جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸ - 22 Mar 2019
 
۰
۱

چه کسی بر صندلی شریعتمداری تکیه خواهد زد؟

سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۷
بر اساس اخباری که از سوی نمایندگان مجلس درباره رفتن شریعتمداری از وزارت صنعت به وزارت کار منتشر شد، ۳گزینه‌ برای وزیر جدید صنعت در رسانه ها مطرح شده اند که باید دید شانشی برای این سمت دارند یا نفر چهارمی پیشنهاد خواهد شد؟
چه کسی بر صندلی شریعتمداری تکیه خواهد زد؟
به گزارش جهان نيوز، موضوع رفتن یا ماندن  محمد شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت  این روزها بارها در فضای رسانه ای و در دولت و مجلس،  هر روز تایید و تکذیب می‌شود، اما این بار نمایندگان مجلس می گویند که رفتن وی از وزارت صنعت قطعی شده است و حتی شریعتمداری تا دو روز آینده به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می‌شود و بنابراین دیگر نیازی به استیضاح او نیست. 
 
محمد عزیزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روز گذشته در این ارتباط  اظهار کرد: با وجود اینکه شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز برای حضور در کمیسیون مجلس دعوت شده است اما هنوز نمی‌دانیم که نامبرده در این جلسه حضور می‌یابد یا خیر.

وی افزود: بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسید است، ایشان در یک یا دو روز آینده به طور قطع به عنوان وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی معرفی می‌شود که در این صورت خود به خود موضوع استیضاح وی در مجلس نیز منتفی می شود. برای وزارت اقتصاد نیز مطرح است که فرهاد دژ پسند به عنوان وزیر جدید معرفی می‌شود. 

بنابراین گزارش، موضوع رفتن شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت باعث شده است که گزینه هایی نیز برای جاگزینی او مطرح شود، در ابتدا نام رضا رحمانی معاون فعلی وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد که او پیش از این سابقه ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارد.

روز گذشته نام دو گزینه رزم حسینی و رضا ویسه نیز مطرح شد. رزم حسینی استاندار سابق کرمان است که گفته شده اخیرا نیز دیداری با حسن روحانی رئیس جمهور داشته و درباره قبول مسئولیت وزارت صنعت و معدن و تجارت گفتگو کرده است. 

رضا ویسه  نیز، معاون فعلی هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور است، درکارنامه وی ریاست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در سال‌های 1380 تا 1384 وجود دارد وی همچنین از مدیران قبلی ایران خودرو است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 645390
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


راوی
Iran, Islamic Republic of
...