کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تکمیل حلقه دفاعی ارتش سوریه در استان حلب

25 شهريور 1397 ساعت 23:40

چند گروه از نیروهای ارتش سوریه به همراه دهها تجهیزات سنگین و سبک نظامی در مناطق شرقی «عفرین» مستقر شده اند و در حالت آماده باش کامل هستند.


به گزارش جهان نیوز، جدیدترین خبرها از تحولات میدانی شمال سوریه حاکیست، اعزام نیروهای ارتش به شمال و شمال غرب استان حماه، شمال شرق استان لاذقیه، غرب استان حلب و استانادلب برای انجام عملیات علیه گروه های تروریستی ادامه دارد.

از شمال استان حلب خبر می رسد، چند گروه از نیروهای ارتش سوریه به همراه دهها تجهیزات سنگین و سبک نظامی در مناطق «جبرین، شیخ عیسی، حربل و تل رفعت» مستقر شده اند و در حالت آماده باش کامل هستند.

با استقرار نیروهای جدید در شمال استان حلب، یگان های ارتش سوریه از محور غربی استان حلب (جمعیه الزهرا، راشدین، حریتان، عندان، کفرحمره) تا محور شمالی (شرق منطقه عفرین) حضور قابل توجهی دارند و یک خط مستقیم قوی دفاعی در برابر تروریست ها تشکیل داده اند.به گفته منابع میدانی، هدف از اعزام نیروهای سوری در محور شمالی استان حلب، دفع حمله احتمالی گروه تروریستی های در حومه شهر «تل رفعت» و استحکام کردن خطوط دفاعی در حومه شمالی شهرک های نبل و الزهرا است.

هدف دوم از اعزام گسترده و استقرار نیروهای ارتش سوریه در محور غربی استان حلب تا مناطق شرقی عفرین، آمادگی برای آغاز احتمالی عملیات آزادسازی مناطق اشغالی از وجود تروریست های جبهه النصره، نورالدین زنکی، سپرفرات و ... است.


از شمال استان حماه و جنوب استان ادلب خبر می رسد، حملات گسترده هوایی و موشکی به مواضع گروه های تروریستی در مناطق «نالخوین، تل سکیک، مزارع اطراف شهرک التمانعه، اللطمانه و حومه روستای البویضه و ...» منجر به کشته و زخمی شدن دهها تررویست شده و مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی و مقرهای آنان منهدم شده است.

با نزدیک شدن عملیات نیروهای ارتش سوریه در محور شمالی، چند گروه از خبرنگاران کشورهای غربی برای پوشش خبری سناریوی دروغین حملات شیمیایی و نسبت دادن این مسئله به نیروهای سوری در مناطق امن اشغالی انتقال داده شده اند.


به گزارش جهان نیوز، گروه های تروریستی همچنان در حال انتقال مواد شیمیایی از جمله «کلر» به جنوب استان ادلب و شمال شرق استان لاذقیه هستند و خبرها حاکیست با شروع عملیات زمینی نیروهای سوری در محور شمالی، سناریوی تروریست ها برای حمله شیمیایی به مردم بی گناه اجرا می شود.

منبع: مشرق


کد مطلب: 641047

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/641047/تکمیل-حلقه-دفاعی-ارتش-سوریه-استان-حلب

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com