آن مواجه می‌شوند یک علامت سؤال بگذارند و در نظر داشته باشند که در فضای مجازی هیچ‌چیز پاک نمی‌شود و از این بابت باید در ارائه اطلاعات مراقبت کنند و در غیر این صورت در این فضا آسیب می‌بینند و سعی کنند از بازی‌های مناسب کامپیوتری استفاده کنند و به پدر و مادرها تاکید کرد که زمانی فرزندان آن‌ها به حرف‌هایشان گوش می‌کنند که خودشان به آن عمل کرده باشند و در غیر این صورت فرزندانشان به حرف‌های آنان توجه نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: تأمین امنیت دانش آموزان تا درب مدرسه بر عهده پلیس است و نیروی انتظامی سعی می‌کند تا این محیط امن را در اختیار همگان بگذارد و اگر جایی مشکلی دیده شد حتماً از پلیس بخواهید تا ورود پیدا کند.

سرهنگ علیرضا حمیدی فر، مدیرکل مشاوره و مددکاری ناجا در توصیف مقام معلم در پیامی اظهار کرد: معلم به عنوان تعلیم‌دهنده و رشد دهنده و کسی که زندگی خود را فدای دیگران می‌کند شناخته می‌شود و از خودش پلی برای رشد دیگران می‌سازد.
کد مطلب: 645585
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *