دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 17 Jun 2019
 
۷
۳۷
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل:

آمریکا فکر می‌کند چون زور دارد حق هم دارد/ تهدید در برابر تهدید، گام در برابر گام/ تحریم‌ یک‌جانبه یعنی تروریسم اقتصادی/ مردم ما عزادار شهادت ده‌ها انسان بی‌گناه قربانی تروریسم هستند

سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳
رئیس‌جمهور گفت:‌ ما با داعش می‌جنگیدیم قبل از آن که در پاریس و لندن و بروکسل، عملیات کنند.
آمریکا فکر می‌کند چون زور دارد حق هم دارد/ تهدید در برابر تهدید، گام در برابر گام/ تحریم‌ یک‌جانبه یعنی تروریسم اقتصادی/ مردم ما عزادار شهادت ده‌ها انسان بی‌گناه قربانی تروریسم هستند
به گزارش جهان نيوز، سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در  هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد.

متن سخنرانی دکتر روحانی به شرح زیر است:‌

بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و الصلوة والسلام علی رسول الله و آله و صحبه»

خانم رئیس،
انتخاب شما را به ریاست هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تبریک می‌گویم.

امروز در شرایطی گرد هم آمده‌ایم که جهان، از خودسری و بی‌توجهی برخی از دولت‌ها به ارزش‌ها و نهادهای بین‌المللی در رنج است. پیام حضور ما در اینجا، آن است که ایجاد منافع و امنیتِ جهان با کمترین هزینه، در سایۀ هماهنگی و همکاری کشورها امکان‌پذیر است. اما متأسفانه در جهان امروز شاهد حاکمانی هستیم که فکر می‌کنند با تقویت اسیونالیزمِ افراطی، نژادپرستی و بیگانه ستیزی که یادآور تفکر نازی‌هاست  و  با زیر پا گذاشتن مقررات جهانی و تضعیف سازمان‌های بین‌المللی بهتر می‌توانند به منافع خود دست یابند و یا حداقل برای کوتاه مدت، می‌توانند بر احساسات عمومی و جذب آرای مردم، تأثیر بگذارند و برای این منظور، به نمایش‌های مضحکی حتی در قالب تشکیل جلسه غیرمعمول شورای امنیت، دست می‌زنند.

باید برای همیشه، این خیال‌پردازی را کنار بگذاریم که، می‌توان با سلب امنیت و صلح از دیگران، صلح و امنیت بیشتری را برای خود، دست و پا کرد. باید مجال رشد به این تفکر را ندهیم که می‌توان با ایجاد ناامنیِ ساختگی، از دیگران باج‌خواهی کرد. در این مسیر، مقابله با چندجانبه‌گرایی، نه نشانه قدرت بازو، که علامت ضعفِ اندیشه است و حکایت از عدم شناخت از جهانی درهم‌تنیده و پیچیده، دارد.

در این شرایط، بی‌تفاوتی و بی‌اثری نهادهای بین‌المللی می‌تواند خطری برای صلح جهانی باشد. دولت‌های اقتدارگرا دشمنان صلح و پدران جنگ هستند.

دولت ایالات متحده آمریکا، دست‌کم در صورت هیأت حاکمۀ کنونی خود، عزم آن دارد که کلیه نهادهای بین‌المللی را بی‌خاصیت سازد. این دولت درحالی‌که برخلاف قواعد و حقوق بین‌الملل، از یک توافق چندجانبۀ مصّوب شورای امنیت خارج شده، جمهوری اسلامی ایران را به گفت‌و‌گوی دوجانبه می‌خواند. دولتی که هنوز به دولت بودن خود آگاه نیست و عهد و پیمان سَلَف خود را نقض می‌کند و اصل حقوقیِ مسئولیت دائمیِ دولت‌ها را نمی‌شناسد. دولتی که به مشورت نخبگان، بها نمی‌دهد؛ از ایران می‌خواهد با او گفت‌وگو کند!

ما با چه معیاری می‌توانیم با چنین دولتِ بدعهدی، عهدِ جدیدی ببندیم! هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت باشد، نه با اِعراض از آن و بازگشت به گذشته، که این ارتجاعی بزرگ است. ارتجاعِ بزرگ‌تر آن‌که دولت آمریکا پنهان نمی‌کند که در پی براندازی همان دولتی است که خواستار گفت‌وگو با آن است!

حضار محترم؛
رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی همواره مبتنی بر چندجانبه گرائی و پایبندی به اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل بوده است. احترام ما به معاهده عدمِ اشاعه، و مذاکرات سخت و طولانی ما با گروه ۱+۵ که منجر به توافق برجام شد، نمونه بارزی از این رویکرد است.

 خرسندیم که جامعه بین‌المللی، خروج یک‌جانبه و غیرقانونیِ دولت آمریکا از برجام را برنتافت و در برابر آن موضعی قاطع اتخاذ نمود. برجام حاصل بیش از یک دهه تلاش دیپلماتیک و یک دوره مذاکرات فشرده برای رفع یک بحرانِ ساختگی بود. این سند توسط قطعنامه 2231 شورای امنیت به اتفاق آراء تأیید و به تعهدی بین‌المللی تبدیل شد. بر اساس این قطعنامه، همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای موظف‌اند از هر اقدامی در مغایرت با آن خودداری کرده و از اجرای برجام حمایت نمایند.

بر پایه دوازده گزارش متوالیِ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران تا به امروز به کلیه تعهدات خود پایبند بوده است؛ لکن آمریکا از همان ابتدا به اجرای تعهداتش وفادار نماند. متعاقباً دولت فعلی آمریکا به بهانه‌های واهی با نقض تعهدات خود، از این توافق خارج شد. سازمان ملل متحد نباید اجازه دهد که مصوباتش، گروگانِ بازی‌های انتخاباتی و تبلیغاتی برخی از اعضا گردد و به هیچ عضوی نباید اجازه داد که به دلیل مسائل داخلی، از اجرای تعهدات بین‌المللی، شانه خالی کند.

علاوه بر این، آمریکا از سایر کشورها نیز می‌خواهد برجام را نقض کنند. خطرناک‌تر اینکه، آمریکا همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی را تهدید می‌کند که اگر به قطعنامه 2231 شورای امنیت عمل کنند، مجازات خواهند شد. این دو، یعنی «دعوت عام برای سرپیچی از قانون» و «تهدید قانون مداران به مجازات»، برای اولین بار است که در تاریخ این سازمان، اتفاق می‌افتد. این روش منحصر به برجام نیست، و در برخورد آمریکا حتی با دیوان کیفری بین‌المللی نیز حاکم است.

ما از حمایت جامعه جهانی و تلاش‌های اتحادیه اروپا، روسیه و چین در حمایت از اجرای برجام، قدردانی کرده و تحقق کامل تعهداتِ مصرح در آن را، شرط بقای این دست‌آوردِ مهم دیپلماسی می‌دانیم.

خانم‌ها، آقایان؛
تحریم‌های یک‌جانبه و نامشروع، خود نوعی تروریسمِ اقتصادی و ناقض حقِ توسعه است. جنگ اقتصادی که آمریکا تحت عنوان تحریم‌های تازه، آغاز کرده نه تنها مردم ایران را هدف قرار داده، بلکه آثار زیان‌باری برای مردم کشورهای دیگر داشته و در روند تجارت جهانی، اِخلال کرده است.

ملت ایران در خلال چهل سال گذشته نشان داده که علیرغم سختی‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم‌ها، همچنان مقاوم است و می‌تواند از این مرحله دشوار نیز به خوبی عبور کند. تاریخ هزاران ساله کشور ما نشان می‌دهد که ایران و ایرانی، در مقابل طوفان حوادث هرگز نشکسته و حتی سر خم نکرده است. در اینجا به صراحت اعلام می کنم که سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران از ابتدا غلط بوده و رویکرد لجاجت در مقابل خواستِ مردم ایران، که در انتخابات‌های متعدد بروز و ظهور یافته، یقیناً محکوم به شکست است. ایران با قدمت تاریخی و تمدنی و فرهنگیِ غنی و با جایگاه مهم ژئوپولیتیک خود، واقعیتی غیرقابل انکار است. بدون شک، سیاست مشارکت با ایران، آثار مبارکی برای ملت‌ها در بر داشته، که یک نمونه آن همکاری ایران با کشورهای دوست در مبارزه با تروریسم است.

درک ایالات متحده آمریکا از روابط بین‌الملل، اقتدارگرایانه است. آمریکا فکر می‌کند چون زور دارد حق هم دارد. درک آن‌ها از قدرت، نه اقتدارِ مشروع و قانونی، که زورگویی است. هیچ دولت و ملتی را نمی‌توان به زور به پایِ میز مذاکره آورد و اگر چنین شود آنچه انباشت می‌شود، خوشه‌های خشم ملت‌هاست که نصیب زورگویان خواهد شد.

ما هم معتقدیم که در نهایت، راه بهتری جز گفت‌وگو وجود ندارد اما گفت‌وگو، دوسویه است، و براساس برابری، عدالت و منزلت انسان‌ها و بر مبنای قواعد و حقوق بین‌الملل. قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، «ورق پاره» نیست. ما از شما دعوت می‌کنیم که به قطعنامه ۲۲۳۱ بازگردید؛ ما از شما دعوت می‌کنیم که به میز مذاکره‌ای که آن را برهم زدید، بازگردید. اگر از برجام می‌ترسید و آن را کارنامه رقیبان سیاسی خود در آمریکا می‌دانید، ما از شما دعوت می‌کنیم به مصوبه شورای امنیت بازگردید. ما از شما دعوت می‌کنیم که در نهادهای بین‌المللی بمانید. تحریم نکنید که تحریم و تکفیر دو روی یک سکه است؛ در تکفیر، اندیشه انسان‌ها انکار می‌شود و در تحریم، زندگی و رفاه مردم نفی می‌گردد.

برای گفت‌و‌گو نیازی به گرفتن عکس‌های دونفره نیست، می‌توان در همین جا و در این مجمع عمومی، سخنِ یکدیگر را شنید. من گفت‌و‌گو را از همین جا آغاز می‌کنم و به صراحت اعلام می‌کنم: موضوع امنیت بین‌الملل، بازیچه سیاستِ داخلی آمریکا نیست. سازمان ملل، یکی از ادارات ِدولت ایالات متحده آمریکا نیست. هر گفت‌وگویی می‌تواند، از همان جایی و از همان کسی که گفت‌گو را قطع کرده و پیمان را زیر پا گذاشته است، شروع شود. شروع آن، پایان دادن به تهدید و تحریم‌ ظالمانه‌ای است که، ناقضِ اصولِ اخلاقی و حقوق بین‌الملل است.
سخن ما روشن است: تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض،تهدید در برابر تهدید. و گام در برابر گام، به جای حرف در برابر حرف.

سیاست ایران روشن است: نه جنگ، نه تحریم؛ نه تهدید، نه زورگویی؛ فقط وفای به عهد و عمل به قانون. ما از صلح و دموکراسی در همه خاورمیانه، حمایت می‌کنیم. دانش هسته‌ای را واجب و سلاح هسته‌ای را حرام می‌دانیم.

ما به عنوان قربانیان دیروز و امروز تروریسم همواره در صف مقدم مبارزه واقعی با تروریسم بوده‌ایم و خواهیم بود.  مردم ما امروز عزادار شهادت ده‌ها انسان بی‌گناه اند که روز شنبه توسط تروریست‌هایی بخاک و خون کشیده شدند که با کمال وقاحت از برخی پایتخت‌های غربی و در مصاحبه با رسانه‌هایی که در غرب با دلارهای نفتی اداره می‌شوند مسئولیت این وحشیگری را پذیرفتند. ما در ایران تمامی اقدامات تروریستی را بدون ملاحظه محکوم کرده و می کنیم. ما از بیانیه محکم شورای امنیت ملل متحد در این زمینه استقبال می کنیم.  ولی چرا رؤسای سازمان‌های تروریستی منجمله سازمانی که مسئولیت رسمی عملیات شنبه را به عهده گرفت در کشورهای غربی فعالیت می کنند و برنامه رسمی برای جمع‌اوری پول می‌گذارند؟  آیا این اقدامات مغایر مقررات بین‌المللی نیست؟ چرا هیچیک از ‌کشورهای تامین کننده مالی گروه‌های تروریستی ضد مردم ایران که سابقه تامین مالی و تسلیحاتی داعش و النصره و القاعده را نیز دارند نه تنها مورد مؤاخذه قرار نمی‌گیرند بلکه تشویق و تسلیح هم می‌شوند؟ برای اینکه دنیا ادعای مبارزه با تروریزم را جدی بگیرد، نیازمند یک اقدام مشترک جهانی برای برخورد جدی با این پدیده شوم بدون توجه به عاملین و قربانیان آن هستیم.

حضار محترم؛
بر همین اساس، ما از همان ابتدای بحران سوریه نسبت به هرگونه مداخله در امور داخلی این کشور و استفاده از راهکارهای غیر قانونی از جمله حمایت از گروه‌های افراطی و ترویستی برای اعمال فشار بر دولت سوریه، هشدار داده و تاکید کردیم که این بحران صرفاً از طریق گفت‌وگو میان طرف‌های سوری، قابل حل است. در همین راستا، حضور مشاورین نظامی ما در سوریه، به در خواست دولت سوریه انجام شده و منطبق بر حقوق بین‌الملل، و برای مبارزه با تروریزم است. ایران، روسیه و ترکیه در همکاری با دولت سوریه و طرف‌های سوری موفق شده‌اند در قالب فرایند آستانه، که اوایل ماه جاری میلادی، سومین اجلاس سرانِ آن، در تهران برگزار شد، نقش مؤثری در کاهش تنش در سوریه ایفا کرده و در آخرین اقدام مشترک، از درگیری و خونریزی در منطقه ادلَب جلوگیری کنند.

در طی بیش از سه سال گذشته، شاهد وضعیت وخیم انسانی در یمن هستیم که منجر به تخریبِ زیرساخت‌ها، کشتار و مجروح شدن صدها هزار نفر از مردم بیگناه و آوارگی میلیون‌ها نفر و وقوع قحطی و بیماری‌های مزمن شده است. این اقدامات غیر انسانی، مصداق بارز جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی است. بحران یمن صرفاً از طریق گفت‌وگوی‌های یمنی – یمنی و بدون مداخله خارجی، قابل حل است. و در این راستا، آماده هر نوع کمک هستیم.

اصلی‌ترین بحران خاورمیانه، بی‌تردید مسأله فلسطین است. گذشت زمان نباید و نمی‌تواند موجب توجیه اشغالگری باشد. جنایات بی شمار رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها بدون کمک‌های مادی و تسلیحاتی و سیاسی ایالات متحده، امکان‌پذیر نبوده است. اسراییل با داشتن زرادخانه هسته‌ای و تهدید صریح دیگران به نابودی با سلاح هسته‌ای، بزرگترین خطر برای صلح و ثبات منطقه و جهان است.

اقدام زشت دولت امریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس و تصویب قانون نژادپرستانه «دولت یهود» در اسرائیل، ناقض موازین بین‌المللی بوده و مصداق بارز آپارتاید است.

خانم رئیس،
گسترش روابط با همسایگان و ایجاد منطقه امن‌تر و توسعه‌یافته‌تر، از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی ایران است. چند هفته پیش، جمهوری اسلامی ایران، به همراه چهار کشور ساحلیِ دیگرِ دریای خزر، کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را به امضا رساندند. اطمینان دارم این اقدام تاریخی موجب تقویت حُسن همجواری و پیشرفت برای همه کشورهای ساحلی خواهد بود. ما با همسایگان جنوبی خود در سواحل خلیج فارس نیز  همین روابط را می خواهیم. ما معتقد به تشکیل سازوکاری مشترک برای منطقه خلیج فارس با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه می‌باشیم. امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز، همیشه برای ما مهم بوده و همان‌طور که در طول جنگ تحمیلیِ عراق علیه ایران، از آن حفاظت کردیم، در آینده نیز با هرگونه تلاش برای اِخلال در این آب‌راهِ حیاتی، مقابله خواهیم کرد.

ایران نگاهی صلح‌طلبانه به مسائل سیاسی و بین‌المللی داشته و بنای جنگ با هیچ کشوری را نداشته و ندارد. ایران نیازی به امپراتوری ندارد. ایران نه بر اساس سیاست که در فرهنگ و تمدن خود یک امپراتوری است.

ایران حلقه وصل شرق به غرب بوده است و خواهد بود؛ دیدبانی هوشیار برای جهانی عاری از خشونت.

جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است که قبل از همه جهان، ماهیت فاشیستیِ رژیمِ بعثی را شناخت و در برابر تجاوز آن مردانه  جنگید. ما با حزب بعث می‌جنگیدیم قبل از آن که کویت اشغال شود.

جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است که در خط مقدم مبارزه با طالبان بود و در نبرد با تروریسم طالبان، شهید داد. ما با القاعده و طالبان می‌جنگیدیم قبل از آنکه به نیویورک حمله شود.

جمهوری اسلامی ایران همان دولتی است که با داعش جنگید و آن را تصویری مجعول از اسلام‌گرایی نشان داد. ما با داعش می‌جنگیدیم قبل از آن که در پاریس و لندن و بروکسل، عملیات کنند.

واقعیات تاریخی درباره ایران را بپذیرید. از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید. جهان، دوستی بهتر از ایران نخواهد داشت، اگر صلح، آرمان شماست.

از توجه شما سپاسگزارم.
کد مطلب: 642581
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کشتی ما رو با این برجام ...
Iran, Islamic Republic of
همیشه در شرایط حساس کسانی هستند که از سر نادانی و با ... قصد دارند با طرح اختلافات مانند برجام و ... بین مردم اختلاف بیاندازند.
قلی
Iran, Islamic Republic of
یا شیخ بازم که گفتار درمانی؟خبر داری دلار از 16 تومن هم رد شده......
هادی
Iran, Islamic Republic of
دیشب که روحانی مطابق میل شما حرف زد!! بازم راضی نیستید؟ پا میشد میزد تو گوش ترامپ؟
عسل هم بدن به شما میخاید که دست رو گاز بگیرید
فریاد
Iran, Islamic Republic of
اخه بی عرضگی و بی لیاقتی مدیریت اداره امور داخلی کشور با وجود شناخت تحریمها چه ربطی به امریکای ذلیل شده داره؟
مهدی ظ
Iran, Islamic Republic of
اخه عدم عرضه توی مدیریت امور داخلی کنترل قیمت بوشک و .. چه ربطی به سخنرانی و گفتار درمانی برا اعضای سازمان ملل داره؟ اگه این امریکای ذلیل شده نبود من نمیدونم بی عرضگی مدیریتیمون رو گردن کی می انداختیم الله اعلم
Iran, Islamic Republic of
صحبت های روحانی عالی و حرفه ای بود
مهدی
Iran, Islamic Republic of
حرفه ای؟این که بگی برخی کشورهای غربی واسم نبری،دشمن کردن همه بامانیست.....تو به این حرفا میگی حرفه ای؟پس عقلت کناربینیته
Iran, Islamic Republic of
دمش گرم
احمدی نژاد تو عمرش اینجور انقلابی حرف نزده بود
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد فقط انقلابی حرف نمیزد انقلابی عمل میکرد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد نه تنها اختلاف آمریکا و اروپا در مخالفت با ایران را به اتحاد تبدیل کرد،بلکه چین و روسیه را هم با آمریکا و اروپا همراه کرد
احمدی نژاد همه دنیا را علیه ایران و به نفع آمريكا واسراییل با هم متحد کرد
Iran, Islamic Republic of
.. فعلا که شما گفتید میریم با کدخدا مینبدیم راحت تره؟! .....
Iran, Islamic Republic of
خب به سلامتی با این صحبت های دو رییس جمهور فردا باید منتظر دلار 25000 تومنی باشیم
مجید
Netherlands
...
Iran, Islamic Republic of
به هر حال ایستادن جلوی استکبار هزینه داره
ما با جان و مالمون جهاد می کنیم و دلار ۱۰۰۰۰۰ تومانی هم برامون فرقی نمی کنه
ما برای اب و نان انقلاب نکردیم دوستان که با دلار ۲۵ تومنی جا بزنیم
ای لشکر صاحب الزمان اماده باش اماده باش ....
Iran, Islamic Republic of
آفرین به این بصیرت. شهدا و خانواده های ایثارگران با نثار وجودشان به ما درس ایستادگی آموختند. تا زنده ایم رزمنده ایم و پشت رهبری نظام تا آخر ایستاده ایم.
حمید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مطمئنا اگه جلوی امریکا میایستادیم وبرجام رو 5سال تمام سد راه ،اقتصاد مقاومتی نمیکردیم هزینه مون کمتر از امروز بود.
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر روحانی که شجاعانه مواضع ایران را بیان نمود.
Iran, Islamic Republic of
بسیار عالی و روشنگرانه . پرمغز و جای تحلیل بسیار.
Iran, Islamic Republic of
فقط مذاکره گره روبازمیکنه البته با احترام متقابل
Canada
به نظرم حرفهایش این دفعه خوب بود. ...طوری نبود که دشمن بتواند سواستفاده کند.
Iran, Islamic Republic of
سخنرانی برای صندلی های خالی!!!
Iran, Islamic Republic of
این که صندلی ها را خالی کنند یک شو سیاسی است. آنچیزی که مهم است اینه که همه شان مو به مو به حرفهای روحانی را گوش میکنند و در موردش فکر میکنند.
Iran, Islamic Republic of
آنهایی که منفی دادند فکر کنم اصلا صحبتهای روحانی را گوش ندادند.
Iran, Islamic Republic of
آفرین به رییس جمهور. سخنرانی متین، منطقی، دشمن شکنی بود
Romania
اره دیدیم از بس خوب بود فورا دلار باهاش بالا رفت
Iran, Islamic Republic of
به نظر میرسد با این استراتژی، روحانی دشمنان آشکار و پنهان ایران را خلع سلاح و اصطلاحا آچمز کرده است که اینگونه حداقل تاکنون خفقان گرفته اند. دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
الان توپ تو زمین آمریکا است. ترامپ و دولتش سنگین تر از این حرفها هستند که بخواهند دنبال توپ بدوند
محسن
Iran, Islamic Republic of
این صحبتهای آقای روحانی بارها و بارها از تریبونهای بین المللی قبل از ایشان هم بیان شده است ولی انعکاس ان چه بوده است ؟!
Iran, Islamic Republic of
واقعا احسنت داشت
بسيار متين و ديپلماتيك
زبان دنيا اين زبان است
نه شاخه و شانه كشيدن الكي
Iran, Islamic Republic of
زبان این دنیا زبان زور است.
با آمریکا باید با زور صحبت کرد.
راه دیگری هم وجود ندارد.
شاخ و شانه کشیدن الکی نیست عزیز دل برادر ، لازم بشه سربازان یانکی رو زانو نشسته با چشم گریان تحویل خانواده هایشان میدیم. زیادی شلوغش کنن تو تابوت تحویل خانواده هایشان میدیم.
Iran, Islamic Republic of
دنیا از نظر شما فقط ترامپ و صهیونیستها است در صورتی که وجدان دنیا همیشه حقایق را درک می کند.
Iran, Islamic Republic of
آفرین وجدان دنیا حقایق را درک میکند
کدام حقیقت است و کدام نیست ؟
اتفاقا تفکر انقلابی و اسلامی برخلاف نظر شما میگوید دنیا ترامپ و اسرائیل نیست. آنها هستند که تلاش دارند بگویند یا با ما هستید یا دشمن ما.
رسانه های غربی در تغییر واقعیات این روزها تلاش های فراوانی میکنند.
اگر از وجدان دنیا بپرسی در یمن چه خبر است چه میگویند؟
از وجدان دنیا درباره فلسطین سوال کنی چه میگویند؟
ننگ بر تروریسم اقتصادی یعنی ترامپ
Bulgaria
هرچند با روحانی وعملکردش مخالفم اما صحبتاش بحق بود...آمریکا حامی تروریست دولتی .آمریکا حامی رژیم های کودک کش اسراییل وآل سعود .آمریکا با تحریمهای ظالمانه هشتاد میلیون ایرانی را ترور کرده .ننگ ونفرت بر امپریالیسم آمریکا
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
ای کاش جناب روحانی در طول این شش سال گذشته همین رفتار را می داشت.
ما از رئیس جمهور اقتدار؛ شجاعت و نترسی را انتظار داریم.