يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 Jul 2020
 
۰

آغاز به کار سامانه درخواست مجوز خروج راهپیمایی اربعین ویژه دانشجویان

دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب: 643862
مسئول دبیرخانه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با اشاره به آغاز به کار سامانه سقای نور ویژه ثبت نام دانشجویان پسر برای دریافت مجوز خروج از کشور ویژه پیاده روی اربعین نحوه استفاده از این سامانه را تشریح کرد.
آغاز به کار سامانه درخواست مجوز اربعین دانشجویان
به گزارش جهان نيوز، بهرامی مسئول دبیرخانه ستا ملی اربعین دانشگاهیان در نشستی خبری ضمن اعلام آغاز به کار سامانه سقای نور ویژه ثبت نام دانشجویان برای حضور در راهپیمایی اربعین اظهار داشت: ستاد ملی دبیرخانه دانشگاهیان اولین وظیفه خود را تسهیل در امر حضور دانشگاهیان در اربعین قرار داده است که اولین زمینه در این خصوص تسهیل در امر فرآیند مجوز خروج دانشجویان پسر بود.

وی ادامه داد: سامانه‌ای در این خصوص از سال 93 توسط این ستاد راهاندازی شد که در آن طی سال‌های 93 برای 6 هزار و 500 دانشجوی پسر، در سال 94 بیش از 12 هزار دانشجو، درسال 95 بیش از 26 هزار درخواست دانشجویی و در سال 96 حدود 51 هزار و 500 دانشجوی پسر، اقدام به ثبت مجوز برای خروج از کشور به منظور حضور در راهپیمایی اربعین کردند.

مسئول دبیرخانه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان گفت: امسال نیز فرآیند ثبت‌نام در این زمینه تسهیل شده و به شکل کاملا اینترنتی در اختیار دانشجویان قرار گرفته و با همکاری ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان وظیفه عمومی تسهیلات بیشتری در فرآیندهای ثبت نام ایجاد شده است.

بهرامیضمن توضیح مراحل ثبت‌نام توسط دانشجویان برای ثبت درخواست خروج از کشور گفت: برای این منظور نیاز است دانشجویان به سامانه  www.sagha-noor.ir مراجعه کرده و با کدسخا که با مراجعه به پلیس+10 دریافت خواهد کرد و کد ملی درخواست خود را برای ثبت خروج از کشور در این سامانه اعلام کنند.اگر دانشجویی سال گذشته از کشور خروج  پیدا کرده اما به دلایلی ورود وی ثبت نشده است با مراجعه به سازمان وظیفه عمومی و ارائه گذرنامه خود می‌تواند دوباره درخواست مجوز ارائه دهد.

وی در همین زمینه اضافه کرد: پس از گذراندن این مراحل دو گزینه ثبت وثیقه 3 میلیونی و دیگری گزینه اربعین دانشجویی برای این دانشجو فعال می‌شود که وی با انتخاب گزینه اربعین دانشجویی می‌تواند بدون پرداخت وثیقه سه میلیونی نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کند.

مسئول دبیرخانه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان گفت: دانشجویان پس از دریافت گذر واژه که به صورت پیامکی به  تلفن همراه او ارسال می‌شود، می‌توانند اطلاعات خود را تکمیل کنند. پس از گزینه گذرنامه برای او فعال می‌شود که با گرفتن پرینت آن و مراجعه به بسیج دانشجویی دانشگاه خود ضمن تأیید بسیج دانشجویی و دریافت کد سقا که برای او ارسال می‌شود نسبت به  دریافت مجوز خود اقدام کند.

بهرامی به دیگر امکانات این سامانه اشاره کرد و گفت: اعزام ‌ای کاروانی و اطلاعات مربوط به این بخش و همچنین ثبت نام خادمین پیاده روی اربعین از طریق این سامانه برای دانشجویان فعال شده و آنها می‌توانند از 15 مهرماه تا 20 مهرماه نسبت به ثبت نام خود در این بخش اقدام کنند.

وی مهلت ثبت‌نام برای ثبت درخواست خروج از کشور دانشجویان را از 9 مهر تا اول آبان ماه اعلام کرد.

مسئول دبیرخانه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان در ادامه با اشاره به فعالیت ستاد اربعین دانشگاهیان در راه‌اندازی موکبهای دانشگاهی گفت: موکبهای دانشگاهی با محوریت دانشگاه‌ها و وحدت جهان اسلام راه‌اندازی شده و در بخش‌های مختلف مسیر راهپیمایی و مرزهای کشور مانند مرز بازرگان راه‌اندازی خواهد شد؛ حدود 30 موکب دانشجویی در پیاده روی اربعین فعال خواهند بود.

بهرامی افزود: در ایام اربعین حسینی همایش دانشجویان جهان اسلام با حضور دانشجویان کشورهای اسلامی در حرم امام‌حسین (ع) برگزار خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با بحث آسیب شناسی پیاده روی اربعین توسط این ستاد گفت: از سال گذشته پژوهشی در این زمینه آغاز شده و ستاد اربعین دانشگاهیان به شکل عملی و پژوهشی با هدف آسیب شناسی این پیاده روی و همچنین طراحی ارتباط میان فرهنگی بین ایران و عراق که معتقدیم نیازمند طراحی ارتباط مناسبی بین این دو فرهنگ هستیم انجام می‌شود. امسال قرار است بخش پژوهش را تقویت کنیم به شکلی که امسال خادمین پژوهشگر در این پیاده روی با ستاد همکاری می‌کنند.

مسئول دبیرخانه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان همچنین یادآور شد: با دستور وزیرعلوم از موضوع پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوع پیاده روی اربعین به صورت ویژه استفاده خواهد شد.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *