جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - 26 Feb 2021
 
۱
۱

صدیقی: مشکل کامیون‌داران قابل پیشگیری بود

جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 644603
امام جمعه موقت تهران، ضربه شست موشکی ایران را پیام قدرت به منطقه خواند و گفت:‌ این حرکت یعنی اگر امنیت می‌خواهید کنار ایران باشید.
صدیقی: مشکل کامیون‌داران قابل پیشگیری بود
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های عبادی- سیاسی این هفته تهران درخصوص لزوم توجه به موضوعات دینی اظهار داشت: راه راه خطرناکی است که در این راه مراقبه هوشمندی،‌ و حواس جمعی لازم است.

وی افزود: پناهندگی به خدا و کشتی نجات اهل بیت در این میان لازم است که هوای ما را داشته باشند تا از راه بازنمانیم. در این راه نیاز به تقوا داریم و البته مراقبت از تفکر و اندیشه.

خطیب جمعه این هفته تهران همچنین خاطرنشان کرد:‌ یک موسسه یک مدیر، یک وزاتخانه یک وزیر و یک کلاس یک معلم لازم دارد.

وی به لزوم تبعیت از پدر و مادر اشاره و عنوان کرد: تبعت از پدر و ماد واجب است مگر اینکه امر به معصیت کنند.

صدیقی با بیان اینکه یک قانون حاکم همه قوانین است، گفت:‌ یک مسئول و یا رئیس جمهوری و کسی که سرش شلوغ است حق ندارد از کسی کمکی بخواهد که خلاف شرع باشد؛ هیچ کس حق ندارد در معصیت خالق از کسی تبعیت کند.

وی با اشاره به شفاعت ائمه اظهار (ع)‌ تصریح کرد: هر کجا کسی کم و کسری دارد  و دارایی کسی کفایت نمی‌کند بزرگوارانی می‌توانند کمبود او را جبران کنند و این همان شفاعت ائمه است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، خاطرنشان کرد: بحث موشکی ما و حرکتی که اخیرا اتفاق افتاد جزء مظاهر قدرت خدا و نظام جمهوری اسلامی و جلوه‌های عزت این انقلاب و نظام است. 

وی افزود: ضربه شست پاسداران ما در حوزه موشکی نشان داد که امام المسلمین ما هرچه بگوید برادران عزیز، دلاورمردان و شیران بیشه انقلاب و شهادت طلب ما در اسرع وقت آن را اجابت می‌کنند و تحقق می‌بخشند. دیدیم که خیلی هم نگذاشتند طولی بکشند و سریعا اقدام کردند. 

صدیقی بر همین اساس اضافه کرد: اولین ضربه شست موشکی ما در کردستان عراق به صدا درآمد و دومین ضربه شست هم بعد از حادثه دلخراش  اهواز صورت گرفت که یک مشت مزدور،‌ نادان و خبیث به مردم آنجا حمله کردند. آنها کودک، زن  و پیر و جوان را آماج گلوله‌های عناد مستکبرین قرار دادند و عده‌ای را به خاک و خون کشیدند. 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: موشک های ما از فاصله چند صد کیلومتری سران داعش را در عمق خاک سوریه و بیخ گوش آمریکایی‌ها هلاک کرده و 40 نفر را به درک فرستادند. 

وی همچنین خاطرنشان کرد: ضربه شست پاسداران ما یک پیام قدرت به منطقه بود که اگر امنیت هم بخواهید باید کنار ایران باشید و در سایه اقتدار ایران نفس راحت بکشید؛ البته برای اربابان آنها هم پیامی داشت و آن این بود که حواستان را جمع کنید و به تعبیر رهبر معظم انقلاب زمان بزن و دررو گذشته است. اگر یکی بزنید 10 تا خواهید خورد. 

صدیقی در ادامه عنوان کرد: لازم است این حماسه، ظهور و بروز اقتدار نظام را به برادران سپاهی، نیروهای مسلح، مردم و فرمانده کل قوا تبریک بگوییم و جای آن دارد که نماز شکر بخوانیم. 

خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به فرمایشات راهگشای مقام معظم رهبری عنوان کرد: روز گذشته سخنان رهبر معظم انقلاب روح و دلگرمی جدیدی برای ما بود این سخنان درواقع نقشه راهی بود که ایشان ترسیم کردند. 

وی تصریح کرد: حضور 100هزار بسیجی در ورزشگاه آزادی برای بار دوم نقطه عطفی بود البته بار اول هم آن اجتماع عظیم با آن صحبت‌های مقام معظم رهبری آغاز یک حرکت حماسی و دشمن‌برانداز بود که در رویارویی نظامی آن حماسه‌‌ها و آن دلاورمردی‌ها و شجاعت‌ها و قهرمانی‌ها را در تاریخ ثبت کردند که تاریخ جز جریان کربلا و جنگ‌های امیرالمومنین (ع) چنین نبردهای مومنانه، عاشقانه و مجاهدطلبانه را به خود ندیده است.

صدیقی با اشاره به اینکه هشت سال دوران دفاع مقدس ما جزو قطعات بهشتی تاریخ است و ذخیره عظیمی محسوب می‌شود،‌ گفت: رهبری روز گذشته فضائل مردم این مملکت و جوانان ما را یکی پس از دیگری به رخ دنیا کشیدند و این بزرگواری‌ای بود که همچون جد بزرگوارشان در خنثی سازی فتنه‌ها داشتند. 

امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهار داشت: جوانان ما امروز گره‌های غیرقابل باز شدن را باز کردند و انقلاب، بیرون کردن شاه، مقابله با شورش‌های داخلی، هشت سال دفاع مقدس ، مقابله با ترورهای منافقین و در عرصه‌های مقابله با گرفتاری‌های روستاییان، جهاد سازندگی و بسیج سازندگی و مقابله با فتنه و هر کجا گره کوری برای انقلاب و مسیر دین پیش آمده است همیشه در میدان بودند و پیروز. 

وی جوانان را جلال اسلام و هیمنه نظام و ذخیره امام زمان(عج) خواند و گفت: البته در کنار آن ما ریزش‌ها هم داریم که امیدواریم این همت بلندی که در مقابل جریانات جهانی وجود دارد سرافراز و پیروز بیرون بیایند و در هدایت جوانانی که به نظر می‌‌رسد ریزش بوده و دچار گرفتاری‌های اخلاقی و فتنه‌های سیاسی شده‌اند امیدواریم همین جوان‌ها آنها را از منجلاب و بدبختی نجات دهند. 

صدیقی سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب را بسیار مهم خواند و گفت: ایشان در پایان سخنانشان توصیه‌هایی به نسل جوان داشتند که همیشه ما باید به صورت گفتمان آن را مدنظر قرار دهیم که یکی از آنها حس دشمن است. 

وی افزود:جوانان ما همیشه پیروزی آفریدند بنابراین نباید مغرور شوند از این به بعد هم در جنگ اقتصادی همت خود را مضاعف کنند. رهبری هم فرمودند باید دشمن را حس کنید راه ما راه صافی نیست و قرار است از فراز و نشیب‌ها عبور کرده و قله‌ها را فتح کنیم. دشمن با تمام نیرو و توان به میدان آمده است. 

امام جمعه موقت تهران استقامت را یکی دیگر از نکات مهم اشاره شده در سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: اگر استقامت نکنیم پیروز نخواهیم بود کما اینکه هشت سال در مقابل آتش جهانی ایستادیم. اکنون هم باید با همان آهنگ باید پابرجا باشد جلو برویم و مقابل این ترفند و جنگ خطرناک دشمن که همان جنگ رسانه‌ای است مقابله کنیم. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دشمنان در فضای مجازی موقعیت ما را خلاف آنچه که در آن هستیم نشان می‌دهند چه بسا از روی حماقتشان هم همانگونه فکر می‌کنند. این حرف رئیس جمهور ابله آمریکا که رهبری هم نقل فرمودند که به برخی از سران اروپا گفته است سه ماه صبر کنید کار نظام اسلامی تمام است درواقع اینها می‌خواهند بر وضعیت اقتصادی ما که دارای مشکل است بگویند از مشکل گذشته است و بحران وجود دارد اما رهبری با اشراف کامل فرمودند مشکل وجود دارد اما بن‌بست هرگز. 

صدیقی در ادامه عنوان کرد: ما اگر توکل‌مان به خدا باشد و قدرتی که خدا به ما داده و تاکنون با سرافرازی و پیروزی از فتنه‌ها بیرون آمده‌ایم این قدرت را احساس کنیم فتنه دشمن را هم احساس کرده و وحدت هم داشته باشیم و در این بین استقامت به خرج دهیم به حول و قوه الهی آمریکا در این مرحله هم سیلی تلخ‌تر از سیلی‌های گذشته از ما خواهد خورد و در این امر شکست می‌خورد. 

امام جمعه موقت تهران همچنین یادآور شد: باید چند تذکر به مجریان امور در کشور بدهیم آنچه پیش آمده و کام ملت را تلخ کرد بی‌ثباتی در امر اقتصاد، التهاب در مساله ارز و مساله خودرو و طلا بوده است. حال که سیر نزولی را طی می‌کند نشان می‌دهد که این یک امر تصنعی و توطئه دشمن بوده و می‌شود آن را مهار کرد. 

وی ادامه داد: آنچه که در سیر نزولی پیش آمده توقع داریم ادامه پیدا کند و اینگونه نباشد که قیمت ارز را بالا ببرند و پس از آنکه آن را کمی کاهش دادند مردم به آن قانع شوند و پول ملی اعتبار نداشته باشد و بگوییم به هر حال یک کاری کرده‌اند بنابراین باید در اعتبار دادن به پول مالی‌مان اهتمام شود. 

صدیقی همچنین تاکید کرد: مردم ما باید لمس کنند که قوای اجرایی ما گره زندگی مردم را باز کرده‌اند و تا آن مسیر باید مجاهدانه و با کمک گرفتن از نیروهای بسیجی حرکت کنیم. چرا که روز گذشته هم رهبر معظم انقلاب به بیش از ده هزار هسته جهادی در کشور اشاره کردند. 

و ی بر همین اساس اضافه کرد:طرح‌هایی که جوانان ما ارائه می‌کنند پخته است لذا مسئولان ما باید به اینها توجه کنند. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مشکلات کامیون‌داران گفت: این مشکل قابل پیشگیری بوده و می‌شد به اینجا نرسد. هم کامیون‌داران باید حواس‌شان جمع باشد که اگر نواقصی دارند دشمن هم کنارشان ایستاده است و می‌خواهد موج‌سواری کند لذا اگر آنها دست از کار کشیدند و کارخانه‌هایی که باید مایحتاج مردم را تامین کند تعطیل کرده و مشکلات برای زندگی مردم پیش آمد تمام کسانی که باعث این امر شدند گنه‌کارند و ظلم به مردم کردند. 

وی در ادامه مطلب فوق خاطرنشان کرد: هم وزارت راه که متصدی سامان دادن به حمل و نقل کشور است به وظیفه خود عمل کند و به جای برخی حرف‌های بی‌ربط به کار خود برسد و این مساله را سامان دهد و به مشکلات این رانندگان برسد. این رانندگان زحمت‌کش حواسشان جمع باشد آلت دست دشمن قرار نگیرند. 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آقایان جهان‌نیوز، تیترتان را تصحیح کنید. «ضربة شست» غلط است. باید بنویسید «ضرب شست».
از ما نوشتن و تذکر دادن، از شما هم گوش نکردن و بی‌خیالی طی کردن.