سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - 26 Mar 2019
 
۰
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا خبر داد؛

اجرای طرح مبارزه با سارقان وسایل نقلیه سبک

سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اجرای دومین مرحله از طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسایل نقلیه سبک گفت: در این طرح ۲۴۶ دستگاه خودروی و ۳۷۵ دستگاه موتور سیکلت مسروقه کشف شد.
اجرای طرح مبارزه با سارقان وسایل نقلیه سبک

به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر ، سرهنگ کارآگاه رضا موذن در تشریح این خبر اظهار داشت: دومین مرحله از طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسائط نقلیه سبک به مدت سه روز و به صورت همزمان در سراسر کشور به اجرا گذاشته شد.

وی با اشاره به جمع بندی استان های سطح کشور افزود: افسران پیجوی مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در مدت یاد شده موفق شدند ۲۴۶ دستگاه خودرو و ۳۷۵ دستگاه موتور سیکلت مسروقه را کشف کنند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در این راستا ۱۶۴ نفر سارق و مالخر نیز دستگیر شدند، تصریح کرد: نرخ کشف به وقوع این طرح عملیاتی نسبت به کل وقوعات وسائط نقلیه در مرداد ماه سال جاری تقریبا ۶ درصد می باشد.

وی ادامه داد: سطح کشفیات وسائط نقلیه مسروقه نسبت به عملکرد مشابه اجرا شده در مرحله اول تقریبا ۲.۳ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ موذن با بیان اینکه این طرح عملیاتی در اواخر مرداد ماه سال جاری انجام شد، گفت: طرح عملیاتی مبارزه با سرقت وسائط نقلیه در مقایسه تعداد افراد دستگیر شده نسبت به طرح مشابه سال قبل نیز با افزایش ۹ درصدی مواجه بوده است.

وی گفت: از علل عمده موفقیت در سطح کشفیات یگان ها در مدت زمان اجرای طرح یاد شده را می توان به زمان مناسب اجرای، اهتمام نیروها و همکاری مناسب رده های همکار به ویژه پلیس پیشگیری و راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

این مقام انتظامی در پایان به شهروندان توصیه کرد: خودروی خود را به لوازم ایمنی، نظیر سوئیچ مخفی، قفل سوئیچی، دزدگیر، قفل پدال و فرمان، محافظ کامپیوتر خودرو و سایر وسایلی که از باز کردن در خودرو و روشن کردن آن توسط سارقان جلوگیری می کنند و یا حداقل آن را به تاخیر می اندازد، مجهزکنید.

وی افزود: برای توقف های طولانی مدت مثل رفتن به مراکز خرید، اماکن تفریحی و زیارتی و غیره حتما از پارکینگ های عمومی استفاده و در صورت در دسترس نبودن، خودروی خود را در معرض دید گشت های پلیس پارک کنید.
کد مطلب: 645543
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *