پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 20 Jun 2019
 
۰

سرمای‌ صفر درجه در برخی مناطق کشور

يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی ۹۸-۹۷ تا ۱۴ مهرماه، ۲.۹ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۶ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۵۱.۵ درصد کمتر از سال گذشته است.
سرمای‌ صفر درجه در برخی مناطق کشور
به گزارش جهان نيوز، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز آینده در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی شاهد افزایش ابر، بارش پراکنده، رعدوبرق و گاهی وزش باد خواهیم بود.

روز سه‌شنبه علاوه بر مناطقی که ذکر شد، در بخش‌هایی از استان مرکزی نیز افزایش ابر، بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا در برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور شاهد وزش باد شدید همراه با گردوخاک هستیم که در برخی ساعات کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی را به دنبال دارد.

آسمان تهران طی ۲ روز آینده قسمتی ابری، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و روز سه‌شنبه با بارش پراکنده در تهران مواجه هستیم؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۲ و ۱۲ درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۱ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و بیرجند با کمینه دمای صفر درجه و پس از آن بجنورد با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر، سردترین مراکز استان خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی ۹۸-۹۷ (یکم مهرماه ۹۷)تا روز ۱۴ مهرماه سال زراعی جاری ۲.۹ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۶ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۵۱.۵ درصد کمتر از سال گذشته است.

همچنین میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲.۲ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۰.۸ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته دوم سال زراعی متعلق به منطقه رودسر در استان گیلان به میزان ۳۱۶.۹ میلی‌متر بوده است. 

میانگین گرم‌ترین منطقه کشور در این مدت، مهران و آبادان در استان خوزستان به میزان ۴۴.۴درجه سلسیوس و خنک‌ترین منطقه لاله‌زار در استان کرمان به میزان ۴.۲ درجه سلسیوس بوده است.

منبع: فارس
کد مطلب: 645100
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *